У київському ресторані “Велюр”, де-факто належить народному депутату від “Слуги народу” Миколі Тищенку, регулярно збираються строкаті компанії з представника колишньої “тендерної мафії”, екс-соратника Наталії Королевської та Володимира Бондаренка, колишнього партнера групи “Приват”, чиновника Офісу президента і парламентаріїв від “Слуги народу”. Тищенко стверджує, що всі ці люди – або його помічники, або допомагають йому писати програму реформування Києва.

Про те, що в київському ресторані “Велюр” (мережа “Наша карта”) народного депутата Миколи Тищенка проходять регулярні зустрічі парламентаріїв і не тільки,  стало відомо з сюжету “Наших грошей” (Bihus.info) від 27 квітня 2020 року.

За тиждень журналісти зафіксували, що в ресторані бувають зыбрання по кілька чоловік, а також регулярно приїжджають нардепи, в першу чергу, від “Слуги народу”, а також представники фінансово-промислових груп.

Так, ввечері 14 квітня з “Велюр” вийшов народний депутат кількох скликань Антон Яценко (200 округ, Умань, Черкаська обл., Депутатська група “За майбутнє”). Яценко донині відомий тим, що був співавтором схем у Тендерній палаті України, за якими з держбюджету і кишень підприємців щорічно крали сотні мільйонів гривень.

Через чверть години “Велюр” покинула група чоловіків, серед яких був президент Федерації шахів Києва, помічник народного депутата Олександра Мережка (фракція “Слуга народу”) Павло Куфтирьов. Раніше, за повідомленнями ЗМІ, Куфтирьов співпрацював в рейдерських схемах  з Михайлом Кіперманом (група “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова).

На наступний день, 15 квітня, біля “Велюр” запарковался “Ягуар” з “кварталівських” номерами 00-95, за кермом – колишній сценарист студії “95 кварталу”, нардеп Олександр Кабанов (фракція “Слуга народу”). На вулиці він зустрівся з приїхали Віталієм Киселем – головою партії “Миру і розвитку”, співробітником “Метінвесту” Ріната Ахметова. Вони пройшли в ресторан. Слідом за ними приїхали Павло Куфтирьов і Антон Яценко.

Примітно, що Антон Яценко та Олександр Кабанов або заперечували, або ухильно відповідали на питання: “Що ви робили в ресторані «Велюр»?”.

“Я не буваю в ресторанах вже давно, ви помиляєтеся”, – заявив Яценко.

“Ми зустрічалися в ресторані з Тищенко. Це Колін ресторан”, – сказав Кабанов .

16 квітня через авто біля ресторану вийшов чоловік, схожий на першого заступника керівника Офісу президента (ОП) Сергія Трофімова, який на Банковій займається питаннями місцевих виборів і якого називають куратором корупції регіонів України

В цей же день ресторан знову відвідав Павло Куфтирьов – з супутницею.

18 квітня на парковці біля ресторану знову стояли: “Мерседес” Павла Куфтирева; “Мерседес” на якому їздив раніше Микола Тищенко; позашляховик Антона Яценко.

В той же день в “Велюр” через чорний вхід в ресторан зайшов чоловік, схожий на Олексія Кочерева , який працював за часів президента Віктора Януковича в Мінсоцполітики. Також Кочерев балотувався в 2012 році до Верховної Ради (ВР) від колишньої партії Наталії Королевської (зараз – нардеп від “Опозиційною платформи – За жінь”) “Україна – вперед!” ( №8 у списку). У 2014 році він став радником тодішнього голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Володимира Бондаренка (зараз – лідер фракції ВО “Батьківщина” в Київраді), а згодом балотувався самовисуванцем до Київради. Також Кочерева пов’язують з покровителькою фармацефтичної мафії Раїсою Богатирьовою

20 квітня на парковці біля “Велюр” було запарковаться багато автомобілів. Журналісти зафіксували, як з ресторану вийшов Микола Тищенко в компанії колеги по фракції Ігоря Негулевского (130 округ, Миколаївська обл.). Негулевскій вийшов з порожніми руками, хоча потім розповідав журналістам, що міг приїхати в ресторан, щоб “забрати їжу”, тому що регулярно це робить саме в “Велюр”. ЗМІ раніше повідомляли, що компанія “слуги народу” Негулевського махінаціями отримала на дорожніх тендерах більше 25 млн гривень

21 квітня ввечері в “Велюр” знову був аншлаг: в ресторан зайшли “близько восьми” людей,. На парковці знову була помічена машина Сергія Трофімова.

А 22 квітня біля закладу стояла машина нардепа Олега Арсенюка (195 округ, Черкаська обл., Фракція “Слуга народу”). Відомо що Арсенюк входить в групу Коломойського та купляє автомобілі за гроши які невідомо звідки з’явились.

Журналісти звернулися за коментарями безпосередньо до Миколі Тищенку, який запевнив, що “Велюр” працює “на винос” , тобто все законно.

Bihus.info: Господа Яценко, Куфтирьов, Кабанов приїжджали протягом тижня і по кілька годин проводили там.

Микола Тищенко: Це питання не до мене.

Bihus.info: Ви ж власник.

Микола Тищенко: Здрастуйте!

Формально Микола Тищенко ніколи не був власником “Нашої карти” – мережі ресторанів, в яку також входить “Велюр”. Бенефіціаром ТОВ “Наша карта” є Олег Шаленко, який володіє ще трьома ТОВ.

Фактично, співволодіння ресторанами “Нашої карти” Микола Тищенко здійснює через відповідні торгові марки. Крім того, Тищенко досі значиться на сайті і Facebook-сторінці “Нашої карти”, як керівник однойменної групи компаній.


Скрін з сайту “Нашої карти”

Скрін з Facebook-сторінки “Нашої карти”


Скрін з сайту “Української біржі благодійності”

В інтерв’ю “Лізі” на початку 2018 року Миколу Тищенка позиціонувався як власник компанії “Наша карта”, якій належать елітні ресторани “Рішельє”, “Велюр”, “Сейф”, “Три вилки”, “Coin”, “Olmeca”, бар “Фаренгейт”.

“Майже всі приміщення під моїми ресторанами належать мені … Особливу увагу буду приділяти трьом моїм новим закладам – Coin (ресторан тайської кухні), WLunch і бару Фаренгейт”, – сказав більше двох років тому Тищенко.

Ймовірно, так співпало, що всі три перерахованих ресторану (Coin, WLunch, “Фаренгейт”) знаходяться в IQ Business Center, де також знаходиться офіс Степана Черновецького (син колишнього мера Києва Леоніда Черновецького), який співпрацює з київським штабом “Слуги народу”, яким керують Микола Тищенко та колишній співголова фракції “Блоку Леоніда Черновецького” в Київраді Денис Комарницький. Про Комарницького можна почитати в матеріалі УНІАН “Аферист часів Черновецького. Як і чому у велику столичну політику повертається Денис Комарницький”

Після виходу сюжету Микола Тищенко почав активно стверджувати, мовляв, його ресторан не працює на карантині, а зустрічі, які там проходять – тільки з помічниками і людьми, які “так чи інакше готують велику програму перетворення Києва”.

Скрін узятий з Facebook-сторінки ведучого авторських програм на “Еспрессо ТВ” Сергія Руденка

Нагадаємо, Микола Тищенко також є кумом керівника ОП Андрія Єрмака і все ще найбільш вірогідним кандидатом від “Слуги народу” на пост мера Києва – на місцевих виборах 25 жовтня ц.р.

Залишити відповідь