“Мутна приватизація” під дахом Зеленського для своїх олігархів. “Більшовик” продали кіпрській офшорці в 2,5 дешевше вартості

Торги на право приватизації заводу “Більшовик” виграла компанія “Дженерал Коммерс”, афілійована з власником фірми “Войткон” та співвласником Fozzy Group Володимиром Костельманом.

Примітно, що статутний капітал Дженерал Коммерс — 4 000 гривень, при цьому за «Більшовик» компанія запропонувала 1,43 млрд гривень. Але на цьому нюанси правочину не закінчуються. Крім питання, чи зможе “Дженерал Коммерс” сплатити покупку “Більшовика”, виникає ще одне – що вони планують там будувати? Зрозуміло, що землю було викуплено під забудову, але ділянку на Шулявці може використовувати лише для промвиробництва, а її цільове призначення можна поміняти лише рішенням Київради. Ще один цікавий момент — заява голови ФДМ Сенніченка про те, що після приватизації “Більшовика” Київ має викупити у заводу цех №5, який заважає упорядкувати Шулявський шляхопровід за 240 мільйонів гривень. Підсумовуючи все це “Велика приватизація” заводу “Більшовик”, легко може перерости у великий скандал.

Отже в рамках “Великої приватизації” Зеленського відбувся великий договірняк Вирішили навіть не переплачувати багато, лише 2% більше, ніж початковий цінник. Хоча всі експерти оцінили цей об’єкт майже в 2,5 дорожче (наприклад Євген Пахомов із Concorde Capital вважав, що завод можуть продати за $100-200 млн, а не за $53 млн.), але для своїх віддали за копійки. Майже також у 90-ті олігархи розкуповували держактиви. Ви ще питаєте, як в Україні стати мільйонером?
Скандал буде згодом, коли розкриються всі корупційні схеми, але вже зрозуміло, що в нашій країні корупція у вищих ешелонах влади процвітає та кришує це все ОП.

На аукционі майже не торгувалися і вклалися у 10 хвилин і … завод “Більшовик” пішов з молотка кіпрському офшору

Фонд державного майна продав на аукціоні київський завод “Більшовик” поблизу метро “Шулявська” за 1,429 мільярда гривень. Його 27 жовтня придбав кіпрський офшор.

Показово, що стартова ціна була 1,39 мільярда гривень і мінімально змінилася до кінця торгів. Вони складалися лише з одного 10-хвилинного раунду.

Кому дістався ласий шматок землі

  • Переможцем аукціону стала компанія “Дженерал Коммерс”.
  • Її конкурентами були “Інвест Новація” Степана Черновецького – сина ексмера Києва та “ДК Каскад” Віталія Хомутинніка.
  • Відомо, що “Дженерал Коммерс” входить у сферу бізнес-інтересів підприємців Василя Хмельницького та Андрія Іванова.
  • Очолює компанію Ігор Хижняк, а її засновниками виступають Володимир Долгополов, кіпрський офшор AB Pillar Holding (Сy) Limited та інвестиційний фонд Ларам Сістем.

Що відомо про Хмельницького

Офшор, вказаний співзасновником компанії-переможця торгів, тісно пов’язаний з екснардепом Хмельницьким. Він є співласником міжнародного аеропорту “Київ”, займається IT- та будівельним бізнесом.

В одному із розслідувань “Настоящего времени” повідомлялося, що підприємець досі не згорнув свою діяльність, пов’язану з нерухомістю, в тимчасово окупованому Росією Криму.

Цікавість інших інвесторів відбила підступна угода

Окрім переможця, брати участь в аукціоні були не проти й інші девелопери. Адже ринкова вартість землі під заводом “Більшовик” становить 100 – 120 мільйонів доларів.

Зокрема, цікавіть до об’єкту виявляли власник компанії Kadorr Аднан Ківан, “Інтергал-Буд” Володимира Зубика, Консорціум інвесторів, інвестиційна компанія Dragon Capital.

Втім, жоден із них не подав заявку на торги через скандальну ситуацію із продажем частини будівель “Більшовика” підприємству “Агроміл Дістріб’юшн”. У 2019 році за 23,5 мільйони гривень йому продали приміщення, розташовані по периметру колишнього заводу, площею 6,4 тисячі квадратних метрів.

Угоду уклали навіть попри те, що приміщення “Більшовика” тоді не підпадали під приватизацію. Наразі цю оборудку розслідує НАБУ, а директора заводу, який її провернув, звільнили.

Ще одна темна пляма в історії із “Більшовиком” – це договори оренди на цехи, які укладені аж до 2036 року, але можуть бути продовжені ще на 10 років.

 

Залишити відповідь