Риносептопластика – хірургія зовнішнього носа та носової перегородки https://plasticsurgery.kiev.ua/septorinoplastika/?lang=uk

Розповідає один із найкращих пластичних хірургів України Левицький Роман Миронович

Риносептопластика – це корекція деформацій носа (включаючи його довжину, ширину, положення вершини, форму) та дефектів носової перегородки, які можуть перешкоджати правильному диханню – каже Левицький Роман Миронович

https://plasticsurgery.kiev.ua/rinoplastika/?lang=uk

Процедура проводиться  з естетичних міркувань  – хірург усуває численні дефекти, такі як горбинка носа, викривлення хребта, деформація верхівки, посттравматичні зміни та багато інших.

Показаннями до процедури можуть бути і медичні показання  , коли викривлена ​​перегородка ускладнює дихання, що, у свою чергу, викликає гіпоксію всього організму, а отже, впливає на його стан (постійна втома, сонливість) і на роботу важливих органів – серця. та легені.

Найбільш поширені показання до процедури:

  • вроджені та посттравматичні деформації носа
  • порушення носового дихання.

Що за процедура?

Ніс складається з кістково-хрящового скелета, покритого шкірою. Під час операції на носі розмір, форма та положення цих елементів покращуються, а   кінцевий результат залежить від того, наскільки шкіра відповідає новому скелету  .

Ринопластика проводиться під загальною анестезією   «закритим» методом,  коли деформації зачіпають лише перенісся, та  «відкритим» методом, коли планується зміна зовнішнього вигляду інших частин носа, особливо його кінчика.

Курс пластики носа https://plasticsurgery.kiev.ua/korekciya-nosa/?lang=uk

Операція вимагає розрізів усередині носа, не видимих ​​зовні — у разі «закритої» операції, а разі відкритої операції розріз у стійці між отворами носа. Шрам від цього розрізу зазвичай непомітний за кілька місяців після операції.

Якщо планується  зміна форми кісток носа  , на переніссі роблять два розрізи довжиною по 2 мм. Шрами від цих розрізів зазвичай непомітні за тиждень після операції.

Коли потрібно звузити ніздрі  , роблять надрізи в місцях зіткнення крил носа з щоками. Шрам від цих розрізів зазвичай непомітний за кілька місяців після операції.

Шви всередині носа, що розсмоктуються, вони зникають приблизно через 2-3 тижні, а шви з носового штифта і, можливо, з ніздрів знімаються через 7 днів після операції.

Іноді хірургія носа вимагає заповнення носа фрагментами хряща  . Якщо їх у носі недостатньо, необхідно отримати їх із вушних раковин (виріз на задній частині вушної раковини) або іноді з ребра (виріз на грудях). Хірург інформує пацієнта перед процедурою, якщо це необхідно.

Іноді в ніс поміщають спеціальні  стабілізувально-роздільні пластини з неалергенного матеріалу  (силікон, силаст), які стабілізують перегородку на кілька днів, щоб вона зросла в правильному положенні та знижують ризик післяопераційних спайок між перегородкою та носом. носові раковини, які іноді редуковані для покращення її прохідності.

Пацієнт після риносептопластики

По закінченні операції здебільшого накладають пов’язки на ніс на 12-48 годин. Тоді ніс повністю заблокований, і ви не можете дихати носом, доки знімете їх. Зрізи та пластикова пов’язка накладаються на перенісся приблизно на 7 днів  .

Обличчя зазвичай набрякає протягом тижня після операції. Приблизно у половини хворих з’являються гематоми (синці) навколо очей, які зазвичай повністю зникають через 2-4 тижні. Ніс після операції зазвичай опухлий і онімілий  . Набряк зникає приблизно через місяць, а оніміння приблизно через 3 місяці, тоді як   тонкі зміни форми носа продовжуються в результаті процесів загоєння протягом року після операції  .

Зазвичай пацієнту слід залишатися у лікарні протягом 1-3 днів.

Ризик, пов’язаний із процедурою

Як і в будь-якій медичній процедурі, неможливо з упевненістю передбачити її остаточний результат. Метою операції є  покращення зовнішнього вигляду носа, а не надання йому ідеальної форми  . Ви не можете отримати форму носа за фотографіями. У вас мають бути реалістичні очікування перед операцією.

Навіть найуспішніша операція та сприятливе загоєння залишають недосконалості, які можуть бути видні як пацієнту, так і хірургу, адже  на остаточний результат операції на носі впливають численні, не завжди передбачувані фактори  , такі як: товщина шкіри, міцність та еластичність носа. носові хрящі, метод загоєння тканин.

Очікування зміни своєї життєвої ситуації, наприклад, кращого сприйняття оточуючими чи пошуку кращої роботи, не є правильним мотивом для операції на носі.

Якщо результат первинної операції на носі незадовільний,  як правило, повторна операція можлива не раніше  , ніж через рік, тому що слід пам’ятати, що ніс повністю гоиться приблизно через рік. Ревізійна операція складніша і її результат менш передбачуваний, ніж вихідна риносептопластика.

Ускладнення операції на носі трапляються рідко  . До них відносяться: перфорація носової перегородки, погіршення прохідності носа, післяопераційна кровотеча, інфекція, що перешкоджає правильному загоєнню, некроз носа.

Як підготуватись до операції?

Підготовка включає лабораторні аналізи крові, ЕКГ і рентген грудної клітини, а також прийом у анестезіолога.

Перед процедурою пацієнт має бути здоровим. У день операції ви маєте бути натще, тобто. не рекомендується вживати будь-яку їжу або рідини щонайменше за шість годин до операції.

Процедуру слід планувати під час менструації.

Через можливі синці та набряклість особи важливі громадські заходи (наприклад, весілля, виступи, конференції, поїздки) не слід планувати протягом 4 тижнів після операції.

Рекомендації після операції – одужання

  • Зняття тампонади носа через 1-2 дні після операції.
  • Звіт про зняття швів із носа на 7-й післяопераційний день та, можливо, стабілізуючих пластин із носової перегородки на 7-14-й післяопераційний день.
  • Збереження зовнішньої пов’язки на носі протягом 7 днів.
  • Прийом призначеного антибіотика протягом 7 днів.
  • Зволоження носових ходів фізіологічним розчином протягом 30 днів після операції.
  • Хворий має спати на спині.
  • Обмеження фізичної активності на 14-21 день.
  • Уникати травм носа протягом 2-3 місяців.
  • Заборонено засмагати (ультрафіолетове випромінювання) протягом 2-3 місяців після операції.
  • Знеболювальні знімають біль пацієнта майже повністю.

Левицький Роман Миронович – пластичний хірург

 

Залишити відповідь