Будівництво печі із цегли не завжди доречне. По-перше – це дорого, по-друге – довго (до кількох тижнів), і по-третє – значно зменшується корисний об’єм у приміщенні. Через свої габарити та вагу цегляна конструкція підходить тільки для великих приватних будинків, також треба заливати надійний фундамент. Всі цих недоліків позбавлена чавунна піч на дровах: агрегат займає небагато площі, не вимагає масивного фундаменту, і встановлення не супроводжується труднощами та витратами часу. Крім цього, металеве обладнання для обігріву придатне для перевезення: за бажанням його можна від’єднати від димоходу та встановити на новому місці проживання.

Експлуатаційні переваги, якими відзначається чавунне пічне та камінне обладнання

Для виробництва дров’яних печей використовуються якісні чавунні сплави, що відзначаються термічною стійкістю і несприйнятливістю до кислот/лугів, які можуть осідати на стінках конструкції у вигляді конденсату при спалюванні органічного палива. Чавун має меншу теплопровідність, ніж сталь, тому тепловтрати зводяться до мінімуму. Завдяки властивостям металу та якісному виготовленню чавунна піч на дровах володіє відмінними експлуатаційними характеристиками:

  • Висока тепломісткість. Чавун довго прогрівається, проте потім протягом тривалого часу зберігає і випромінює тепло. За достатньої потужності печі, його вистачить для обігріву не однієї кімнати, а всього будинку цілком. Випускаються і моделі з водяним контуром, що забезпечують повноцінне опалення будинку та гаряче водопостачання.
  • Економічність. Витрата дров невелика, і однієї закладки вистачить на 6-12 годин. Весь цей час піч обігріватиме приміщення: без нагляду та необхідності у додаванні палива. Закривати димар після прогорання дров не потрібно, і це ще одна перевага перед цегляними конструкціями.
  • Значна продуктивність. Чавунна дров’яна піч працює з ККД у 72 − 80%, залежно від моделі, що значно перевищує потенціал сталевих та цегляних конструкцій. З палива вдається одержати максимум енергії, і його витрати істотно скорочуються.
  • Термічна стійкість. Чавун витримує нагрівання до 500 градусів і більше, не деформуючись та зберігаючи міцність. Досягається це з допомогою низького коефіцієнта теплового розширення.
  • Міцність та надійність. Чавунні конструкції виготовляються методом лиття – без зварних та стикувальних швів. Цілісні деталі набагато міцніші, і витримують підвищені механічні навантаження.

За функціональністю чавунне опалювальне обладнання не поступається цегляним аналогам. Так, якщо планується не лише обігрівати помешкання, а й готувати їжу, можна обрати екземпляр з варильними поверхнями та духовкою. А любителі вишуканої естетики в оселі гідно оцінять печі-каміни: крізь дверцята з вогнетривким склом можна безперешкодно спостерігати за полум’ям, а зовнішнє оздоблення печі гармонійно вписується в інтер’єр.

Що слід врахувати перед тим, як купити чавунну піч: особливості таких агрегатів

r0r5vCxhGD5bUxsrM9l2kAQot76IvLOUIsKOuCQOCbO80JbW_BYHMJFOtBVjfOkOOJ0mnyySeFjSB2-DEBPFUdxzPoTEYiig_hSFf_pt4xdRDlHm4ordt_2glFiizYz35rTjKPxudmWyPuVg2xqdeiY

Збираючись купувати таке устаткування, треба мати на увазі такі нюанси:

  1. Потреба в акуратному поводженні, як при транспортуванні, так і при використанні агрегату. У сплаві, з якого виготовлений корпус та топка, міститься мало вуглецю. А значить, через сильні удари та падіння з висоти стінки можуть потріскатися.
  2. Вага обладнання з чавуну вища, порівняно зі сталевими пічками. У деяких випадках може знадобитися укріплення ділянки підлоги, де стоятиме опалювальна конструкція.
  3. Вартість відносно більша, ніж сталевих приладів, проте вкладення швидко окупаються економністю в обігріві.

Попри те, що монтаж набагато простіший, ніж зведення цегляної печі, обов’язково вимагає уваги підготовка місця, де стоятиме пічка. Так, на підлогу треба постелити спеціальний лист сталі – його можна придбати у магазинах, де продають все для спорудження печі або каміна. Стіни навколо оформлюються вогнетривкими матеріалами – натуральним чи штучним каменем, декоративним тинькуванням й т.д. Також потрібно правильно підібрати димохід й подбати про його утеплення.

Залишити відповідь