Будівництво та ремонт ніколи не обходяться без використання спеціального обладнання та інструментів, які мають бути в арсеналі будь-якого робітника. Одним із таких інструментів є болгарка. Болгарка є електронним апаратом, з його допомогою можна обробляти різні будівельні матеріали. Виходячи з цього, можна сказати, що болгарка це досить універсальний інструмент. Тому вона використовується у різних галузях сфери будівництва та ремонту. Серед них можна виділити такі основні сфери застосування:

  • обробка металевих деталей на виробництві металевих конструкцій;
  • шліфування та підготовка під фарбування дерев’яних дощок, вагонки та інших дерев’яних елементів;
  • полірування металу для надання йому блиску;
  • обрізування дрібних частин будівельних матеріалів;
  • також апарат можна використовувати для очищення виробів практично з будь-якого матеріалу від старих шарів покриття, фарби, забруднень та інших елементів, щоб підготувати поверхню для подальшого використання.

Часто болгарку використовують і з іншою метою. Все залежить від етапу будівництва та самої архітектури споруди.

Відомі виробники апаратів

Є кілька відомих виробників, продукція яких дуже популярна.

Влаштування машинки

Болгарка складається з кількох деталей, злагоджена робота яких призводить до відмінного функціонування інструменту. Рушійним елементом болгарки є електричний двигун. Він знаходиться усередині корпусу циліндричної форми. Вал двигуна з’єднаний з механізмом, що обертається. Він є вісь, один кінець якої виходить за межі корпусу. На цю частину надягають насадки у вигляді дисків різного діаметра та з різним покриттям. Диски кріпляться до редуктора за допомогою спеціальної гайки. Також на деяких видах машинок є спеціальні отвори по периметру наконечника. Вони призначені для кріплення насадок за допомогою затяжного ключа. Крім цього, в деяких моделях (в основному, з невеликою потужністю) передбачено акумулятор, який заряджається за допомогою спеціальної бази. Вона йде в комплекті із інструментом. В інших моделях, де немає акумулятора, живлення подається через шнур, підключений до електромережі за допомогою звичайної розетки. Корпус болгарки виготовляють із дуже міцного пластику, а редуктор – із магнієвого сплаву. Це гарантує міцність та зносостійкість інструменту. Також на корпусі є гумові накладки. Вони призначені для того, щоб інструмент не ковзав у руках під час роботи.

Додаткові функції апарату

Болгарка, крім різання, шліфування та полірування будівельного матеріалу, може виконувати ще кілька додаткових функцій. Найчастіше використовуваними такими можливостями є:

У великих моделях передбачено функцію плавного пуску. Тобто, двигун запускається плавно і поступово розганяє редуктор до потрібної швидкості. Це відбувається за секунди. Така функція потрібна тому, як при різкому запуску миттєво підвищується сила струму на двигуні, через що він може перегоріти. Також шестерні редуктора внаслідок різкого збільшення швидкості можуть швидко стати непридатним.
Система балансування необхідна під час роботи з дисками великого діаметра. Тоді часто диск працює нерівномірно, що залежить і від матеріалу, що обробляється. Система балансування допомагає врівноважити роботу машини, прибравши всю зайву вібрацію.
Додаткова захисна кнопка від випадкового запуску. Вона блокує та розблокує важіль пуску. Така функція робить інструмент безпечнішим у роботі.
Автоматична підтримка постійної швидкості обертання диска. Ця функція забезпечує стабільну роботу машини при перепадах навантаження під час обробки деталі.
Ручне регулювання швидкості роботи диска. Можна вибрати оптимальну кількість оборотів редуктора для тієї чи іншої роботи.
Гайка SDS є додатковим елементом, який затискає та фіксує диск на наконечнику машинки. При цьому немає потреби використовувати спеціальні ключі. Гайка затискається від руки.
Ці функції забезпечують просте використання обладнання та полегшену роботу для робітника.

Види болгарок

Залежно від призначення апарату, його потужності, форми та інших особливостей розрізняють кілька видів болгарок. А саме:
залежно від джерела живлення є мережні та акумуляторні болгарки;
призначення ділить апарати на побутові та професійні;
наявність другої додаткової рукоятки – одноручні або дворучні;
залежно від типу двигуна розрізняють бензинові та пневматичні.

Як вибрати болгарку?

Вибирати болгарку необхідно виходячи з цілей її використання. Для професійних робіт потужність апарату повинна бути не нижчою за 1500 Вт. Такі моделі можуть працювати із дисками, діаметр яких від 180 мм. Це достатні характеристики професійної болгарки.

Зверніть увагу на довжину шнура електроживлення. Так як акумуляторні моделі малопотужні і довше підходять для побутового користування, то в цьому випадку необхідний мережевий тип. Також необхідна можливість налаштування положення рукояті. Це потрібно для зручності та розширення можливостей обладнання.

Також варто вибирати апарат, де можна самостійно замінити вугільні щітки двигуна. У процесі роботи вони стираються, тому іноді їх потрібно змінювати. Самостійна заміна цих деталей допоможе значно заощадити час на ремонт та фінансові витрати.

Наявність додаткових функцій, зазначених вище, також зробить роботу легшою та комфортнішою. Також продовжить термін служби болгарки. Тому чим більше функцій має апарат, тим універсальнішим він може опинитися в роботі.

Залишити відповідь