Ринок столичної нерухомості практично на «точці замерзання», але попит на київське житло нікуди не подінеться, вважає забудовник.

«На сьогодні у Києві ринок працює лише на вторинному ринку або на продажу лише збудованого житла, уже зданого в експлуатацію, у якому можна робити ремонт та заселятися. Якщо говорити про ринок первинки, то його обсяги становлять десь 20% від обсягів довоєнного часу», – каже президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір.

Керівник «Київміськбуду» запевняє, що вартість КМБ складає 5 мільярдів, але найголовніша проблема – хронічні неплатежі з боку інвесторів. Заборгованість не дозволяє вести роботи на всіх об’єктах компанії. За рахунок внутрішніх резервів будівництво продовжено на 4 з них.

«До 25 млн гривень на місяць ми вкладаємо в ці об’єкти. Це Mirax, «Абрикосовий», «Урловський-1» та «Урловський-2». І найближчим часом почнемо добудовувати ще один.

На більшу кількість об’єктів наших теперішніх можливостей не вистачає. На сьогодні заборгованість інвесторів перед компанією —700 млн грн. Це по об’єктах і «Київміськбуду», і «Укрбуду». І вони кажуть, що ми не платитимемо, поки ви не почнете будувати, а ми говоримо — ми не почнемо будувати, поки ви не почнете платити. Виходить замкнене коло — нам немає за що будувати», – говорить Ігор Кушнір.

А поки кілька десятків житлових комплексів чекають на фінансування, яке практично відсутнє. «20 житлових комплексів на понад 19 тисяч квартир, це майже 1,2 мільйона квадратних метрів. Це саме ті, що на стадії будівництва», – рахує Кушнір.

Водночас, забудовник впевнений , що столичний ринок нерухомості в майбутньому буде лише зростати, адже попит на житло нікуди не подінеться.

«Після перемоги, я впевнений, усе почне рухатися швидше — відкладений попит на житло в столиці величезний. А у нас вже є додатковий доробок, це 6 житлових комплексів, на будівництво яких отримано всю дозвільну документацію, а це понад 8 тисяч квартир. Плюс паркінги, плюс комерційна нерухомість. Це дозволить компанії вийти у прибуток і далі активно працювати. І це без тих ЖК, що на стадії будівництва», – каже Ігор Кушнір.

Нагадаємо, що середня ціна за м² на кінець червня  у Києві становить 56 728 грн. Мінімальна ціна за м² у столиці – 21 700 грн, вона фіксується у Деснянському районі.

Максимальна — у Печерському — 224 071 грн.

Якщо порівнювати вартість за м² у новобудові у червні цього і минулого року, зростання ціни майже по всій Україна. У Києві – на 34%, у Київській області – на 23%.

Президент «Киевгорстроя» Игорь Кушнир: «Отложенный спрос на жилье в столице огромный»

Рынок столичной недвижимости практически на «точке замерзания», но спрос на киевское жилье никуда не денется, считает застройщик.

«На сегодняшний день в Киеве рынок работает только на вторичке или на продаже только построенного жилья, уже сданного в эксплуатацию, в котором можно делать ремонт и заселяться. Если говорить о рынке первички, то его объемы составляют примерно 20% от объемов довоенного времени», – говорит президент «Киевгорстроя» Игорь Кушнир.

Руководитель «Киевгорстроя» уверяет, что стоимость КГС составляет 5 миллиардов, но самая главная проблема – хронические неплатежи со стороны инвесторов. Задолженность не позволяет вести работу на всех объектах компании. За счет внутренних резервов строительство продолжается на 4 из них.

«До 25 млн. гривен в месяц мы вкладываем в эти объекты. Это Mirax, “Абрикосовый”, “Урловский-1” и “Урловский-2”. И в ближайшее время начнем достраивать еще один. На большее количество объектов наших нынешних возможностей не хватает. На сегодняшний день задолженность инвесторов перед компанией — 700 млн грн. Это по объектам и «Киевгорстроя», и «Укрбуда». И они говорят, что мы не будем платить, пока вы не начнете строить, а мы говорим — мы не начнем строить, пока вы не станете платить. Выходит замкнутый круг — нам не за что строить», – говорит Игорь Кушнир.

А пока несколько десятков жилых комплексов ждут финансирования, которое практически отсутствует. «20 жилых комплексов более чем на 19 тысяч квартир, это почти 1,2 миллиона квадратных метров. Это именно те, что на стадии строительства», – считает Кушнир.

В то же время, застройщик уверен, что столичный рынок недвижимости в будущем будет только расти, ведь спрос на жилье никуда не денется.

«После победы, я уверен, все начнет двигаться быстрее – отложенный спрос на жилье в столице огромен. А у нас уже есть дополнительные наработки, это 6 жилых комплексов, на строительство которых получена вся разрешительная документация, а это более 8 тысяч квартир. Плюс паркинги плюс коммерческая недвижимость. Это позволит компании выйти в прибыль и дальше активно работать. И это без тех ЖК, что на стадии строительства», – говорит Игорь Кушнир.

Напомним, что средняя цена за м² на конец июня  в Киеве составляет 56 728 грн. Минимальная цена за м² в столице — 21 700 грн, она фиксируется в Деснянском районе. Максимальная — в Печерском — 224 071 грн. Если сравнивать стоимость за м² в новостройке в июне этого и прошлого года, рост цены почти по всей Украине. В Киеве — на 34%, в Киевской области — на 23%.

 

 

Залишити відповідь