Роман Левицький пластичний хірург – довше зберегти свою красу та молодість мріє кожна жінка

Сьогодні KievTime публікує інтерв’ю з одним із найкращих пластичних хірургів України – Романом Мироновичем Левицьким.

Трохи про лікаря Левицького – хірург вищої категорії з 27-річним досвідом роботи в пластичній хірургії. Роман Миронович провів понад 16 тисяч успішних операцій. Лікар Левицький – єдиний з українських хірургів, які мають право виконувати пластичні операції не лише в нашій країні, а й за кордоном.

Роман Левицький стажувався та практикувався у Бразилії, Німеччині, Франції, Америці. Автор великої кількості статей та робіт з пластичної хірургії, представлених у спеціалізованих виданнях

Довше зберегти свою красу та молодість мріє кожна жінка. Але, на жаль, роки беруть своє, і тоді на допомогу приходить пластична хірургія. Про основні тенденції хірургії, що омолоджує, ми поговоримо з сертифікованим у Німеччині та країнах СНД лікарем, топ – пластичним хірургом №1 України Левицьким Романом Мироновичем.

– Вітаю  Роман Мироновичу. Ви виконали всього понад 16000 успішних пластичних операцій, з них понад 6000 омолоджувальних операцій обличчя та шиї. Скажіть, із чим найчастіше доводиться Вам стикатися?

Добрий день. Насамперед це омолоджуюча хірургія навколоочної області, адже перші ознаки старіння, а це вік близько 35 років, виявляються саме там. Потім зміни опускаються нижче, зачіпають середню зону обличчя, підочноямкову область, підборіддя та опускаються на шию. Відповідно корекція цих зон має бути адекватною при необхідності. Не варто відразу без виражених вікових змін пропонувати пацієнтові підтяжку нижніх двох третин особи , коли для усунення перших ознак старіння буває достатньо пластики повік у доповненні до ін’єкційних методів.

-Давайте зупинимося на пластиці повік, або блефаропластику. Що Ви зазвичай пропонуєте своїм пацієнтам?

Є верхня та нижня блефаропластика. Окремо стоять так звані «іміджеві операції», наприклад зміна розрізу очей тощо, а також корекції можливих ускладнень після оперативних втручань на повіках.

– Ви виконали більше 3000 блефаропластик, Вам вдячні тисячі жінок, поділіться Вашими секретами.

Головний мій секрет – це здобуття фундаментальних знань під час проходження дворічної клінічної ординатури з пластичної хірургії. Мені погано стає, коли читаю, що за шість місяців навчання людина може отримати сертифікат пластичного хірурга в Україні. Можу тільки уявити, з якими результатами такого навчання нам доведеться мати справу в майбутньому. Ускладнення бувають у всіх. Хірург, який розповідає пацієнтам, що в нього ніколи не було ускладнень чи бреше чи мало оперує. І кваліфікація лікаря визначається не наявністю ускладнень, а їх відсотком від загальної кількості операцій, а також умінням хірурга з ними впоратися
Ускладнення ускладнення різниця. Одна справа це мінімальний відсоток післяопераційних ускладнень через особливості організму, перебіг післяопераційного періоду, недотримання лікарських рекомендацій і зовсім інша справа тактичні помилки через брак знань, помилки в оперативній техніці через брак досвіду, незнання анатомії і т.п.

– Романе Мироновичу, Ви славитеся своєю приголомшливою хірургічною технікою, приголомшливими результатами, Вас називають «золоті руки України», як Вам вдалося досягти цього?

Грав у школі на фортепіано (сміється). Насправді – пластична естетична хірургія – це каторжна праця, насамперед над собою, це багато годин в операційній, це сотні книг, тисячі статей, це робота над помилками, це постійне самовдосконалення. При всій своїй простоті пластика повік має багато підводних каменів, і тільки хірург, який володіє достатньою базою знань і досвідом знає як їх обійти.

– Але ж не можна виключити і природні здібності?

Безперечно. Є люди, як то кажуть, яким “дано” і яким “не дано”. Якщо хірург має більше 10% ускладнень, йому варто задуматися про вибір іншої професії.

– Романе Мироновичу, а який у Вас відсоток ускладнень?

Особисто у мене загалом 0,25%. Кожен випадок я ретельно розбираю та аналізую, працюю з пацієнтом, за потреби проводжу повторні корекції безоплатно.

– Ми знаємо за даними світової літератури, що чудовим вважається показник 2,5-3%, ми раді привітати Вас із такими чудовими результатами.

Дякую, будемо й надалі намагатися.

– Але давайте повернемося до тенденцій. Що зараз у тренді в хірургії, що омолоджує, століття?

Тренди приходять і йдуть, а краса залишається (сміється). Очевидно, очі повинні блищати від щастя, а не бути закритими шкірою, що нависає, або обтяжені в народі іменованими «мішками під очима». З іншого боку, «запалі очі» після надмірного видалення внутрішньоочного жиру (частина мішків під очима) теж не виглядають привабливо. Тому в переважній більшості випадків ми виконуємо волюмізуючі (з заповненням об’єму, що бракує, в потрібних місцях переміщенням внутрішньоорбітального жиру)) блефаропластики.

– Ви вперше почали виконувати такі операції в Україні ще 2001 року, де Ви цьому навчилися?

Спочатку були поїздки до авторів методик до Америки, Бразилії, Іспанії. Далі навчання на кафедрі СПб МАПО протягом двох років. де мав можливість безпосередньо асистувати та оперувати. Згодом тисячі операцій в Україні, Німеччині.

– Ви підтвердили свій лікарський диплом у Німеччині, про це мріє багато українських лікарів.

Так, і це дало мені право працювати оперувати у країнах Євросоюзу. І тут є велика різниця у можливостях для професійного зростання. Без підтвердженого диплома лікаря торкатися хворого ти не маєш права. Можливості практики обмежені “кадавер-курсами”. Це зовсім інше, ніж та ж асистенція в операційній системі.

– Ви поєднували роботу в Україні з роботою пластичним хірургом в одній із найкращих клінік Німеччини у місті Хайдельберг «Proaesthetik», що можете сказати про особливості роботи за кордоном?

Головне було вивчити німецьку мову (сміється). Проблем із пацієнтами не виникало. Ну хіба що німці дисциплінованіші. (Усміхається)

– Отже, нагадаємо, у нас у гостях був сказати пластичний хірург України ТОП 1, який виконав понад 16000 успішних пластичних операцій, засновник клініки «Пластична хірургія Левицького» Левицький Роман Миронович.

 

Залишити відповідь