У Держстаті розповіли, у яких регіонах України найбільший дохід – інфографіка “Коментарі”/Д.Романюк

У Державній службі статистики розрахували дохід на одну людину у 2020 році в Україні за регіонами. Згідно з рейтингом, Київ за цими показниками значно лідирує, пише UA.News.

Так, минулого року реальні доходи українців зросли на 2,6%, а річний дохід громадянина склав 73,4 тисячі гривень.

Серед регіонів на першому місці розташувалася столиця — там дохід жителів склав 179,3 тисячі. Далі Дніпропетровська область з річним доходом на людину 93,1 тисячі гривень, Запорізька — 81,9 тисячі, Одеська — 80,2 тисячі, Київська — 79,3 тисячі гривень.

У відомстві також назвали регіони з найменшим рівнем доходу у 2020 році. Це Донецька — 41,7 тисячі гривень на людину, і Луганська області — 26,7 тисячі гривень.

Нагадаємо, що середня зарплата в Україні, за даними Держстату, становить менш як 13 тис. грн. “Коментарі” дізналися в експертів, наскільки і чому дані офіційної статистики можуть відрізнятися від реальних сум, як в Україні підвищити середню зарплату і наблизитися до рівня європейських. Так, заступник директора Інституту розвитку інновацій (INTENS) Артем Петренко закликає не думати, що в офіційній статистиці всі бідні, як церковні миші, а в реальності населення України складається з мільйонерів. Це, за його словами, не так.

Раніше інтернет-видання “Коментарі” писало, що призначений напередодні главою НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко стверджує, що поки що йому невідомий розмір майбутньої заробітної плати на посаді, при цьому сума його не турбує. Крім того, Вітренко зазначив, що ще не підписав трудовий контракт, відповідно інформації про те, якою буде заробітна плата, у нього немає.

Залишити відповідь