Медик столичної швидкої допомоги Фелікс Лідерман провів порівняльний аналіз двох препаратів Covishield і AstraZeneca на основі інструкцій, щоб довести їх різницю.

Виявилося що відмінності між двома вакцинами складається в кількісному складі вірусних частинок, які містяться в 0,5 мілілітра. У Covishield це 5 на 10 в десятій ступені, у AstraZeneca 2,5 на 10 в восьмому ступені! Простою мовою це означає, що індійська вакцина містить в собі в 200 разів більше вірусних частинок, ніж британська. Тобто, компанія Serum Institute дещо змінила технологію.

Фелікс Лідерман
Фелікс Лідерман

За словами медика, це зовсім не означає, що індійська “дочка” в 200 разів сильніше “мами” або “мама” в 200 разів слабкіше. Дія і тієї, і іншої вакцини однакове.
– Ймовірно, питання в якості модифікованих вірусних частинок. У Covishield могли використовуватися менш активні, тому фахівці Serum Institute вважали за потрібне посилити їх зміст, щоб домогтися потрібного імунної відповіді. Простіше кажучи, зробили вакцину більш “важкої”.

Доктор вважає, що на цій підставі повністю ототожнювати Covishield і AstraZeneca не можна. І посилається на закордонну пресу, яка називає індійську вакцину “версією” британської – більш дешевої, яка призначається для країн з низьким і середнім рівнем доходів.

Є дані, що після роздачі невеликих доз оригінальної AstraZeneca і Pfizer саме Covishield буде поширюватися за програмою благодійно місії COVAX.

Залишити відповідь