Багато хто думає, що може самостійно полагодити техніку, будь то хоч чайник, хоч холодильник. Але насправді це далеко не так. Спроба самостійного ремонту кухонної техніки може призвести до серйозних проблем.

 1. По-перше, неправильне поводження з приладом підвищує ризик пошкодження його компонентів.
 2. По-друге, неправильно підібрані запчастини можуть призвести до неправильної роботи пристрою та стати причиною додаткових витрат на їх заміну.
 3. По-третє, неправильний ремонт — ризик потенційної небезпеки для здоров’я та життя людини.

Ремонт приладів кухонної кімнатиЯкщо ви беретеся за ремонт, то тільки в тому разі, якщо повністю знаєте будову того чи іншого пристрою і впевнені в тому, що зможете усунути поломку. В іншому ж випадку ризикувати не варто. Адже дуже часто стаються випадки, коли після самостійного ремонту техніка:

 • швидко згорає;
 • замикає під час увімкнення;
 • не вмикається;
 • навіть загоряється.

В результаті виявляється, що своїм втручанням власник зробив тільки гірше — ремонт техніки майстром ставав неможливий після такого втручання. Проте все ж таки існують такі проблеми з кухонною технікою, з якими може розібратись буквально кожен.

Які несправності кухонної техніки можна усунути самостійно

Залежно від складності можна виділити кілька видів ремонту:

 1. Невеликий. Не вимагає розбирання пристрою, часто полягає в заміні мережевого шнура, запобіжників, індикаторів, мастильних матеріалів, чищенні та інших простих маніпуляціях.
 2. Середній. Потребує повного розбирання пристрою та заміни вимикача, згорівших деталей та інших зламаних елементів.
 3. Комплексний. Являє собою заміну або відновлення двигуна приладу, нагрівального елемента, електронних плат управління та інших складних деталей.

Більш детально розглянемо проблеми, які трапляються з найбільш поширеною кухонною технікою.

Онлайн консультація з ремонту

Усунення несправностей холодильника

Неполадки, які можна усунути своїми руками:

 1. Заміна пошкодженого електрокабелю, перегорілої лампочки освітлення, гумових ущільнювачів, пускового реле.
 2. Регулювання дверцят холодильної камери.
 3. Прочищення дренажу в приладах з крапельною системою розморожування.

Роботи, які потрібно довірити виключно спеціалістам:

 • всі роботи, пов’язані з компресором холодильника;
 • розгерметизація камери приладу;
 • ремонт електронного модуля управління;
 • проблеми, пов’язані з протіканням холодагента (фреону).

Ремонт мікрохвильової печі

Які несправності можна ліквідувати самостійно:

 1. Замінити електромотор, що обертає знімний піддон мікрохвильовки.
 2. Полагодити або замінити пасік (приводний ремінь), що лопнув.
 3. Замінити запобіжник, конденсатор або діод.

Які проблеми мають вирішувати фахівці:

 • налагодження або заміна сенсорної електронної панелі, плати управління, магнетрона.

Ремонт блендера

Самостійно ви можете:

 1. Придбати нову чашу або контейнер.
 2. Замінити зношену або тріснувшу прокладку в кожуху двигуна.
 3. Замінити шнур електроживлення або вилку, а також насадку, що затупилась.

Компетенція фахівців:

 • діагностика та ремонт при відмові двигуна, швидкісних вимикачів і плат управління.

Сервісний центр Кийсервіс

Чому краще довірити ремонт кухонної техніки професіоналам?

Звичайно, багато людей не просто заощаджує, а практично «любить економити». Тому вони і стараються самостійно відремонтувати холодильник чи посудомийну машину. Але звернення у сервісний центр, де проводить ремонт приладів кухонної кімнати, це далеко не завжди великі витрати. Навпаки — це можливість швидко отримати робочу техніку і не переплачувати за свої помилки, які були допущені під час самостійного ремонту.

У вас є як мінімум 4 причини звернутись за ремонтом кухонної техніки до експертів:

 1. Великий асортимент послуг в одному місці. У будь-якому авторитетному сервісному центрі працює не один, а декілька спеціалістів. І кожен з них має досвід ремонту конкретних приладів. Якщо взяти їх загальний досвід, це дозволяє пропонувати ремонти різного типу та складності.
 2. Гарантія на всі ці послуги. Крім досвіду працівники сервісу мають у розпорядженні сучасний інструмент та оригінальні запчастини. Тому на всі види робіт видається гарантія (її строки залежать від моделі, типу ремонту та інших чинників).
 3. Власний склад із запчастинами для заміни. Звісно, що у майстрів є свій склад найбільш «ходових» деталей на заміну. І це дозволяє їм значно швидше виконувати ремонт. Крім того, авторитетні сервіси напряму працюють із дилерами чи постачальниками, тому використовують лише оригінальні, найбільш надійні та довговічні запчастини.
 4. Швидке та точне усунення несправності. Всі описані вище фактори дозволяють майстрам сервісного центру на 100% точно знаходити причини поломок, та ефективно проводити ремонт. Крім того, сучасні сервісні центри пропонують зручний графік роботи, можливість виїзду по адресі замовника, знижки та інші «плюшки».

Самостійно, без спеціальних діагностичних приладів та інструменту, виявити точну причину несправності майже неможливо. Професіонали із цією метою виконують вельми широкий комплекс робіт. Більш того, деякі несправності мають прихований характер — знайти їх можна виключно при повній розбірці та складній діагностиці приладу. «Своїми руками» по відео з YouTube це зробити просто неможливо, тому що ви витратите більше грошей на спецінструмент та приладдя, ніж коштує зламаний кухонний прилад.

Також варто чітко розуміти, що відновлення кухонної техніки часто передбачає заміну деяких елементів. Знайти потрібні з конкретними характеристиками та в оригінальному виконанні зможе лише майстер із досвідом і розумінням, як і де придбати відповідні запчастини.

А ще експерти сервісу під час діагностики кухонних приладів частенько виявляють дрібні поломки, які без уваги стануть причиною більш серйозних несправностей, або повного виходу побутової техніки з ладу. Звичайно, вони повідомлять вас про них та озвучать ціну додаткового ремонту. А ви вже можете вирішити, що робити далі.

Залишити відповідь