Облаштування ділянки

Облаштування ділянки біля свого будинку можна розпочати за довго до повного закінчення будівництва будинку. Не кому не завадить невеликий город на відстані від будівництва, на якому цілком доречно встановити невелику теплицю.

Сучасні теплиці хоч і мають стаціонарний зовнішній вигляд, легко розбираються та збираються, а технологія встановлення теплиці дозволяє нескладно переносити теплицю ділянкою.

На практиці є два варіанти придбати теплицю на ділянці. Перший варіант зробити теплицю своїми руками. Це клопітно і потребує навичок. Можна розпочати робити теплицю, а отримати парник. Другий варіант, купити готову теплицю, виготовлену в заводських умовах. Називають їх промислові теплиці цілорічні ціни на них стабільні і не страждають на сезонність.

Однак, при виборі промислової теплиці потрібно звернути увагу на деякі особливості їх конструкцій.

Оптимальний варіант – теплиця з полікарбонату

Саме поняття теплиця має на увазі каркасну конструкцію із встановленим на каркас захисним, прозорим покриттям. На відміну від парника, теплиця ставиться на цілий рік і немає необхідності розбирати її на зиму. Така стаціонарна установка забезпечується міцною конструкцією каркасу та щільністю захисного покриття.

Оптимальним рішенням щодо суміщення якості, надійності та невеликої ціни стали теплиці з полікарбонату. У таких теплицях, як захисне покриття виступає спеціальний будівельний матеріал багатошаровий полікарбонат. Він прозорий, легко гнеться, що дозволяє створювати напівкруглі теплиці, не боїться морозів і, тим більше, не боїться дощів. Допустиме навантаження по снігу, 30 кг на квадратний метр.

Міцність теплиці визначається типом каркасу та способами його кріплення та встановлення.

Як вибрати теплицю з полікарбонату по каркасу

Надійним матеріалом для каркасу теплиці є металеві труби прямокутного (квадратного), рідше круглого перерізу. Більш міцний каркас через надійніше кріплення дають квадратні труби перерізу 20 на 20 мм. Квадратний переріз не заважає зігнути таку трубу в заводських умовах у дугу і зробити напівкруглою теплицю.

Напівкругла форма теплиці є класичною і причина в цьому не є традицією городництва. Напівкруглий дах міцніший і на ньому не накопичується багато снігу, як на плоскому даху. Все досить прагматично.

Способи збирання теплиці

Каркасні теплиці із полікарбонату збираються двома способами, на які потрібно звернути увагу при виборі. Перший спосіб це зварювання. Зварний каркас теплиці неможливо розібрати і в разі потреби перенесення теплиці доведеться переносити її цілком, що не завжди реально. Другий спосіб з’єднання каркасу теплиць це з’єднання спеціальними «крабами». Краб – це болтове з’єднання планок каркаса притисками на болтах. Таке з’єднання легко розбирається та збирається заново. Монтаж такої теплиці доступний своїми руками.

Способи монтажу теплиць із полікарбонату

Традиційно каркасні теплиці з полікарбонату виготовляються для установки в грунт на штирях. Це просто і для теплиці достатньо. Однак міцний кістяк теплиці дозволяє зробити для неї невеликий фундамент і встановити її більш стаціонарно. Зазвичай до таких теплиць стаціонарно підводиться вода та світло. Дахи таких теплиць можуть обігріватися електричним тепловим кабелем (від снігу та криги).

Вибір теплиць за системами провітрювання

Випускаються промислові теплиці із системами провітрювання. Найпростіший варіант провітрювання це одна чи дві кватирки. Роблять їх у торцях теплиці. Цікавіший спосіб провітрювання «за Мітлайдером». На малюнку видно цей спосіб провітрювання.

Каркас таких теплиць виготовлений з двох напівсфер, різного діаметру. Сегмент більшого діаметра заходить на сегмент меншого діаметра, через що між ними утворюється простір, який і використовують для створення кватирок провітрювання.

Цікаво, що можна створити автоматичну систему, що дозволяє відкривати такі кватирки автоматично із заданим графіком провітрювання.

Залишити відповідь