Питання обігріву приміщень особливо гостро виникає у квартирах та офісах у період настання перших холодів, коли централізоване опалення ще не включене, а у приміщеннях вже відчувається некомфортне похолодання. Також підігрів є актуальним для приміщень нежитлового типу, де при цьому проведено електрику. Одним із найпопулярніших і найпростіших способів обігріву є електричний конвектор. Серед найпопулярніших і затребуваних брендів варто виділити такі як Saturn, Ensto, Zanussi, Airelec, Electrolux, Термія і т.д.
Як працює електричний підлоговий конвектор?
Підлогові електричні конвектори опалення використовують принцип природного руху повітряних мас різної температури — конвекції. У цьому випадку холодне повітря опускається вниз, а нагріте рухається вгору. При цьому пристрій можна використовувати як електричний настінний конвектор. Для цього застосовуються спеціальні фіксатори, що забезпечують кріплення до стіни.
Електричний обігрівач працює за таким принципом:
- Холодне повітря, що знаходиться знизу, надходить всередину обладнання природним чином.
- Повітря прогрівається нагрівальним елементом.
- Нагріте повітря піднімається природним шляхом нагору, виходячи через верхню частину приладу.
- Тепле повітря наповнює приміщення, а при остиганні знову опускається вниз, повторно потрапляючи в конвекційний обігрівач.
В результаті в приміщенні швидко стає тепло: за максимальної потужності навіть економний електричний конвектор здатний за 5 хвилин наповнити теплом кімнату площею 10-15 м².
З чого складаються підлогові та настінні електричні конвектори?
Конструктивно конвекторні обігрівачі досить прості:
- Металевий корпус зазвичай прямокутної або квадратної форми.
- Нижня решітка для повітря, що надходить. У бюджетних моделях інколи її не встановлюють.
- Верхні грати для нагрітого повітря, що виходить.
- ТЕН — нагрівальний компонент, розташований у нижній частині корпусу.
- Термостат — за допомогою якого налаштовується температура в приміщенні, яку повинен підтримувати конвектор. Він буває механічним, або кнопковим, електронним з LED-дисплеєм, на якому відображається значення температури. Електронний варіант більш точний та зручний.
- Автоматика призначена для налаштування потужності приладу.
Переваги конвекційних обігрівачів
У відгуках про електричний конвектор відзначаються такі його переваги:
- На відміну від інфрачервоних обігрівачів, які підігрівають предмети біля себе, конвектори роблять теплим саме повітря. Завдяки цьому суттєво знижується кількість простудних захворювань, адже не доводиться дихати холодним повітрям.
- Тиха робота за рахунок відсутності насоса або компресора, який примусово переміщав би повітря.
- Швидко та ефективно нагрівають повітря в кімнаті. Якщо вам здається, що вдома холодно, можна за 5-10 хвилин за допомогою цього приладу вирішити цю проблему.
- Можна керувати енергоефективністю. Для цього пристрої оснащені термодатчиком та термостатом.
- Не потребує особливого втручання під час роботи. Достатньо включити прилад, виставити потужність та бажану температуру. Після цього конвектор автоматично вмикатиметься і вимикатиметься, регулюючи свою роботу самостійно.
- Проста експлуатація: можна поставити на ніжках, що йдуть у комплекті або прикріпити на звичайні дюбелі до стіни.
Можна використовувати електричний конвектор для дачі, будинку, квартири, офісу, нежитлового електрифікованого приміщення. Пристрій підходить практично для всіх типів приміщень: спальня, вітальня, кухня. Захищені від бризок моделі електричних конвекторів для ванної кімнати зручні як для тимчасового використання, так і для постійної установки.
Важливо при використанні
Конвектори електричні для опалення будинку мають властивість пересушувати повітря. Саме тому при тривалій експлуатації дуже бажано використовувати у приміщенні зволожувач повітря. Головне, розташовувати прилади не поруч один з одним, щоб уникнути негативного впливу вологи на ТЕН. Якщо немає можливості придбати зволожувач, можна залишати намочені рушники або інший текстиль, розвішаний на батареї, мотузці, спинці стільця т.ін.