Важливу роль відіграють високочастотні роз’єми, які складаються зі штекера і гнізда. Це лише здається, що пристрій роз’ємів простий і можна вибрати практично будь-який.
Існують різні конструкції пристроїв. Далеко не всі вони підійдуть для мереж мобільного зв’язку. Деякі оптимальні для комп’ютерних мереж, наприклад. А для стільникового зв’язку вони можуть бути невідповідними через більш високий хвильовий опір.
Зазвичай “мама” встановлюється на корпусах приладів, а “татом” закінчується кабель. Але тут можливі варіанти, іноді компоненти міняють місцями.
ВЧ роз’єми бувають різьбовими, байонетними і врубними
За призначенням розрізняють:
- кабельні;
- приладові;
- приладово-кабельні.
Жила кабелю кріпиться пайкою або обтиском. Кожен спосіб кріплення має переваги і недоліки і найкраще, якщо питанням займається фахівець.
Найпоширеніші моделі ВЧ конекторів
Існує безліч модифікацій роз’ємів, широко представлених на спеціалізованій сторінці сайту Selteq. Вибрати потрібний можна, скориставшись фільтрами за типом, призначенням, ціною тощо.
Зупинимося на популярних моделях
- N-connector з’явився раніше за інші. Проте, позицій він не здає, особливо, коли йдеться про мережі мобільного зв’язку. Хвильовий опір таких роз’ємів переважно 50 Ом, а це саме те значення, яке підходить у таких випадках. Відрізняється підвищеною надійністю, механічно міцний.
- BNC-connector – байонетний роз’єм застосовується в мережах Ethernet, працює на частоті до 10 ГГц.
- TNC-connector виготовляється з різьбовим з’єднанням і хвильовим опором 50 Ом. Знову ж таки, для мобільного зв’язку це один із найкращих варіантів, що мають не так багато альтернатив.
- SMA-connector має високу частоту і затребуваний скрізь, де фактором вибору виступає саме вона. Верхня межа частоти 26.5 ГГц. Таке дійсно рідко можна зустріти.
В особливо складних випадках можна виготовити кабельні збірки під замовлення. Ці індивідуальні рішення стають дедалі популярнішими в умовах, коли якість сигналу залишає бажати кращого. Наприклад, у підвалах або на великій висоті. Або ж за містом, коли відстань до вишки велика, а потреба в якісному сигналі нікуди не зникала. Ви не можете змусити оператора побудувати більше вишок, але посилити сигнал можна.
Як вибрати ВЧ роз’єм, щоб залишитися задоволеним результатом?
Необхідно чітко зрозуміти, яка у вас мета і які засоби підійдуть для її реалізації. З огляду на велику різноманітність продукції, не купуйте навмання. Довіряйте найкращим і перевіреним виробникам, а також уникайте купувати таку продукцію у невідомих продавців. Ризикуєте купити підроблений роз’єм, виготовлений фактично кустарним шляхом. Він не працюватиме так довго, як фірмова продукція, і може в перспективі доставити безліч проблем з якістю сигналу.
Тому поцікавтеся наявністю сертифіката на продукцію. У компанії Селтек він надається без проблем, дається гарантія. Компанія Селтек примітна тим, що тут можна купити все необхідне для побудови якісної мережі. Вам не доведеться думати, де дістати роз’єми, де антени, а де кабель. Ви заощадите свій час і ресурси.
Замовте роз’єм і всі необхідні комплектуючі до нього на сайті компанії Селтек, і ваше замовлення буде доставлено протягом декількох днів.