КШМ (кутошліфувальна машина) – «болгарка» універсальний інструмент для роботи з металом. Найчастіше відрізати, зачистити, відполірувати метал неможливо голими руками. У цих випадках потрібна «болгарка».

Демонтаж труб опалення, нарізка арматури, підрізування профільованого листа, шліфування – все це неможливо без продуктивної болгарки. Існують акумуляторні та мережеві моделі, з плавним запуском та регулюванням обертів обертання. Як вибрати болгарку для домашнього використання? Ми поділимося власним досвідом вибору КШМ та розповімо на що звернути увагу при покупці.

Застосування та призначення КШМ

Болгарку використовують для різання та зачистки: металу, бетону, каменю та багатьох інших матеріалів. КШМ можна різати метал, на відміну від зварювання, після нього не залишається сліду. Дерево болгаркою різати небезпечно, а ось шліфувати дуже добре. Прізвисько «Болгарка» КШМ народ дав через те, що перший інструмент було зроблено в Болгарії ще в 1970-х, у СРСР.

Діаметр диска

Вибираючи інструмент КШМ, необхідно знати діаметр кола. Диски бувають діаметра: 115, 125, 150, 180, 230 мм. Найчастіше для дому вистачає болгарки з колом 125 мм та 150 мм. Найпопулярніша модель – це диск з діаметром 125 мм. Менш популярні 180 та 150 мм. КШМ з діаметром 230 найчастіше використовують для промислових робіт, а для господарства вистачить і 125 мм. Диск із діаметром 125 мм пропилить глибину 30-35 мм. Також варто звернути увагу на товщину відрізних дисків.

Потужність болгарки

І так, для домашнього користування чудово підійде інструмент із диском 125 та потужністю, в середньому, 800-900Вт. Слабніше брати не варто. Порада: при роботі на товстому металі не потрібно натискати на КШМ, щоб вона різала швидше, болгарка повинна різати під власною вагою.

Захисний кожух

Кожухи є практично у всіх КШМ

Тип живлення

Існують мережеві, акумуляторні та пневматичні моделі. Однак останні практично ніколи не використовуються в домашніх умовах, тому на них не звертатимемо уваги.

Мережеві моделі найчастіше використовуються домашніми майстрами, оскільки вони мають високу потужність та відносно дешеві. Перевагою мережевих агрегатів є безперервність роботи (принаймні доки не вимкнули світло). Однак електричну КШМ не можна використовувати там, де немає розеток, та й провід може заважати під час роботи. Якщо ви берете болгарку для разових робіт (наприклад, будуєте металеву огорожу), можете взяти найпростішу модель.

Акумуляторні моделі мобільніші, ніж мережеві, і не залежать від розеток. Однак вони менш потужні, та й час роботи акумулятора зазвичай невеликий (у більшості моделей до 1 години автономної роботи). Якщо вам потрібна така незалежність від розеток, наприклад, для «шабашок» або великої ділянки, рекомендуємо вам купувати акумуляторну КШМ відразу з двома акумуляторами, так як купівля акумулятора окремо вийде дорожче.

При виборі КШМ варто звернути увагу на такий важливий момент як легкість пошуку і заміни запчастин для болгарки. Обирайте моделі популярних виробників. Так ви будете впевнені, що при найменшій поломці агрегат не доведеться викинути, а зламану деталь можливо буде просто замінити.

Залишити відповідь