Найбільш часто тендери щодо будівництва доріг виграють 5 фірм: “Автомагістраль-Південь”, “Ростдорстрой”, “Онур”, СП “Автострада” і ПБС . Їм фактично дісталася 60 млд бюджетних гривень.

“Автомагістраль-Південь” зі статутним капіталом 40 тис. грн є найбільшим підрядником “Укравтодору” з часів Петра Порошенко. Формально компанія належить одеситам Олегу наливають і Валерію Короткову. У публічному просторі фірму представляє Микола Тимофєєв, член правління Національної асоціації дорожників України. На ділі кінцевим беніфіціари “Автомагістраль-Південь” є одеський бізнесмен Олександр Бойко, пов’язаний з оточенням мера міста Геннадія Труханова. Відносно підприємства заведено ряд х кримінальних справ, але жодне з них не доведено до кінця. До орбіті впливу мера Одеси відноситься і “Ростдорбуд” – в 2018 році Євген Коновалов і Юрій Шумахер (депутат міськради від партії Труханова “Довіряй справам”) викупили 100% її статутного капіталу. “Ростдорбуд” фігурує в низці кримінальних проваджень, зокрема в справі Генпрокуратури про протиправні фінансові операції, присвоєння державних коштів, їх легалізації та ухиленні від сплати податків на загальну суму 272,98 млн грн

“Онур” – це турецька група дорожніх компаній, до складу якої входять її українська дочірня фірма «Онур Конструкціон Інтернешнл» і представництво “Онур Тааххют”. Її заснували Онур і Ісхан Четінджевіз з Туреччини. Дані фірми фігуранти не менше 30 кримінальних проваджень, більшість з них – за розтрату державних грошей, нелегальну видобуток матеріалів для будівництва, підробку документів тощо.

СП “Автострада” належить львівському бізнесмену Максиму Шкілю, входячи в його холдинг холдинг “MS Capital”. Шкіль довгий був помічником народного депутата від “Партії регіонів” Миколи Дем’янко – друга “сім’ї Януковича”. Шкіль завжди справно робив всю чорну роботу по відмиванню грошей з держбюджету, спочатку через “Першу логістичну компанію”, що спеціалізувалася на залізничних перевезеннях “Укрзалізниці”, а потім і через «Автостраду». “Автострада” отримувала масу тендерів на дорожні роботи завдяки тісним зв’язкам Шкіля з колишнім міністром інфраструктури Омеляном. На сьогоднішній день по всьому підприємствами, з якими працювала “Автострада” відкрито і розглядається велика кількість справ в судах по всій території України.

Компанію “ПБС” контролює соратник олігарха Ігоря Коломойського екс-нардеп Олександр Шевченко, який нині є депутатом Івано-Франківської облради від партії “За Майбутнє”. Підйом компанії “ПБС” почався в липні 2020 року: тільки за три місяці фірма отримала підряди на 6,18 млрд грн. Вона систематично виграє всі тендери на ремонт доріг Прикарпаття, велика частина яких веде з різних напрямків до курорту “Буковель”.

Залишити відповідь