Стопа формується в ранньому дитинстві, отже, ще до того, як малюк почне впевнено крокувати по квартирі, а потім по двору або вулиці, варто спантеличитися правильним підбором «одягу» для його ніжок. А значить, важливо знати, як вибирається дитяче взуття і що важливо враховувати при покупці пінеток, чобітків, сандалій, туфельок та інших моделей для маленьких непосид.

Якою має бути взуття для дитини

У віці менше 1 року більшість малюків ще не ходять, а тільки починають робити перші спроби крокувати, отже, у що саме вони взуті поки що, не так вже й важливо. Але разом з першими кроками опорно-рухова система хлопчаків і дівчат починає відчувати колосальні навантаження. Правильно підібране взуття допоможе виключити багато захворювань і навіть патологій кісткової системи. Справа за малим – дізнатися, на які характеристики слід звертати увагу при виборі взуття.

Ортопеди, педіатри та дитячі хірурги вважають, що ідеальне взуття для малюка повинне володіти наступними якостями:

  • Гнучка, не слизька підошва

Рифлена поверхня дозволяє підошві не ковзати (хороше зчеплення з підлогою або іншою поверхнею, по якій ступає малюк), що зменшує ймовірність падіння і травм крохи. Гнучкість потрібна для того, щоб маленький чоловічок не прикладав занадто багато зусиль, крокуючи, і його ніжки не дуже швидко втомлювалися.

  • Жорстка п’ята і супінатор

Твердий задник добре фіксує п’яточку і дозволяє уникнути викривлення стопи при ходьбі, а супінатор правильно формує звід стопи, виключаючи плоскостопість.

  • Ергономічна форма і можливість регулювання повноти

Пропорції дитячої ступні не такі, як у дорослої, отже, важливо, щоб ширина взуття могла варіюватися відповідно до особливостей нижніх кінцівок дитини. Ергономічна форма моделі – це округлий носок, достатня ширина і зручна (м’яка, не вузька) гомілка. Дані якості роблять взуття зручним для малюка, так що він навряд чи стане вередувати і відмовлятися від комфортних чобітків або черевичок.

Взування для маленького непосиди повинне бути виключно з натуральних, повітропроникних матеріалів. Так званий парниковий ефект не тільки створить дитині незручності під час прогулянки або походу в дитсадок або школу, а й може збільшити ймовірність появи ревматичних процесів в кістках крохи.

Виняток становлять тільки гумові сапоги, що виготовляються з каучуку або гуми. Оскільки карапузи – ті ще дослідники, без даної моделі в дощову, сиру погоду їм точно не обійтися. Якісні гумові чобітки не тільки красиві, але і зручні, а ще абсолютно безпечні для дитячого здоров’я. Вони виробляються з нетоксичного матеріалу і мають зручну анатомічну форму. Добре, якщо голінь чобіт зашнуровується (стягується) навколо ноги малюка – це дозволить краплям дощу або бризкам з калюжі не потрапити всередину взуття через широку голінь.

Вибір розміру дитячого взуття

Всупереч поширеній думці, не треба підбирати чобітки, сандалики або тапочки дуже «на виріст». Звичайно, модель не повинна бути «впритул» і тим більше здавлювати стопу дитини, але якщо взуття більше, ніж на 1 сантиметр довше дитячої кінцівки, ходити в ньому буде, як мінімум, незручно. До того ж, зміщується положення супінатора щодо підйому ніжки, що також не можна назвати корисним або комфортним.

Правильне дитяче взуття стане незамінним аксесуаром для ходьби і значно полегшить малюкові крокування.

Залишити відповідь