Камін — це бажана річ у кожній оселі. Вони не лише привабливі естетично, але й підтримують температуру екологічним способом. Питання установки каміну може вирішуватися на етапі будівництва будинка або вже після завершення. В цьому випадку виникають деякі обмеження, пов’язані з площею кімнати або організацією димоходу.
Варіації установки дають можливість здійснити мрію та обладнати оселю бажаним каміном.
Вбудовані каміни
Якщо площа кімнати не дуже велика, оптимальний варіант — вбудовані каміни. Така модель займає мінімум місця, майже не виступає зі стіни чи колони. Звісно, такий проект можливо впровадити лише під час будівництва будинку, а вже після — лише за умов масштабного перепланування.
Головна умова монтажу вбудованого каміну — це достатня товщина стіни. Від цього параметру залежить наскільки він буде виступати у саму кімнату.
Пристінні каміни
Цей варіант не підійде власникам невеликих приміщень, бо вся конструкція пристінного каміну виступає за контур стіни. Не дивлячись на габарити конструкції, вона все ж є найбільш популярною, справжньою класикою.
Найбільшою перевагою пристінного каміну вважається можливість його організації на будь якому етапі будівництва житла, навіть після здачі його в експлуатацію. Вони ідеально вписуються до інтер’єру, та мають функціональне призначення.
Кутові каміни
Популярність кутових камінів пояснюється дуже просто: вони естетично привабливі та ідеально вписуються до кімнати будь-якого розміру. Кутове розміщення ніяк не впливає на функціональність: тепловіддача у них на вищому рівні.
Дизайнерське оформлення кутових камінів також не обмежене: цегла, камінь, плитка — можна використати будь який оздоблювальний матеріал.
Острівні каміни
Острівні каміни ще не набули великої популярності, але все ж викликають цікавість. Вони майже повністю імітують вогнище: конструкція розміщена на підлозі та має жаростійку огорожу зі скла. Над каміном монтується димозбірник.
Взагалі цей варіант цікавий через свою незвичність, але має більше мінусів, ніж плюсів:
- низький рівень ККД — обігріти кімнату таким каміном майже неможливо;
- потребує великої площі;
- поводження з каміном вимагає підвищеної обережності.
Виконується класифікація камінів і по конструкції топки, а саме по кількості її сторін, які віддають тепло.
- Односторонній камін — це найбільш розповсюджена модель з високою тепловіддачею. Аби цей показник був достатньо високим, виробники вдаються до однієї хитрості: роблять стінки під нахилом. Але основне тепло до приміщення все ж надходить через основне вікно — відкрите або захищене спеціальними дверцятами.
- Двосторонній камін — пристінні, острівні або кутові моделі. Зустрічаються рідше, бо мають ряд недоліків: більш високі вимоги до системи вентиляції та низька енергоефективність.
- Трьохсторонні каміни — оригінальні конструкції, що мають схожість з акваріумом. Його основна перевага — незвичайний та дуже оригінальний вигляд. Щодо недоліків, то трьохсторонні каміни потребують термоізоляції поверхонь, навіть підлоги. Енергоефективність пристрою також храмає.
Обрати камін зараз дуже просто. Проекти виконуються у класичному стилі, модерн, кантрі, Hi-Tech, у широкій кольоровій гаммі та з використанням різноманітних оздоблювальних матеріалів.