Форро планував відвідати Ужгород, де мав зустрітися з представниками політичної партії, яка представляє угорську меншість в Україні, але українська поліція зупинила його на кордоні. Пізніше Форро дізнався, що Україна заборонила йому в’їзд на свою територію на три роки, стверджуючи, що він порушив виборче законодавство. Більше подробиць в МЗС України не повідомили.

Форро сказав, що не знає про заборону та будь-які порушення українського виборчого законодавства.

За день до подорожі Форро Словаччина та Україна підписали меморандум про підтримку вступу України до ЄС.

Подібні дипломатичні конфлікти є рідкістю в словацько-українських відносинах, але не між Угорщиною та Україною. За останні два роки Київ заборонив кільком високопоставленим угорським політикам в’їзд на територію України.

Після регіональних виборів в Україні 2020 року Київ заборонив двом угорським політикам підтримувати партію угорської меншини. Ця підтримка могла бути причиною заборони Форро, оскільки він зробив те ж саме.

Угорщина поскаржилася на український закон, який обмежує використання мов меншин у державних школах. Україна поскаржилася на явне втручання Угорщини у внутрішні справи.

(Міхал Гудець | EURACTIV.sk)

Нагадуємо, що політична партія «КМКС-Партія угорців України» для досягнення бажаного результату вдалася до порушення законодавства України шляхом «організації» політичних агітацій від ряду впливових іноземних посадовців та депутатів.

Черговим «агітатором», якого 3 листопада 2021 року співробітники ДПС України не впустили до України, став голова Угорської партії «Альянс» (Szövetség) Крістіан Форро Іноземець, який на прохання лідера КМКС Ласло Брензовича публічно звернувся до угорців Закарпаття, закликавши прийти на вибори 25 жовтня 2020 року та зробити правильний вибір, а саме віддати свій голос за угорську партію «КМКС».

У відео-зверненні Крістіана Форро звертається до угорської меншини Закарпаття з закликом«Шановні браття із Закарпаття! Звідси, із Фелвідийка, бажаємо вам сили та мудрого рішення під час недільних виборів. Скажіть своїм друзям, знайомим, щоб вони йшли голосувати, щоби у вас було сильне представництво! Удачі! Гойра Закарпаття! Голосуйте за КМКС!».

Цікавим є те, що для досягнення власних політичних амбіцій, Ласло Брензович вже «допоміг» та «віддячив» багатьом посадовцям, серед яких відомі Іштван Грежа, Арпад Потапі, Тілкі Оттіло, які порушили законодавство України та опинилися в списку тих, кому заборонено в’їзд до України.

Зараз, як й очікувалося, КМКС активно критикує органи державної влади України, звинувачує їх у чергових недружніх кроках та порушенні прав та свобод.

Залишити відповідь