В Україні шведська компанія разом з одним із мобільним оператором України встановлюють технологію 5 покоління. Перші пять міст: КиївОдессаДнепрХарківЧеркаси та Львів.

Технологія 5G є еволюцією технології 4G і працює за схожими стандартам. Ця технологія вже промислово запущена в США, Південній Кореї, Великобританії, Німеччини. Всі норми випромінювання будуть відповідати дозволеним в Україні стандартам і узгоджені з відповідними органами України. Нормативна база України в області гігієни електромагнітного випромінювання — одна з найсуворіших у світі щодо допустимих рівнів електромагнітного випромінювання, — кажуть у шведській компанії.

У Ericsson пояснюють: пристрої з підтримкою технологій 5G, як і в мережах попередніх поколінь, будуть зв’язуватися з базовими станціями шляхом передачі та отримання радіохвиль або радіочастотних електромагнітних полів. Згідно з наявними оцінками звичайний рівень випромінювання радіочастотних електромагнітних полів, що створюються мережами 5G, буде такою ж, як від вже існуючих мереж мобільного зв’язку. Важливо розуміти, що випромінювання від устаткування стільникового зв’язку є неіонізуючих. Радіохвилі протягом багатьох років використовуються для роботи радіо та телебачення і не треба плутати радіохвилі з радіоактивним випромінюванням.

Нешкідливі для здоров’я людей норми випромінювання від базових станцій і пристроїв мобільного зв’язку встановлені незалежними міжнародними організаціями, зокрема, Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та міжнародною комісією із захисту від неіонізуючих випромінювань (ICNIRP). Ці норми набагато вище порогових значень, — пояснюють у шведського виробника телеком-обладнання. – Обладнання для мереж 5G – і базові станції, і мобільні пристрої — відповідають тим же стандартам безпеки, що й обладнання для мереж зв’язку попередніх поколінь, яке вже використовується операторами.

Більш того, Telstra й Ericsson провели відповідні заміри випромінювання від базових станцій 5G в Австралії й прийшли до висновку, що реальний рівень випромінювання при використанні технологій 5G набагато нижче встановлених норм. В цілому експерти Ericsson взяли участь в більш ніж 100 дослідження впливу стільникового зв’язку на здоров’я. Велика частина з них проведена в рамках Mobile & Wireless Forum (MWF) відповідно до рекомендацій ВООЗ.

За останні 50 років більше 30 незалежних експертних груп і організацій, в тому числі ВООЗ, вивчили всі наявні наукові дані і прийшли до єдиного висновку: електромагнітні хвилі від мобільних телефонів і базових станцій, які виробляються відповідно до міжнародних норм, не впливають на здоров’я.

Але не всі згідні з такими висновками. На просторах інтернету багато людей не хочуть технології 5g. Дивіться відео:

Залишити відповідь