З настанням перших похолодань люди починають активно замислюватись над тим, як обігріти різні кімнати. І найбільш економним з точки зору витрат електроенергії, а також ефективним методом обігріву приміщення є тепла підлога. Головною перевагою системи є великий вибір нагрівальних елементів, що дозволяє підібрати варіант для різних типів кімнат: кухні, вітальні, спальні, дитячої, ванної тощо.

На сайті можна ознайомитися з усіма сучасними форматами теплої підлоги. Ми ж зібрали для вас актуальні поради, які допоможуть остаточно визначитися із вибором системи.

Якою має бути хороша тепла підлога

Тепла підлога використовується для того, аби створити комфортний мікроклімат у кімнаті. Особливо у холодну пору року. Тільки уявіть, що навіть коли за вікном сильний мороз, ви зможете переміщатися підлоговим покриттям босоніж – воно буде мати приємну температуру та випромінювати тепло. Яке у свою чергу нагріватиме інші предмети в кімнаті.

Система тепла підлога сьогодні представлена різними форматами. Це можуть бути:

  • або двожильні кабелі;
  • мати: звичайні чи алюмінієві;
  • плівка.

Також вони відрізнятимуться між собою за довжиною, шириною, потужністю, принципом встановлення тощо. Утім, варто зазначити, що якісна електрична тепла підлога має відрізнятися рядом характеристик:

  1. Бути абсолютно безпечною. Важливо, аби система була сертифікованою, такою, що пройшла усі необхідні перевірки. Особливо, якщо плануєте використовувати її на постійній основі або встановлювати, наприклад у дитячі кімнати.
  2. Мала тривалий термін експлуатації та гарантію від виробника. На деякі види нагрівальних елементів виробники дають гарантію від 50 років.

Додаткові поради з вибору теплої підлоги

Як з-поміж усього асортименту продукції, представленого сьогодні на ринку, підібрати потрібний формат теплої підлоги? Ми підготували кілька корисних порад від експертів:

  1. Відштовхуйтесь від типу підлогового покриття. Так, наприклад інфрачервона плівка не здатна сильно прогріти поверхню. Тож її краще встановлювати під паркет або ламінат. Але точно не під керамічну плитку – з цим підлоговим покриттям найкраще поєднуються нагрівальні мати.
  2. Коли саме встановлюється тепла підлога? Якщо ви завчасно плануєте монтаж ще на етапі чорнового ремонту, обирайте нагрівальні мати. Вони є як в бюджетному сегменті так і в преміальному і відрізняються тривалим терміном експлуатації. Їх є можливість встановлювати як в стяжку, так і під плитку. Тож коли ремонт завершено, краще надавати перевагу монтажу нагрівальних матів. Вони встановлюються безпосередньо в шар клею, що надає можливість швидко прогрівати підлогове покриття (плитку).
  3. Обирайте якісний термостат. Він може бути механічним або сенсорним. Система має бути простою у використанні та здатною підтримувати оптимальний рівень температури.

І головне не нехтуйте допомогою фахівців. Звертайтеся до консультантів та спеціалістів, які розкажуть про усі особливості, переваги та недоліки кожного виду нагрівальних елементів та допоможуть визначитися із тим, що підходитиме вам за усіма вимогами.

Залишити відповідь