Збагнути ідеологію «русского міра» та феномен її популярності серед мешканців східних регіонів нашої держави, буде досить важко без переосмислення тих трагічних наслідків, якими стали для України протягом останніх десятиліть результати виборів, коли представники проросійських політичних проєктів, насамперед таких як «партія регіонів-опозиційна платформа – за життя» (ОПЗЖ), обиралися депутатами місцевих рад та парламенту.

Як результат маємо у Верховній Раді України депутатів від колишньої  політичної партії «опозиційна платформа – за життя». В умовах повномасштабної війни з рф дана політична сила була заборонена в судовому порядку, а один із її лідерів і кум путіна – Віктор Медведчук тривалий час переховувався від слідства, однак був арештований та обміняний на наших полонених військовослужбовців.

Але ніхто з активних прибічників «русского міра», що мають мандати народних депутатів, не поспішив до лав ЗСУ чи інших військових формувань України боронити Батьківщину від зовнішнього ворога – країни терориста рф. Адже ще до збройної агресії рф, вказані депутати ОПЗЖ досить активно пропагували ідеї «братерського союзу» з рф та всіляко блокували курс України на інтеграцію в ЄС та НАТО.

Що показово, в умовах збройної агресії рф саме депутатів партії ОПЗЖ у місцевих радах різних міст України постійно викривають на співпраці з росією. Так, в минулому році за антиукраїнську діяльність в Одесі затримали керівника фракції ОПЗЖ з Маріуполя. Також депутат від ОПЗЖ дозволив російським окупантам зайти в Ізюм на Харківщині. А нещодавно було затримано одного із функціонерів колишньої політичної партії ОПЗЖ Нестора Шуфрича, якому інкримінують державну зраду.

З метою протриматися на політичному Олімпі, депутати від колишньої ОПЗЖ у Верховній Раді у квітні минулого року створили нову депутатську групу «Платформа за життя та мир». Назва нічого не нагадує ? Цю депутатську групу очолив Юрій Бойко, який був співголовою фракції забороненої ОПЗЖ. Також до складу групи увійшли: Олег Волошин, Юрій Загородній, Володимир Кальцев, Сергій Льовочкін, Григорій Суркіс, Нестор Шуфрич, Наталія Королевська та інші. Загалом йдеться про 25 депутатів.

Не пасуть задніх й депутати місцевих рад, що були обрані до складу рад різних рівнів від ОПЗЖ. Так у жовтні 2023 року на черговій сесії Кіровоградської обласної ради оголошено про створення депутатської групи, до якої увійшли депутати, що раніше входили до ОПЗЖ. Нова група має промовисту назву «Кіровоградщина» (любов до всього російського проявилося навіть в назві депутатської групи – на честь російського більшовика Кірова-Кострікова). До цієї групи входять: Людмила Давиденко, Андрій Тесленко, Михайло Литвиненко, Роман Гулий та Олександр Донець.

Звичайно, що той факт, чи буде проросійське лобі в українській політиці у майбутньому та чи матимуть шанс на довіру українців та місце у владі проросійські політики після війни, залежить від нас самих, тобто громадян України.

Отже, шановні виборці, думайте за кого віддаєте свій голос на виборах.

Залишити відповідь