Хто піде в депутати разом з Притулою – можливі кандидати в Київраду від “Голосу”
Партія “Голос” стала першою політичною силою, яка представила свою команду в столиці. Разом з кандидатом в мери Сергієм Притулою на сцену вийшли люди, які напевно будуть балотуватися до Київської міської ради.
Серед них є як досвідчені політики, так і зовсім молоді претенденти на депутатське крісло.
Ми вивчили команду “Голоси” і розібралися, хто ж буде боротися разом з Притулою за владу в столиці.
Команда, а не кандидати
Партія “Голос” втратила свій рейтинг, з яким вони прорвалися до Верховної Ради.
Соціологічні опитування показували, що всеукраїнська підтримка партії становить близько 3%.
Рейтинг проекту Святослава Вакарчука та його спонсорів Пінчука та Фрідмана які достатньо пасивні за весь час свого знаходження в ВР, “з’їв” Петро Порошенко, який веде активну та зрозумілу опозиційну діяльність, та є виразним опонентом чинній владі як по внутрішній так і по зовнішній політиці.
Команда Порошенко стане головним конкурентом “Голоси” і на виборах до Київської міської ради – партії будуть боротися за відсотки, які в 2015 році зібрала “Самопоміч”, а також частина Блоку Петра Порошенка, який розділився на УДАР та ЄС.
Отже хто іде з Притулою в Київраду:
Депутат Київради Костянтин Богатов, що вийшов на сцену разом з Сергієм Притулою, розповів, що остаточно кандидатів партія ще не затвердила. Чекають офіційний з’їзд.
“На сьогоднішній день сформованого списку ще немає. Поки визначаються експерти, координатори, лідери районних команд. Остаточне рішення за з’їздом партії. Лідером київської команди визначений Сергій Притула. Це поки вся відома мені офіційна інформація “, – сказав Богатов.
З високою часткою ймовірності присутні на представленні Притули люди стануть кандидатами до столичної міської ради. Далеко не всіх їх знає навіть пошукова система Google.
Олександр Лінчевський
Один з найвідоміших потенційних кандидатів до Київради. Лінчевський працював заступником в.о. МОЗ Уляни Супрун.
Лінчевський відомий тим, що в 2018 році на засіданні Рахункової палати заявив про сумнівну ефективності лікування раку в Україні. Серед заяв чиновника була фраза про те, що пацієнти все одно помруть від раку, тому ефективність виділення на лікування грошей – сумнівна.
Ці слова викликали бурхливу реакцію в ЗМІ і серед політиків, не кажучи вже про решту громадян України. Лінчевський заявив, що його слова вирвали з контексту і неправильно трактували.
Юрій Богданов
Богданов працював радником голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резниченко.
Також Богданов активно публікується на сайті Романа Шрайка який працює на каналі «Україна» Рената Ахметова в шоу Савіка Шустера.
Костянтин Богатов
Богатов – найдосвідченіший людина в команді Притули і єдиний діючий депутат Київради. Пройшов він до ради від партії “Самопоміч”, але після земельного скандалу, який розколовся команду Садового, покинув фракцію. Богатов увійшов до депутатської групи “Київська команда”. Відзначимо, що члени цієї групи Олег Макаров і Андрій Осадчук стали нардепами за списком “Голоси”. Про земельний скандал в Київраді через який з «Самопомочі» вигнали Гусовського та компанію.
Богатов працював в металургії та будівництві, завідував відділом департаменту розвитку банку Ріната Ахметова ПУМБ. Під керівництвом Богатова будувалися відділення банку по всій країні.
У депутата є бізнес в сфері будівництва, а також виробництва біопалива. По лінії бізнесу його пов’язують з олігархом і політиком Сергієм Тігіпком.
По темі – Сергій Тигіпко – через месяц мы в России.
На сайті Мін’юсту зазначено, що кінцевим бенефіціаром компаній Богатова є Тігіпко, хоча депутат в декларації вказував себе бенефіціаром. Депутат не приховує своїх зв’язків з Тігіпком.
Аліна Михайлова
Волонтер з Дніпра напряму пов’язаний з Коломойським, Корбаном та партією «УКРОП». В Михайлової дуже агресивне ставлення до ЄС та безпосередньо Петра Порошенко про що вона достатньо часто заявляла.
Артем Стельмашов
Стельмашов працює в КМДА начальником відділу з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків секретаріату Київради. Зона його відповідальності – проекти громадського бюджету.
Це ще один досвідчений кадр в команді “Голосу” – Стельмашов працював в Міністерстві економіки та Радміні Криму прес-секретарем.
У свої 39 років він встиг поміняти чотири партії: балотувався від Блоку Костенка і Плюща, партій “Собор”, “Воля” і “УКРОП”. Кожен раз – невдало.
Філіп Альід
Найекстравагантніший член команди Сергія Притули. Зовні Альід дуже нагадує відомого бельгійського футболіста Маруана Феллаїні. До слова, сфера інтересів Альіда – спорт. Філіп перебував у різних громадських організаціях
Альід був помічником депутата Київради Галини Янченко, яка потім стала нардепом від “Слуги народу”. До цього був активістом “Демократичного альянсу”. Він брав участь в конкурсі на посаду керівника спортивного департаменту КМДА, але програв олімпійському чемпіону Вадиму Гутцайту.
У боргу Альід не залишився. Він знайшов інформацію про те, що у Гутцайта є бізнес в Росії, а також звинуватив майбутнього міністра спорту в плагіаті.
Андрій Кулібаба
Це молодий юрист, який був одним з членів “Громадської ради доброчесності”, який відбирав суддів. За словами Андрія, вдень він писав закони, а вночі перевіряв репутацію українських суддів. Оцінити ефективність обох напрямків складно. Більш нічим невідомий.
Андрій Берзіньш
Берзіньш народився в Луганській області, але вищу освіту поїхав отримувати в Санкт-Петербург. В Україну він повернувся лише в 2016 році, проживши до цього 12 років в Росії. Про Берзіньш відомо лише те, що він працює в сфері інформаційних технологій.
Всі інші
В “Голосі” є група молодих людей, про яких практично нічого не знають пошуковики. У кращому випадку є дані про те, що вони перебували в різних громадських організаціях. Це Валерій Крамаренко, Ігор Шатило, Віолетта Пашутіна, Юлія Ведмеденко, Дар’я Васильченко, Олег Нотевскій, Іван Ніколенко, Владислав Лукін, Богдан Тищенко.
Політолог Олексій Вороненко сумнівається в тому, що “Голос” зможе повторити успіх “Самопомочі” п’ятирічної давності і завести в Київраду 22 депутата. На його думку, фігура коміка Притули слабкіше привертає електорат, ніж господарник Садовій.
“Дії Святослава Вакарчука дуже сильно вдарили по позиціях партії “Голос “. Не факт, що їм допоможе навіть Притула. У проекту немає сильних парторганізацій ні в Києві, ні в країні. На відміну від тієї ж “Самопомочі”, де розуміли, як будувати партійні структури і вигравати вибори. Кияни бачили туристичний Львів і сподівалися, що люди Садового перетворять Київ. У “Голоси” такого козиря немає “, – каже Вороненко.
Ці люди напевно будуть балотуватися на округах, де у “Голоси” буде дуже мало шансів на успіх. Проте, бувають випадки, коли абсолютні ноунейм вистрілюють і отримують мандат. Як правило, їх впливовіші колеги потім вмовляють здати мандат і пропустити їх вперед.
Команда “Голоса” не дивує своїм складом. Разом з людьми з “Самопомочі” і пулу громадських організацій йдуть вчорашні студенти-активісти. Локомотивом партії в Києві буде Сергій Притула, тому що інші потенційні кандидати не можуть похвалитися ні впізнаваною (за винятком Лінчевського і Богатова), ні грошовими ресурсами на рекламу.