Одіозний одеський ТОВ «Євротермінал» Одеський порт і його клієнтів, що обложив поборами, перейнявся своєю репутацією в інтернеті.
Так шахраям, які діють під дахом Труханова та бандита Галантерника дуже не подобаються статті, які викривають їхню злочинну діяльність. Пустушка ТОВ «Євротермінал» яка створена для поборів для ОЗГ Галантерніка тісними узами пов’язана з країною агресором та відвертими карними злочинцями.
Про це у наших подальших розслідуваннях.
Чому конфлікт у “перлині біля моря” неминучий.
Про ситуацію з фізичною блокадою безкоштовних в’їздів до Одеського порту протягом майже трьох років можна вже не писати. Вийдуть повторення, матеріалів. Але нічого не змінюється. Десяток, нібито, “мешканців району” в якому всього пара приватних будинків, уже 3-й рік блокують безкоштовний проїзд до Одеського порту, взимку та влітку, вдень та вночі. Блокада не переривалася навіть під час воєнного стану “а-ля Порошенка” наприкінці 2018-го. Джгут багаття взимку, сплять на брудних дошках, оговтуються невідомо де. Нібито це – мешканці району, але з чіткою матеріальною зацікавленістю від потенційного бенефіціара “роботи” – ТОВ “Євротермінал”.
У реєстрі правопорушень поліції справа була – і була місцевою дільничною успішно “похована”. Хоча для реального розгляду поліція має все: одні й самі незрозумілі особи на дорозі в режимі 24-7 гальмують транспорт, регулюють рух уже кілька років у районі об’єкта державного значення, тобто. порту. Відділ поліції знаходиться за кількасот метрів від місця цього постійного злочину, але… У квітні цього року Антимонопольний Комітет України наказав Одеському виконкому “відкрити всі в’їзди до Одеського порту”, у тому числі й цей, тобто. який блокують уже 3 роки. Також, звичайно, як і поліція, місто в цій ситуації нічого не збирається робити.
Але у 2019 році протистояння жителі міста та Одеського порту набуло зовсім іншого характеру. Міські дороги, що ведуть у порт, перекривають для фур вже мешканці інших, не припортових вулиць. “Жителі перекрили Усатове”, “Шість тисяч фур щодня!”, перекрили Хуторську, перекрили П’яну дорогу (у світ Балтську) – такі новини все частіше заповнюють одеський медіа-ефір. Причому йдеться не про проплачені перекривачі, завдяки яким весь транспорт для Одеського порту перенаправляється на платний приватний шлагбаум діляг біля порту з ім’ям ТОВ “Євротермінал”.
Тисячі важкозавантажених зерновозів, контейнеровозів, цистерн буквально підірвали вулиці одеських передмість у спробах прорватися до порту. Підірвали постійним потоком шуму, вібрації, знищення звичайного довкілля мешканців цих вулиць, смородом від двигунів перевантажених мастодонтів. Ці вулиці не були спочатку пристосовані для такого руху! На їхніх узбіччях мирно ходили діти до шкіл, старі сиділи в тіні дерев, підлітки ганяли на велосипедах… І раптово тисячі фур майже постійно і миттєво заповнили ці міські немагістральні вулиці. Від нескінченної вібрації руйнуються будинки, від гуркоту фур, що проносяться, вдень і вночі діти не сплять і не можуть вийти звично для передмість прогулятися “на вулиці”. Армагеддон! Реакція мешканців цілком природна: “Дайте нам можливість спокійно жити у своїх будинках!”Районна влада подекуди досягла установки знаків “до 24 тонн”, але цей захід ні до чого не привів. У порт немає інших доріг зараз, крім внутрішньоміських. Порт ж у центрі міста!
До ситуації додаються ще нові потерпілі, тобто. водії-дальнобої. Цього був у колишні роки протистояння порт-город.
На початку червня на щорічній Конференції АСМАП (Асоціація Автомобільних Перевізників України – об’єднує десятки тисяч далекобоїв) приймається звернення до прем’єр-міністра:
Та й що робити водієві-дальнобою, який проїхав по наших дорогах сотні кілометрів і в накладній у якого написано “Одеський порт”, і митниця чекає на нього саме в Одеській митниці, причому, строго за розкладом? Під’їхав до Одеси, а далі нерозв’язний для нього глухий кут. Саме він, водій-роботяг і став сьогодні новим заручником ситуації: поїде далі – розіб’ють лобове скло або самого поб’ють, не поїде далі – за роботу ніхто не заплатить, та ще й оштрафують.. Ось, і порушується питання на конференції всіх далекобоїв України : Що робити далі з Одеським портом?
Я також особисто об’їхав (і регулярно об’їжджаю) “червоні точки” протистояння, зустрічаюся із чиновниками, обговорюємо цю проблему.
Місто та область проблеми не бачать, замовляють. Окрему дорогу зводити не хочуть. “Порту потрібна дорога, нехай і будує власним коштом”. І це відомо, т.к. надходження від діяльності порту до бюджету міста мізерні. Так, за 1-й квартал 2019 року від основного місцевого податку “на зарплати” до бюджету міста надійшло трохи менше ніж 1 млрд. грн. Портовики ж дали місту близько 5% цього основного податку:
Займаючи найкращі у місті 9 км прибережної території, відбувається фактично безоплатне паразитування портом (закордонними орендарями) на цій дорогоцінній міській землі. Бо з цих кількох відсотків податкових надходжень місто має ще й дороги, що знищуються перевантаженими вантажівками, відновлювати! Або будувати нові дороги для порту (???), очищати місто від зернового та хімічного пилу, тому що вантажі перевалюються в центрі міста відкритим способом: навалом або насипом. А ще – страждати від постійного шуму, вібрації тощо, тощо.
Сама Адміністрація порту настільки захопилася “підгортанням” портових оф-шорників на кращій міській території, що втратила зв’язок з містом, у якому має честь перебувати. Про справжні діяння “бригади вінницьких листоноші” в Одеському порту та адміністрації я нещодавно писав. Наприклад, за нинішньої вже вкрай напруженої ситуації з проїздами через місто до порту, у планах Адміністрації оф-шорників порту (а по-іншому і не назвеш вінницьких ватажків ОЗУ в Одеському порту), додаткове збільшення припливу до міста тяжко-вантажених зерновозів становитиме майже на 500 одиниць цілодобово! Плани на засланні. Ще кілька місяців залишилася для початку розпіареного портовиками проекту і до розширення нинішнього армагеддону для одеситів.
Чому місто не брало участі у видачі дозволу на це нове будівництво, згідно із Законом “Про вплив на навколишнє середовище”, не знає ніхто. Погодження видала облдержадміністрація. Чому не проводилися громадські слухання серед жителів тих районів, на яких це збільшення ще у сотні важконавантажених мастодонтів – вам також не дадуть відповіді. “Узгодили” вже, і буде мешканцям страйкуючих вулиць ще гірше! Чому все місто не брало участі в обговоренні, вам також не дадуть відповіді. Не для того “вінницькі дивлячі” на порт “поставлені”, щоб перед одеситами тримати відповідь!
Закликати до центральної Адміністрації морських портів України також марно, оскільки там за портовим світовим туризмом керівництва без мети та розуміння, не бачать за собою завдання регулювання руху вантажів до портів, у відповідності обсягів і видів вантажопотоків. Їхню ідеологію та стратегію формує міністр Володимир Омелян: “Концесія все розрулить!” А між тим, не лише Одеса та порт вимагають уваги до проблем взаємовідносин порт-місто. Нещодавно Миколаїв та Херсон також обурилися.
Ще раз наведу думку мера Херсона: В.Ніколаєнко: “Ми знаємо, що народження таких міст як Миколаїв та Херсон відбувалося одночасно зі створенням портів. Морський порт у Херсоні знаходиться у центрі міста. Це величезна земельна ділянка, яка розташована практично поряд із центральними набережними. При цьому великовантажні автомобілі із зерном розбивають навколо міські дороги, і ремонт їх потребує часу та великих коштів. Я вже попереджав, що поставлю на в’їзді в порт залізобетонні блоки для такого важкого вантажного транспорту і не пропущу нікого.”
Чи вирішить горезвісна концесія державних портів від В. Омеляна В.В. хоч дещицю цих проблем? Ні, жодної проблеми не вирішить. І це обов’язково буде окремий матеріал. Фахівці чули хоча б про якесь рішення чи бажання вирішувати питання міст та портів від Адміністрації портів? Ні, такого не було. Набагато простіше їм літати світом за українські гроші та розповідати казки про гіперлупи та концесії. А здавалося б, чого простіше! Для того, щоб згладити ситуацію: введіть тимчасову заборону на прийом авто-вантажівок-зерновозів до Одеського порту, почніть реальний діалог з жителями вулиць, якими рухається армада вантажівок у порт, та почніть хоча б проектування нової дороги. Почніть, хоч щось робити!
А поки:
– активісти скликають на новий протест: мешканці та водії (на фото нижче).
– Платний шлагбаум Одеського порту, тобто. ТОВ “Євротермінал” повідомляє про “створення умов” для додаткового “всмоктування” на ці ж вулиці ще 800 вантажівок-зерновозів на добу… На додачу до тисяч і тисяч!
“Проблеми індіанців шерифа не цікавлять”…
Ситуація дуже схожа на сучасний конфлікт Москви та Архангельська, куди планують звозити сміття столиці нашого “сусіда”. “Одним – доходи, іншим – відходи” – із цим же гаслом перекривають траси жителі російського Помор’я, захищаючи свою територію від московського звалища. З таким же гаслом в Одеському порту орендують причали та використовують міську землю портові офф-шорники. Буквально кілька орендарів портових потужностей ґвалтують самобутнє мільйонне місто за свої закордонні доходи, залишаючи Одесі свої відходи.
Конфлікт в Одесі назріває і він неминучий!
Повний глухий кут Одеського порту при цілковитій бездіяльності переплачених від імені держави: Адміністрації портів, Міністерства інфраструктури, а також мерії Одеси “Довіряй справам”. І поки кожен із цих уповноважених державою та міською громадою управлінський інститут не почне реальних кроків щодо врегулювання конфлікту, ситуація лише погіршуватиметься.