о участі в ініційованому громадськістю військовому параді на День Незалежності, 24 серпня 2019 року, в Києві зголосилися вже понад 7 тисяч ветеранів та значна кількість цивільних осіб.
Про це повідомляє ресслужба “Параду-2019”.
“Станом на 7.08.2019 свою участь у “Марші захисників” підтвердили понад 7000 ветеранів з усієї України та невстановлена кількість цивільних. Також оргкомітет отримав заявки на окремі колони майже усіх добровольчих формувань, волонтерських ініціатив та окремих ветеранських об’єднань списочною чисельністю від 50 осіб кожна”, – ідеться в повідомленні організаційного комітету.
Також участь в Марші підтвердило Синодальне управління Військового духовенства Православної церкви України та капелани Протестантської церкви. У зв’язку з цим оргкомітет опрацьовує питання щодо проведення міжконфесійної молитви із залученням усіх конфесій України.
Оргкомітет зауважив, що так і не отримав від офісу президента України жодних офіційних відповідей на запитання про час та місце проведення державних заходів у День Незалежності, щоб “Марш захисників” не накладався на них.
“Оргкомітет, керуючись в тому числі і Указом Президента України №513/2019, а саме – п.2, “сприяти реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на зміцнення національної єдності”, затвердив попередній сценарний план”, – зазначає прееслужба “Параду-2019”.
Розклад Маршу захисників України
24 серпня, у День Незалежності України, за ініціативи ветеранів та волонтерів відбудеться Марш захисників України.
У Марші візьмуть участь члени родин загиблих захисників країни, військові, добровольці, ветерани та волонтери АТО та ООС, колишні політичні в’язні – учасники національно-визвольного руху та всі небайдужі громадяни.
- Рух Маршу почнеться від парку імені Т. Шевченка о 9:00.
- Колона пройде до Бессарабської площі, звідки прямуватиме Хрещатиком.
- О 9:30 колона вирівняє стрій біля ЦУМу і продовжить рух, щоб о 10:20 прибути на Майдан та почати шикування для заключної частини.
- О 10:50 шикування буде закінчено. Відбудуться колективне виконання гімну України та фотосесія.
- Після закінчення офіційної частини Маршу всі бажаючі піднімуться до Михайлівської площі, де пройде вшанування пам’яті загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладання квітів, урочистий молебень за полеглими в бою.
- По завершенню молебню там же відбудеться концерт, організований “Музичним батальйоном”.
Організатори наголошують на забороні використання політичної символіки на Марші.
“Метою Маршу є вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за незалежність України, висловлення поваги тим, хто продовжує її захищати, та нагадування суспільству, що війна за незалежність та територіальну цілісність нашої країни ще триває”, – наголошує оргкомітет.
Зазначається, що ветеранська спільнота з усієї України не тільки планує прибути до Києва, а й висловила бажання провести паралельні Марші захисників України в своїх містах.
Станом на 7.08.2019 проведення маршу-побратиму підтверджено у Львові, Миколаєві, Сумах, Запоріжжі та Одесі.
“Оргкомітет радо вітає цю ініціативу та закликає спільноту в інших містах робити аналогічно. Ми спостерігаємо неочікувано надпотужну консолідацію патріотичної спільноти, яка підтримує чітку мілітарну складову сучасної України і готова це демонструвати.
Усіх охочих взяти участь у Марші захисників України оргкомітет просить заповнити анкету та зв’язатися з регіональними координаторами посиланням
Телефон для подачі заявок: 066-299-11-84, Олександр Войтко (Viber, Telegram, Facebook Messenger).
Офіційна поштова скринька Маршу: [email protected]
Усі офіційні оновлення по Маршу будуть публікуватися на Facebook-сторінці посиланням.
9 липня, президент Зеленський офіційно заявив, що військового параду на День Незалежності не буде. За його словами, в цьому році гроші, які могли бути виділені на проведення військового параду, перерахують українським військовим як премії.
У відповідь на це ветерани АТО заявили про альтернативний військовий парад замість скасованого президентом Зеленським.
Так, десантник Олександр Погребиський запропонував командувачу Десантно-штурмових військ, герою України, генерал-лейтенанту Михайлу Забродському очолити зведену колону ветеранів та учасників параду попередніх років.
10 липня Михайло Забродський відповів згодою.
15 липня президент Зеленський підписав указ про відзначення Дня Незалежності – без військового параду.
Згодом в офісі президента повідомили, що на День Незалежності “замість традиційного параду в радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки на центральній вулиці столиці відбудеться “Хода гідності” за участю представників різних родів військ ЗСУ, медиків, вчителів, спортсменів тощо, а також самого президента Зеленського.
Станом на 8 серпня розкладу цього дійства все ще не оприлюднено. Тож наразі невідомо, як розійдуться в часі та місці проведення офіційні та альтернативні заходи.
За часів президента Порошенка військовий парад на Хрещатику проводився щороку.
У 2018 році США на трибуні параду представляв радник президента Трампа з нацбезпеки Джон Болтон, у 2017-му – міністр оборони Джеймс Меттіс.
Новацією параду 2018 року стала жіноча жіноча “коробка”, вітання “Слава Україні!” й нові зразки ракетно-артилерійської техніки для ЗСУ. Ветерани війни з Росією в одній колоній мали берети різного кольору – відповідно до приналежності до своїх родів військ.
У 2017 році по Хрещатику й Майдану Незалежності маршем пройшли близько 4,5 тисяч військовослужбовців – підрозділи різних видів та родів військ ЗСУ, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Нацполіції, зведена колона ветеранів АТО.
У 2016 році вулицею Хрещатик та Майданом крокували 4 тисячі воїнів, вони вперше були вбрані у форму нового зразка.