Переваги

 • Всеїдність. Головна перевага установок-комбі, що дозволяє застосовувати різні види палива та виправдовує високу вартість.
 • Не потрібно виконувати роботи з організації резервування палива. Це визначає показники економічності агрегату. Відсутня необхідність придбання запасного теплогенератора, вирішення проблем з його розміщенням у будинку, приєднанням до системи та монтажною обв’язкою.

Котел твердопаливний 12 квт ми рекомендуємо придбати в інтернет магазині Фенікс

 • Купувати комбінований котел власнику, будова якого у перспективі буде підключена до газової магістралі, вигідно. В іншому випадку постає питання про придбання іншого обладнання, що функціонує на альтернативному паливі. І якщо спочатку вибрано звичайний твердопаливний агрегат, що робити з ним?
 • Економія на опаленні. При зміні погоди на вулиці користувач може швидко перевести котел на інший, більш дешевий вид палива. Такі установки відмінно працюють у схемі «розумний будинок», що зумовлює зручне та раціональне використання агрегату.
 • Спрощується питання складування пального. При грамотній організації процесу опалення та вибору оптимальних режимів опалення по місяцях можна знизити запаси деяких видів палива. Це дозволяє зберігати меншу кількість дров, вугілля та солярки. Саме цей пункт для власників найважчий в організації заходів щодо підготовки до опалювального сезону.
 • Резервування. Поломка пальника, несправність ТЕН некритичні – котел продовжить роботу на іншому енергоресурсі. Помешкання без тепла не залишиться.
 • Просте обслуговування. Ці роботи зведені до мінімуму. Маніпуляції проводяться лише з чищення пальника. У модифікацій, що працюють на твердому паливі, очищується зольник та димар.

Недоліки

У різних джерелах, присвячених опису комбінованих котлів, відзначається кілька «слабких» сторін моделей, але всі вони однаково застосовуються і до опалювального обладнання інших типів. Установки-комбі, оснащені сучасною автоматикою, мають високу вартість, що є мінусом. Наскільки він значимий, вирішувати доведеться самостійно.

Критерії вибору

 • Виробник. Переваги для українських виробників:
 • надійніше за імпортні: проектуються під наші реалії (нестабільність напруги, стрибки тиску в газовій магістралі), проблем з експлуатацією не буде;
 • простіше організувати ремонт та знайти запасні частини;
 • ціна нижча, ніж у опалювальних установок зарубіжних виробників.
 • Основний вид пального. Потужність комбінованого котла на різних видах палива відрізняється і не всі менеджери це говорять. Потрібно заздалегідь визначитися з кращим видом палива, що використовується для роботи в опалювальний сезон.
 • Потужність. Необхідна величина визначається виходячи з розрахунків. Нюанс у тому, що з котлів різних виробників цей показник має різні визначення. У паспортах вітчизняного обладнання зазначається максимальне значення теплової потужності. У імпортних агрегатах позначається її номінальна величина. Опалювальну установку зарубіжного виробництва необхідно вибирати з меншим запасом за цією характеристикою.
 • Тип пальника. Має особливе значення для однокамерних котлів. Обладнання, оснащене універсальним пальником, переходить з одного ресурсу на інший (газ-солярка та назад) без втручання користувача. Цей технологічний процес управляється автоматикою. У комбінованих котлах низької вартості ці операції здійснюються вручну спеціальним перемикачем. Наскільки зручніше перше рішення, очевидно: немає ризику розморожування системи та падіння температури в житлі з усіма витікаючими.
 • Кількість теплообмінників. Маються на увазі первинні прилади, для контурів опалення. Якщо вони є в кожній камері топки – комбінований котел (наприклад, дрова – газ) здатний одночасно працювати на різнотемпературні контури (варіант: опалення + тепла підлога). Використання такого обладнання підвищує зручність експлуатації систем, знижує витрати на ТП та спрощує його монтаж. Змішувальний вузол у схему включати не знадобиться.
 • Вбудований ТЕН. Нагрівальний елемент в окремих (дешевих) моделях може бути відсутнім. Але якщо він передбачений, котел-комбі споживатиме електричне живлення для забезпечення роботи нагрівального елемента. Для заміської будівлі (дачі) актуально використовувати установку із вбудованим електронагрівачем. Це забезпечить будинок теплом у будь-якому випадку, враховуючи проблеми з енергоносіями у сільській місцевості (перебої з газопостачанням, обриви на ЛЕП від льоду, труднощі з доставкою палива через снігові замети). У таких випадках потрібно лише запустити резервне джерело живлення.

Залишити відповідь