Зміст:

  • 1. Загальні відомості
  • 2. Типи та види
  • 3. Будуємо сучасну теплицю
  • 4. Незвичайні конструкції
   • 4.1. Тропічна або опалювальна теплиця
   • 4.2. Орхідейна теплиця
  • 5. Особливості оснащення
  • 6. Рекомендації щодо вибору
  • 7. Вирощування рослин у сучасній теплиці (відео)

Сучасні парникові споруди або теплиці які можна купити на сайті https://novateplica.com.ua/uk/ нового покоління стають все популярнішими.

Сучасні парникові споруди або теплиці нового покоління стають все більш популярними у садівників та городників, що обумовлено значною кількістю переваг та особливостей таких конструкцій. Більшість дачників поступово відходять від зведення конструкцій з підручних матеріалів і віддають перевагу принципово новим тепличним спорудам, здатним задовольнити навіть найвибагливіші вимоги споживачів.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Сучасні теплиці та парники які представлені на сайт https://novateplica.com.ua/ характеризуються не лише оптимальними розмірами , але й покращеним профілем, який використовується у процесі виготовлення конструкції. Наявність відмінних характеристик дозволяє оптимізувати підбір теплиці або парника для дачі у суворій відповідності до вимог, які пред’являються агротехнікою для вирощування певного типу рослин. Однак непорушним і єдиним для всіх конструкцій заводського виготовлення залишається наявність відмінних захисних властивостей, високий рівень зносостійкості і максимальна легкість самостійного монтажу.

Сучасні варіанти теплиць і парників мають досить прості, але в той же час ефективні конструкції, які досить легко і швидко можуть бути зведені самостійно

Відмінними рисами сучасних теплиць є:

 • здатність конструкції стабільно підтримувати необхідний вирощування тепличних рослин температурний режим, що з наявністю якісної теплоізоляції;
 • створення оптимальних умов захисту від надмірного ультрафіолетового випромінювання без зниження якості освітлення всієї тепличної площі;
 • проста та легка експлуатація теплиці з мінімальною необхідністю в обслуговуванні, а також відсутність вимог щодо проведення демонтажних робіт у зимовий період;
 • високий ступінь зносостійкості конструкції та здатність легко витримувати морози, поривчастий вітер та інші негативні зовнішні дії без утворення корозійних змін та деструкції;
 • пожежна безпека всіх матеріалів і елементів, що використовуються в процесі виготовлення тепличної конструкції;
 • високий рівень мобільності споруди та можливість легко змінити місце розташування теплиці;
 • доступність для широкого кола споживачів та невисока вартість конструкції.

Отоплювана теплиця – оптимальний варіант конструкції для тропічних рослин та городніх культур, які потребують постійного контролю зростання та розвитку, а також особливих температурних показників та параметрів вологості

ТИПИ І ВИДИ

На сьогоднішній день виробниками випускається кілька варіантів конструкцій, які позначені як сучасні теплиці та парники для присадибного господарства. До категорії найбільш затребуваних для дачі споруд належать такі види сучасних теплиць:

 • Окрема двосхилий теплиця. Класичний варіант виконання характеризується ефективним використанням простору. Сьогодні випускається варіант з суцільним низом і повністю засклений тип.
 • Пристінна двосхилий теплиця. Оптимальна теплична споруда для високих рослин та винограду, що обумовлено значною кількістю світла та прекрасними мікрокліматичними умовами. Вирізняється досить високою вартістю. Вас може зацікавити стаття про правила вирощування винограду у теплиці .
 • Пристінна односхильна теплиця. Встановлюється виключно вздовж західної чи південної стіни житлової будівлі. Характеризується досить невисокою вартістю та простотою обслуговування.
 • Голландський варіант теплиці. Конструкція відрізняється наявністю бічних стінок, що розширюються донизу, і двосхилим покрівлею. Така особливість дозволяє отримати максимально теплу і світлу споруду, яку можна використовувати для вирощування високорослих рослин.
 • Сучасні багатокутні теплиці. Такий варіант досить дорогий і має наявність шести, семи або дев’яти вертикально розташованих граней. Найчастіше використовується для декорування дачі або вирощування квіткових культур горщиків.
 • Куполоподібний варіант теплиці. Ще один представник декоративних конструкцій для оформлення ландшафту присадибної ділянки. Прекрасний варіант для квітникарів, але ціна значно вища, ніж більшість стандартних тепличних конструкцій.
 • Сучасна мініатюрна теплиця. Максимально корисна конструкція для невеликих площ дачних ділянок. Найчастіше використовується як неопалювальна парникова споруда і вимагає уважного підбору сортів і термінів дозрівання городніх культур, що висаджуються.

БУДУЄМО СУЧАСНУ ТЕПЛИНУ (ВІДЕО)

НЕЗВИЧАЙНІ КОНСТРУКЦІЇ

До категорії нетипових тепличних споруд належать такі різновиди сучасних парникових конструкцій.

Орхідейна теплиця – особливий вид парникових конструкцій, основним призначенням яких є вирощування квітучих рослин

Тропічна або опалювальна теплиця

Може бути використана для вирощування городніх культур цілий рік. Вимагає встановлення системи опалення та ламп для додаткового освітлення тепличного простору. Оптимальний варіант конструкції для тропічних рослин та городніх культур, які потребують постійного контролю зростання та розвитку, а також особливих температурних показників та параметрів вологості. Тропічна теплиця не може бути побудована на основі пиломатеріалу.

Орхідейна теплиця

Особливий вид парникових конструкцій, основним призначенням яких є вирощування квітучих рослин. В обов’язковому порядку оснащуються системами, що контролюють параметри температурного режиму, вологості, провітрювання та освітлення. Крім того, допускається встановлення додаткового обладнання у вигляді жалюзі, що притіняють, і світлозахисних сіток. Ми вам пропонуємо дізнатися про особливості вирощування тюльпанів у теплиці .

ОСОБЛИВОСТІ ОСНАЩЕННЯ

Правильне оснащення сучасних тепличних споруд безпосередньо впливає на вирощувані городні культури. Такий тип конструкцій потребує встановлення обладнання, яке дозволить максимально ефективно підтримувати певний температурний режим протягом усього періоду вегетації сільськогосподарських культур, що вирощуються.

Крім того, деякі варіанти конструкцій вимагають встановлення додаткового освітлення, автоматизації системи зрошення та монтажу якісної вентиляційної системи. Такі установки дозволять скоротити час та сили на обслуговування теплиці, а також вплинуть на якість та кількість врожаю.

Наявність відмінних характеристик дозволяє оптимізувати підбір теплиці або парника для дачі у суворій відповідності до вимог, які пред’являються агротехнікою для вирощування певного типу рослин.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИБОРУ

На сьогоднішній день усі сучасні тепличні та парникові конструкції використовуються для вирощування практично будь-яких видів овочевих культур, а також ягід та зелені. Основні принципи зведення та використання таких конструкцій дозволяють підрозділити тепличні споруди на такі категорії:

 • залежно від технічних параметрів, теплиці та парники можуть бути квітковими, комбінованими, овочевими та селекційними;
 • залежно від сезону використання конструкції поділяються на весняно-літні та цілорічні;
 • в залежності від технології, що використовується для вирощування, всі теплиці діляться на гідропонний, стелажний і ґрунтовий варіанти конструкцій;
 • залежно від типу використовуваних при виготовленні будівельних матеріалів тепличні споруди можуть зводитися на основі металевих конструкцій, дерев’яних або полімерних каркасів;
 • в залежності від типу покриття розрізняються скляні теплиці, а також полікарбонатні та плівкові конструкції для вирощування городніх культур;
 • залежно від конструкційних особливостей тепличні споруди можуть бути прямими, арочними, блоковими або ангарними.

 ВИРОЩУВАННЯ РОСЛИН У СУЧАСНІЙ ТЕПЛИЦІ

Сучасні варіанти теплиць і парників мають досить прості, але в той же час ефективні конструкції, які досить легко і швидко можуть бути зведені самостійно. Слід враховувати, що максимально якісні споруди випускаються лише перевіреними та солідними вітчизняними чи зарубіжними виробниками.

Залишити відповідь