Поки весь світ бореться з коронавірусом, Україні треба долати ще й герусовірус, який вразив нашу енергетику. Якщо все лишити, як є – енергетика зупиниться, а разом із нею стане промисловість, люди залишаться без світла. Енергетичний вовкулака Герус вип’є всю кров не тільки з нашої енергетики, а й з промисловості та населення.

Тож чому у вітчизняній енергетиці наближається катастрофа:

– у державного “Енергоатому” нема грошей на зарплати працівників;

– збитки теплових електростанцій за ті півроку, коли йде імпорт струму з Росії, становлять 3,1 млрд грн.;

– з 1 квітня у простій виведені шахти “Добропіллявугілля” і “Білозерська”, а також центральна збагачувальна фабрика “Жовтнева” – це 6,5 тисяч працівників;

– не працює шахта “Краснолиманська” – це 3 тисячі працівників;

– борги державного “Центренерго” перевищили вартість компанії;

– держпідприємство “гарантований покупець” фактично є банкрутом, через що підприємства відновлюваної енергетики не отримали 1 млрд грн і можуть зупинитися.

Як бачимо, махінатори й пройдисвіти на чолі з головою комітету ВР з енергетики Герусом роблять все для розвалу нашої енергетичної галузі. Безконтрольний імпорт струму, що розпочався з його ініціативи, призвів до зупинки українських ТЕС, наслідком чого стало падіння попиту на українське вугілля. В той же час наближені до Геруса імпортери струму багатіють шаленими темпами.

Герус і його поплічники в Міненерго й НКРЕКП намагаються втручатися в роботу енергокомпаній для того, щоб ціна на струм для застарілих феросплавних і трубних заводів була вкрай низькою. Вона зараз – найнижча в Європі (за винятком Грузії). А вони хочуть ще нижчу – щоб ці приватні підприємства мали надприбутки, а енергопідприємства (70% струму виробляють держкомпанії) були збитковими.

Герус і його поплічники в Міненерго тероризують підприємства відновлюваної енергетики – не платять кошти за вироблену електроенергію, лиш би йшла російська електрика. Герус шантажує європейських інвесторів у відновлюваній енергетиці, бо він є російським агентом. Через прив’язку нашої енергетики до Росії він намагається здати Україну на поталу країні-агресору.

Отже, системна криза в енергетиці створена штучно – зусиллями пана Геруса та його поплічників в. о. міністра енергетики Шубіна (довгий час Кабмін чомусь не може визначитись з кандидатурою міністра), Тарасюка (голова НКРЕКП), Коваленка (член НКРЕКП). До речі, як я вже зазначав раніше, НКРЕКП наразі працює поза межами правового поля України: згідно з рішенням КС №5-р/2019 ця структура з 1 січня 2020 року не має права працювати.

Конституційний суд своїм рішенням зобов’язав Кабмін згідно ст. 116 Конституції створити новий орган, підпорядкований уряду. Відзначу, що до сьогодні рішення КС так і не виконано, що тягне за собою відповідальність за невиконання рішення суду. Також зауважу, що всі акти НКРЕКП, видані з 1 січня 2020 року, є незаконними.

Необхідно терміново зняти Геруса з посади голови комітету Верховної ради з енергетики. Через неправильну кадрову політику партія “Слуга народу” потрапила вже не в один корупційний скандал, тож хай негайно роблять висновки. Особа, яка працює проти інтересів України, має припинити знищення енергетики. Герус має стати фігурантом кримінальної справи, а разом із ним мають бути відсторонені від посад усі його поплічники.

Місце Геруса на лаві підсудних – за державну зраду та завдання мільярдних збитків державі! Проти нього необхідно подати позови – аби відшкодувати завдані збитки. Для забезпечення позовів необхідно накласти арешт на кошти і майно Геруса і його родини. Також треба забрати в нього закордонний паспорт – щоб він не втік з країни, коли закінчиться карантин і відкриють кордони.

Загалом, вважаю, що судовий процес над цим проросійським зрадником і диверсантом має стати показовим – аби іншим “не повадно” було за гроші продавати інтереси України!

Наразі в України є три головні вороги – Росія, короновірус та герусовірус в енергетиці. Успішна боротьба з цими ворогами – запорука виживання країни.

Геннадій МОСКАЛЬ

 

Залишити відповідь