Прокуратура Києва почала досудове розслідування за фактом приховування київською приватною клінікою Євролаб інформації про пацієнта, хворого на коронавірус.

Про це в п’ятницю, 20 березня, повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що службові особи приватної медичної клініки не повідомили державні органи України про пацієнта, хворого на коронавірус.

“Згідно інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію, зробив тест в одному з приватних медичних центрів столиці. Проте центр не повідомив про позитивний тест пацієнта Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я.

Діагноз підтвердила і надала інформацію державним органам України одна з німецьких лабораторій“, – йдеться у повідомленні.

За даними УНІАН, у Києві серед приватних лабораторій і клінік тести на COVID-19 закупила і проводить лише Eurolab Андрія Пальчевського.

Там пацієнтам пропонують експрес-тест за 1500 грн та основний – за 16 тис. грн.

Розслідування почали за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України: “порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань”.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюватиме Солом’янське управління поліції, процесуальне керівництво – Київська місцева прокуратура №9.

У прокуратурі нагадали, що Верховна Рада України посилила відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Такі дії карають штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. У разі, якщо ці дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, відповідальність передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Залишити відповідь