Левицький Роман Миронович. Пластичний хірург про пластику повік

БЛЕФАРОПЛАСТИКА (ПЛАСТИКА СТОЛІТТЯ)

Що таке  пластика повік? Розповідає один із найкращих пластичних хірургів України Левицький Роман Миронович 

Блефаропластика  (блефаропластика) https://plasticsurgery.kiev.ua/pidtyazhka-povik/?lang=uk  – процедура, яка за рахунок корекції об’єму шкіри та відновлення належного натягу фасціальних структур відновлює молодий та здоровий вид області навколо очей, а також правильний контур та форму століття. 

Таким чином, завдяки точному хірургічному втручанню ми виправляємо дефекти, викликані надмірною шкірою та в’ялими тканинами, які відповідальні за старий та втомлений вигляд очей та так звану мішки під очима. Очі – дзеркало душі. Широко відкриті очі, що відпочила і пружна шкіра повік свідчать про здоров’я, привабливість і життєву силу. – каже Левицький Роман Миронович 

Верхні повіки, що нависли, – це проблема, що виникає у зв’язку з провисанням шкіри повік і провисанням тканин чола і брів.

Через опущення верхніх повік у багатьох хворих спостерігається втома очей, тяжкість повік, головний біль і, насамперед, обмеження поля зору. 

В’ялість нижніх віків зазвичай стосується людей зрілого віку і виникає в основному як симптом так званого «Мішки під очима» або западини, широко відомі як «долина сліз», що є естетичним дефектом, який особливо важко приховати.

Блефаропластика верхніх або нижніх повік є однією з найпоширеніших хірургічних операцій, що виконуються на обличчі. 

https://plasticsurgery.kiev.ua/blefaroplastika-plastika-povik/?lang=uk

ПРИЧИНИ ОПАДАННЯ ВЕРХНЬОГО СТОЛІТТЯ

  • генетична схильність
  • в’ялість та надлишок шкіри
  • падіння тонусу м’язів повік (око навколо ока)
  • слабкість та/або атрофія м’яза, що піднімає повіку
  • анатомія особи
  • зменшення об’єму надочноямкового жирового тіла – опущення брів
  • ураження нервів, пухлинні захворювання

ПРИЧИНИ ОПАДАННЯ НИЖНЬОЇ КРИШКИ

  • генетична схильність
  • надлишок підшкірного жиру
  • набряк із-за застою лімфи
  • недостатнє освітлення, тривала робота за комп’ютером
  • надто довге носіння або неправильно підібрані контактні лінзи
  • атрофія та зниження еластичності диска нижньої повіки

ОПИС МЕТОДУ

Процедурі передує детальна оцінка оператором, фотодокументація та операційний малюнок на шкірі.

https://plasticsurgery.kiev.ua/blefaroplastika-nizhnoi-poviki/?lang=uk

Блефаропластика проводиться під місцевою анестезією або під загальною внутрішньовенною та місцевою анестезією. Ми проводимо процедуру в операційній. 

Операція включає точний розріз і видалення надлишків шкіри повік, скорочення і пластику кругового м’яза ока, відновлення гриж навколоочної жирової клітковини. Обсяг та характер процедури визначаються до її проведення після консультації з пацієнтом. 

Цій процедурі в нашій клініці дуже часто передують інші відновлювальні процедури (лазерна терапія, HIFU, фактори росту та аутологічні стовбурові клітини) – зміцнення та пожвавлення шкіри навколо очей, підтяжка брів та м’яких тканин чола. І блефаропластика, виконана як останній етап лікування, завершує справу.

Пластична хірургія верхніх повік  передбачає розріз шкіри століття в природній складці – складці верхньої повіки. Потім вирізаємо надлишки в’ялої шкіри у вигляді смужки шкіри відповідної форми та кругового м’яза ока, що значно поглиблює верхівку верхньої повіки, омолоджуючи око. Голий м’яз скорочується з допомогою лазера чи радиоскальпеля. У ситуаціях, які цього вимагають, хірург видаляє надлишки окологлазничной клітковини, що підкреслюється в’ялою орбітальною перегородкою — так звана жирові грижі. Рана ушивається пошарово дуже тонкими швами, рубець практично непомітний. 

Хірургія нижніх повік  починається з розрізу шкіри нижньої повіки нижче краю вій, який практично не видно після операції. Ми також проводимо цю операцію за іншою методикою без розрізу шкіри – транскон’юнктивального доступу.  На наступному етапі хірург розсікає в’ялу шкіру до нижнього краю очниці, а за наявності показань розсікає очні перегородки і зміщує надлишок жирової тканини, зменшуючи так звану жирові мішки під очима.  Останнім етапом цієї операції є висічення надлишків в’ялої шкіри нижньої повіки, а потім пластичне ушивання рани.  Залежно від ступеня першого ступеня складності дефекту, процедура може зайняти від 45 хвилин до 2 годин.

ЩО ТАКЕ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Після операції для захисту від інфекції ми наносимо на рану спеціалізовану мазь з антибіотиком та препарат з керамідами та жирними кислотами, забезпечуючи оптимальне загоєння та естетику рубців. У певних ситуаціях можуть знадобитися пов’язки та компреси. Після процедури може виникати незначний біль, який зазвичай не вимагає застосування знеболювальних засобів. Слід враховувати можливість появи невеликих синців та набряків як у верхньому, і нижньому столітті. Ці зміни зникають протягом 5-10 днів. Процедура зазвичай займає близько 1,5 години, після чого пацієнт може йти додому. Знімаємо шви за 5-7 днів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ 

У післяопераційному періоді ми рекомендуємо спеціалізовані препарати місцевої дії та оптимізують загоєння, доступні в Клініці Бенковських. Остаточний ефект можна оцінити приблизно через 3-6 місяців, залежно від оперованої області та обсягу процедури. Ми не рекомендуємо значних фізичних навантажень протягом 2-4 тижнів після процедури.

ЯК ПІДГОТОВИТИСЯ ДО БЛЕФАРОПЛАСТИКИ

Виконуйте всі рекомендації лікаря під час консультації. Курці повинні кинути курити за місяць до операції, щоб знизити ризик порушень загоєння та інфекцій.

За 10-14 днів до блефаропластики, як і перед будь-якою хірургічною операцією, не можна приймати протизапальні та знеболювальні препарати, що містять саліцилову кислоту (наприклад, аспірин, полопірин), ібупрофен, парацетамол та інші, тому, подовжуючи час згортання крові, вони збільшують ризик кровотечі під час процедури.

Левицький Роман Миронович 

Залишити відповідь