Заклад навчатиме спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій

“Готуватимуть людей майбутнього”. В Україні створять Президентський університет. Указ про його заснування підписав Володимир Зеленський під час форуму “Україна 30. Освіта і наука”. Заклад навчатиме спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій. Знімальна група “5 каналу” побувала на місці майбутнього вишу. Що побачила – знає Петро Троць.

 

 

Просто під час виступу на форумі “Україна 30”, присвяченому темі освіти і науки, Володимир Зеленський підписує указ про створення нового університету. Президентського.

“Найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім працювати в державі. Працювати тут, реалізовуватися тут”, – заявив Зеленський.

Шість напрямів підготовки студентів: інформаційна та кібербезпека, штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні та біотехнології. Вперше про таку ідею президент оголосив у середині травня. І з реалізацією вирішив не затягувати.

Новий університет поки існує лише на папері. Та у вигляді такого ось макету. Автори цю ідею сподіваються втілити в життя за два роки.

А точніше – до 1 жовтня 2023-го, коли запланували перший набір студентів. Ділянку для майбутнього вишу вже пригледіли – 16 гектарів Національного комплексу “Експоцентр України”.

 

Все не буде точно зноситися. Загальна концепція: історичні будівлі, ті будівлі, які мають… можуть бути вмонтовані в процес формування президентського університету, вона вся узгоджується. Жодного дерева не буде спиляно”, – обіцяє глава Міносвіти Сергій Шкарлет.

Зараз тут музей науки, приватна школа, занедбані ангари та ліс. На самій території виставкового центру про майбутні зміни поки не знають.

А поруч один із корпусів Національного університету біоресурсів, в якому, до речі, теж готують спеціалістів за напрямом “кібербезпека”. Як і в 59-ти інших вишах по всій країні.

“Це так званий внутрішній український “еразмус”, коли всі українські науковці чи викладачі, які будуть спроможні нести знання на розвиток, найкращий розвиток саме цього наукового напрямку, будуть сконцентровані в одному приміщенні, в одній локації”, – розповідає Сергій Шкарлет.

Трохи більш як 7 мільярдів гривень – це та сума, яку виділять на три роки для втілення проєкту в життя. І в якого одразу знайшлися критики.

“Будь-які освітні інновації – це очевидно плюс. У сфері вищої освіти нам потрібно більше інновацій. Але питання, чи створення нової інституції є тією інновацією, яка насправді потрібна. І чи ресурс держави варто розпорошувати ще більше на новий заклад, якщо існує достатня кількість, а дехто навіть каже, що завелика кількість закладів вищої освіти”, – вважає викладач Києво-Могилянської академії Михайло Винницький.

На цей рік створення університету буде на етапі паперової роботи. І якщо пощастить, лише наприкінці 2021-го почнеться підготовка території під майбутнє будівництво.

Міністр освіти Сергій Шкарлет розповів, що на президентський університет необхідно 7,2 мільярда гривень на три роки.

Петро Троць, Мирослав Солонар, “5 канал”

 

Залишити відповідь