Ціни в супермаркетах ОАЕ майже однакові з цінами в Україні

Готуєтеся до відпустки й думаєте, де знайти валізу вражень та не залишити купу грошей? Ірина Саєвич вирушила за одним із популярних напрямів, до Об’єднаних Арабських Еміратів, але не у вже всім відомий Дубай, а в курортне містечко Рас-ель-Хайма. Це найпівнічніший емірат країни і єдиний, де водночас є і пустеля, і море, і гори. Скільки коштує полетіти в Рас-ель-Хайму, які коронавірусні правила слід знати – у репортажі журналістів “5 каналу”.

 

 

 

Перед тим як пакувати валізи, слід не більш як за 72 години до вильоту здати ПЛР-тест на коронавірус. Журналісти ще й придбали страхування, яке включає лікування від ковіду. Тепер можна купувати квитки. У червні до Рас-ель-Хайми долетіти можна напряму. Вартість квитків наразі визначають. Поки ж прямуємо через Дубай. Улітку ціни туди стартують у середньому від 3 тисяч гривень в один бік.

Не встигнете ступити на арабську землю, як знову заходи безпеки. Одразу по прильоту в самому аеропорту усій групі зробили ПЛР-тестування, воно безкоштовне.

Через 12 годин результати тесту прийшли на мобільний. А поки журналісти вирушили до Рас-ель-Хайми. Громадським транспортом це коштуватиме від 300 гривень. Таксі – приблизно 2 тисячі гривень. Можна орендувати автівку – це обійдеться від 1200 гривень на день. Або дізнайтеся в готелі, чи передбачений для вас безкоштовний трансфер.

У самому місті громадського транспорту немає. Таксі, наприклад, від острова Аль-Марджан до центра міста коштуватиме 350 гривень. Та можна розім’яти ноги й гуляти пішки. Але це за умови, якщо ви любите ходити на великі відстані, бо простори Рас-ель-Хайми немалі.

Де оселитися і скільки за це платити – вирішувати вам, бо вибір чималий. Початкова ціна у місті здебільшого 2600 гривень за ніч у двомісному номері. Для бюджетного відпочинку є номери від 1000 гривень, але вони не біля берегової лінії.

“Сказати якусь конкретну ціну важко, бо вони змінюються залежно від періоду. Змінюються залежно від того, які свята. Різниця між ціною на новий рік і в літній період, коли більш спекотно тут. Вона може відрізнятися в півтори-два рази”, – розповіла працівниця готелю Марія Кеворкова.

Те, в чому ви точно можете бути впевнені в готелях – що всі працівники вже вакциновані, для них це було обов’язково. Та з маскою все одно нерозлучні. Зняти її можна, лише коли ви плаваєте, засмагаєте чи їсте. Інакше – покарання.

“Штрафи насправді гігантські. Все залежить від емірату. Це близько двох тисяч доларів”, – розповідає екскурсоводка Наталія Башкірова.

Як і у всьому світі, коронавірус вдарив по сфері туризму. Але тут навіть у боротьбі з пандемією на першому місці мандрівники.

“Всесвітнє бюро подорожей і туризму проголосили нас першим безпечним містом у світі. На додаток до цього, коли туристи приїжджають до нас, ми хочемо зробити їхнє життя простішим, тому ПЛР-тестування перед поверненням додому для них безкоштовне. Ми перші у світі пішли на такий крок”, – каже віцепрезидентка з комунікацій департаменту розвитку туризму Рас-ель-Хайми Алка Вінтер.

Роблять тести в мобільному пункті тестування, який звели спеціально на період пандемії.

У черзі тут стоять окремо чоловіки і окремо жінки. Між кожним відстань у півтора метри.

Вдень у цьому пункті роблять близько пів тисячі тестів. І повернувшись додому, вам уже не доведеться сидіти два тижні на самоізоляції чи зі своєї кишені платити за ПЛР.

“Насамперед ми хочемо пересвідчитися, що ви в безпеці й не наражатимете на небезпеку нікого ні в нашій країні, ні в аеропорту, ні вдома своїх рідних”, – каже Амед Барагуї, працівник пункту тестування.

Якщо з тестуванням – економія, то загалом ціни в місті незначно, але вищі, ніж в Україні. У цьому кафе сніданок обійдеться від майже 300 гривень.

У супермаркетах деякі продукти коштують майже стільки само, як у нас.

Звичайне молоко тут близько 40 гривень, хліб приблизно стільки само. Оплатити покупки можна карткою. Або поміняти наші купюри на арабські.

Місцеві радять брати із собою в емірати долари і вже тут міняти на місцеві дирхами. Але це краще не робити в аеропорту і в готелях, адже курс не завжди вигідний.

Та запасатися в Еміратах слід не так грішми, як сонцезахисним кремом, щоб у найспекотніші літні місяці отримати рум’яну засмагу, а не пекучі сонячні поцілунки, які ще довго згадуватимете.

Ірина Саєвич. Анна Несевра. “5 канал”

 

Залишити відповідь