Приміщення житлового та нежитлового призначення в обов’язковому порядку обладнуються системами захисту від загрози займання. Одним із головних компонентів протипожежної безпеки є пожежна сигналізація. Однак сучасні моделі складаються з різної кількості датчиків та інших елементів. Тому потрібно враховувати декілька характеристик під час вибору оптимального варіанту.

Які елементи включає протипожежна сигналізація?

Система виявлення пожеж – це обладнання, яке складається з таких різновидів датчиків і систем:

  • виявлення диму та вогню – реагують безпосередньо на джерело пожежної небезпеки;
  • аналізу та локалізації джерела небезпеки;
  • оповіщення – дають змогу передавати на центральний пульт оповіщення про пожежу, інформування персоналу здійснюється звуковими та світловими сигналами.

Пожежні системи можуть бути різної комплектації та рівня складності. Для офісів і квартир можна вибрати більш прості варіанти, а от для великих підприємств потрібні складні механізми з багатьма датчиками. На сторінці https://elitps.com.ua/ua/uslugi/pozharnaya-signalizatsiya/ компанії «Елітпожсервіс» можна замовити проєктування пожежних сигналізацій для різних за розмірами та призначення приміщень.

Які фактори враховують під час вибору пожежної сигналізації?

Для вибору оптимального варіанту протипожежної системи враховують такі характеристики:

  • призначення об’єкта – для проживання, офіс, крупне підприємство;
  • загальна площа приміщень, які потрібно захистити;
  • висота стель і їхній тип, кількість зон контролю;
  • тип монтажу – дротовий або бездротовий.

Система відеонагляду

Залежно від указаних параметрів можна підібрати кількість і тип датчиків. Пожежні сигналізації розподіляються на неадресні, адресні та адресно-аналогові. Щоби вибрати правильну комплектацію, варто звернутися до професіоналів. Вони проведуть обстеження об’єкта за різними параметрами та розроблять відповідний проєкт пожежної сигналізації.

Не можна назвати універсальний варіант комплектації пожежної сигналізації, який підійде для будь-якого приміщення. Тому наповнення визначається та проєктується в індивідуальному порядку, щоби під час виникнення небезпечної ситуації система точно зреагувала та врятувала життя людей. Враховуючи це, вибір має бути ретельним і продуманим за різними критеріями. Не допускається поверхневе ставлення до процесу підбору та монтажу систем.

Залишити відповідь