Лікування – основна мета відвідування курорту Трускавець більшості гостей. Оздоровчі заклади міста пропонують широкий спектр методів оздоровлення, які ефективно лікують багато захворювань різного профілю. Але основу лікування складають мінеральні води, чисте гірське повітря та озокерит.

Лікування в Трускавці: кому підходить

лікування в ТрускавціБільшість туристів вирушають до курорту для проходження оздоровчих програм. Вони націлені на лікування або профілактику захворювань, покращення самопочуття, зміцнення імунної системи. Існують спеціальні програми для відновлення організму, наприклад, після хірургічних операцій на нирки або після перенесення коронавірусу. Ціни на лікування в Трускавці включають діагностичні дослідження, консультації лікарів (не тільки терапевта, а й інших фахівців: гінеколога, уролога, хірурга, невропатолога, дерматолога та ін.), курс пиття мінеральних вод (в тому випадку, якщо в санаторії є власний бювет мінеральних вод), оздоровчі процедури.

Путівка до курорту підходить тим, хто має такі захворювання:

 • Дихальна система: пневмосклероз, бронхіальна астма, бронхіт. В таких оздоровчих комплексах як санаторій «Військовий Трускавецький», «Арніка», «Дніпро-Бескид», «Кристал» можна пройти програму реабілітації після ковід-19. Програма допоможе відновитись та зміцнить імунну систему, покращити роботу серцево-судинної та дихальної системи.
 • Сечовидільні шляхи: цистит, хронічний пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, реабілітація після видалення каменів.
 • Органи шлунково-кишкового тракту: гастрит, панкреатит, гепатит, холецистит, коліт, ентероколіт.
 • Ендокринного профілю: цукровий діабет, ожиріння, порушення обміну речовин. Для більш ефективної дії процедур, лікарі зазвичай призначають дієтичне харчування. Санаторії та готелі пропонують дієтичне меню, виходячи з діагнозу гостя.
 • Дитячі: сколіоз, кіфоз, вазомоторний риніт, кропив’янка, бронхіальна астма та інші поширені дитячі хвороби.
 • Інші: захворювання опорно-рухового апарату, серця, судин, шкіри, нервової системи.

Найбільшою популярністю користуються ті курортно-оздоровчі комплекси, які мають власні медично-діагностичні центри: «Шале Грааль», «Молдова», «Шахтар», «Карпати», «Алмаз» та інші. Є й інші варіанти для туристів, наприклад, мешкати можна в невеликому готелі, а в медичному центрі санаторію придбати оздоровчу програму і там проходити лікування.

Методи лікування, які використовують санаторії

ТрускавецьЛікування в Трускавці передбачає використання різних методів. Оздоровчий курс та курс прийому мінеральних вод підбиратиметься індивідуально, виходячи з діагнозу та стану здоров’я гостя. Виходячи з цього важливо пройти ряд обстежень до поїздки на курорт і взяти з собою санаторно-курортну карту. Якщо цього не зробити, всі необхідні обстеження лікар призначить уже в санаторії, але їх проходження та очікування результатів може зайняти кілька днів, після чого буде призначено оздоровчий курс.

Лікувальна програма може включати такі види процедур:

 • Бальнеологія – мінеральні ванни, підводний душ-масаж, душ Шарко, циркулярний душ.
 • Фізіотерапія – ультразвук, лазеротерапія, фонофорез, дарсонвалізація, гідролазерне зрошення ясен.
 • Спелеотерапія – соляна печера, синглетно-киснева терапія, інгаляції (вітамінна та срібна крапля).
 • Озокеритотерапія – один із видів теплолікування, заснований на використанні озокериту.
 • Кишкові зрошення та лікувальні мікроклізми.
 • Гірудотерапія – лікування за допомогою медичних п’явок.
 • Інші: аромотерапія, фітотерапія, глинолікування, тюбаж, ЛФК, плавання.

У кожному санаторії до тарифу включено різні процедури. Наприклад, ціни 2023 в санаторії «Еліт-Дніпро» в Трускавці включають проживання, 3-разове харчування (по системі «шведський стіл»), лікування за призначенням лікаря та лікування мінеральними водами.

Як вибрати заклад для лікування в Трускавці?

Для того щоб вибрати санаторій для проходження лікувального курсу, необхідно виходити з його лікувального профілю. Наприклад, лікування в «Лісовій Пісні» в Трускавці підходить для пацієнтів, які мають захворювання ЖКТ, органів сечовидільної системи, опорно-рухового апарату, ендокринної системи, органів дихання та гінекологічного профілю. Кожний з санаторіїв спеціалізується на лікуванні певного кола захворювань.

Також необхідно визначитись з бюджетом. Виходячи з наявної суми необхідно підібрати і сам санаторій, і путівку. Тариф може включати тільки сніданок або сніданок + обід, або 3-разове харчування. Також можуть бути додаткові послуги, наприклад, в вартість путівок до комплексу «Женева» в Трускавці включене відвідування спа-центру, тренажерного залу, доступ до бездротового Інтернету та безкоштовна парковка.

Залишити відповідь