На які важливі нюанси слід звернути увагу під час споживчого кредитування.

У житті бувають різні ситуації і іноді може знадобитися кредит. Є різні причини для кредиту, тому варто звернути увагу, чи є цільовий кредит на необхідні витрати (автокредит, кредит на навчання). За такими програмами умови часто бувають приємнішими, ніж стандартний споживчий кредит.

Кращі умови кредитування в Україні по традиції пропонує сервіс Moneyveo. Отримайте кредит готівкою на сайті компанії.

Moneyveo – це в першу чергу:

  • Висока швидкість обслуговування

Заявка на онлайн-кредит опрацьовується від 2 хвилин!

  • Надійність

Усі персональні дані клієнтів захищені новітнім програмним забезпеченням. Ми відповідаємо міжнародним стандартам із безпеки даних платіжних карток PCI DSS Service Provider Level 1 і маємо відповідні сертифікати.

  • Простота

Процедура отримання грошей у сервісі зручна і зрозуміла: ви заповнюєте анкету і надсилаєте заявку. Система аналізує її автоматично.

На що варто звернути увагу?

1. Беріть лише необхідну суму

Банки часто пропонують взяти суму більше, ніж ви попросили. Не варто себе цим спокушати. Беріть ту суму, яка вам справді потрібна. Отриману суму потрібно буде повернути з відсотками і не варто перевантажувати свій бюджет більше, ніж потрібно.

2. Щомісячний платіж

Чим менший термін кредиту, тим менше відсотків ви заплатите. Тому варто брати кредит на мінімальний термін, але так, щоби платіж був комфортним. Виплати за кредитами повинні становити не більше 50% за іпотеки, і не більше 30% за споживчого кредиту. Адже життя має бути в задоволення, а якщо майже всі гроші потрібно віддавати за кредитами на саме життя та задоволення від грошей уже не залишається.

3. Страхування.

Багато банків пропонують страховку під час оформлення кредиту. З одного боку, це справді може здорово допомогти, якщо є загроза звільнення або ви єдиний годувальник у сім’ї. Переплата кілька тисяч у цьому випадку може послужити гарною службою, якщо раптом цією страховкою все-таки доведеться скористатися. Страхують зазвичай від втрати роботи та інвалідності, щоб у разі настання таких ризиків страхова компанія виплатила борг замість вас. Якщо у вас надійне місце роботи, де вас цінують і не хочуть з вами розлучатися, або у вас є окремо оформлене страхування життя та здоров’я, то від цієї витрати можна відмовитись і тоді виплата банку буде нижчою.

Важливо врахувати: Навіть якщо ви взяли кредит зі страховкою, ви можете відмовитися від неї протягом 2 тижнів. Коли не вдалося домовитися з банком самим, досвідчений юрист за 1-1,5 тисяч допоможе скласти лист, щоб відмовитися від страховки, якщо ви точно впевнені, що вона вам не знадобиться і не хочете переплачувати.

4. Порівняння банків.

Банк, у якому ви отримуєте зарплату, зазвичай лояльніший і може дати кредит без підтверджуючих документів. Але не варто ухвалювати поспішних рішень. Не полінуйтеся подати заявку до різних банків, можливо, хтось запропонує вам вигідніші умови?

Як грамотно повертати кредит

Якщо кредит уже оформлено, то виникає інше питання – як його правильно повертати?

Найголовніше – платити кожен платіж у строк. Не варто затягувати та спізнюватися з платежами, це може зіпсувати кредитну історію.

Якщо кредит становить істотну частину доходів і сплачувати його складно, можна звернутися до іншого банку за рефінансуванням, і навіть попросити свій банк про перегляд умов. Але це можна робити лише за кілька місяців від початку кредиту.

Вигідно переоформляти тільки ті кредити, за якими ви сплачуєте менше половини терміну, оскільки в першу чергу банк бере відсотки і після половини терміну починається виплата самого боргу.

Якщо ви правильно взяли кредит і погашати його комфортно, подумайте про дострокове погашення. Чим швидше ви погасите кредит, тим меншу суму заплатите.

За дострокового погашення є дві можливості: зменшити суму або термін.

  • Якщо зменшити суму , то термін виплати залишиться тим самим, а ось щомісячний платіж зменшиться. Це вигідно зробити, якщо виплачувати кредит досить складно, і ви змогли зробити дострокове погашення за рахунок разового надходження грошей (премія чи бонус). Менший платіж буде легше платити, але переплата у цьому варіанті залишиться суттєвою.
  • Якщо зменшити термін , то щомісячний платіж залишиться таким самим, але кредит ви закриєте швидше. Якщо кредит платити комфортно, краще вибирати саме цей варіант.

Якщо ви хочете регулярно погашати більше мінімального платежу, то не має значення, що вибирати — термін чи суму, оскільки в обох випадках вийде однакова сума виплати.

У будь-якому випадку, будьте обережні з кредитами, шукайте можливість зробити покупку за свої кошти. Подумайте, чому вистачає дисципліни регулярно платити банку, але немає дисципліни платити собі, щоб створювати грошовий запас?

Moneyveo https://moneyveo.ua/ – сервіс онлайн-кредитів, завдяки якому українці вирішують свої фінансові питання тут і зараз. Наше завдання – надавати швидку фінансову допомогу без особистих візитів в офіси і довгих очікувань.

Залишити відповідь