Відеокарта – це обчислювальний пристрій, який відповідає за обробку графічних даних та відображення їх на екрані монітора. Вона забезпечує зображення відео, графіки, 3D-моделей та інших візуальних ефектів. До вибору відеокарти варто поставитись відповідально. Перш ніж остаточно зробити вибір на користь тієї чи іншої моделі, варто звернути увагу на декілька важливих аспектів. Це дозволить не переплачувати за непотрібні опції.

Підбір відеокарти для різних сфер використання

Перше, що потрібно зробити, – визначитися із пріоритетами. Головною метою при виборі відеокарти є отримання необхідної продуктивності. Також бажано не переплачувати за зайву функціональність. А щоб вибрати модель графічного чіпу відповідно до необхідних параметрів, можна купити відеокарту для ПК в інтернет-магазині CompX, в якому реалізовано зручні фільтри пошуку.

Офісний комп’ютер

Якщо комп’ютер буде використовуватись в першу чергу для роботи з простими графічними редакторами, текстовими програмами, браузером, то його можна віднести до категорії офісних. Для такої машини цілком підійдуть бюджетні моделі. До них можна віднести серії AMD R5 чи Nvidia GT. В залежності від графічного чіпу вони мають 1 чи 2 гігабайти відеопам’яті. Такі моделі, як правило, мають пасивну систему охолодження і не потребують додаткового живлення.

Ще однією перевагою графічних чипів бюджетного сегменту є низьке енергоспоживання.

Ігровий комп’ютер

В ігровому ПК графічний прискорювач – найбільш витратна частина бюджету. Діапазон цін в даній категорії сильно відрізняється. Багато що залежить від роздільної здатності монітору та налаштувань графіки. Для комфортної гри в 4К-якості знадобиться графічний процесор HI-END класу:

  • Варто звернути увагу на прискорювачі GeForce серії RTX. У них реалізована нова технологія трасування променів, завдяки чому графіка в іграх виглядає більш реалістичною.
  • Також заслуговує на увагу Radeon RX, починаючи с серії 6000.

Варто також не забувати, що ігрові карти потребують якісного блоку живлення. Як правило, його потужність має бути не меншою, ніж 500 Вт.

Мультимедійний центр

Мультимедійні комп’ютери в основному використовують для перегляду різного контенту. Зараз доступні фільми в 4К-якості. Щоб насолоджуватися контентом такої якості, комп’ютер слід оснастити відповідною відеокартою. З цією задачею справляться моделі середньої цінової категорії, наприклад, AMD Radeon RX або GeForce GTX-серії.

Залишити відповідь