Торги на право приватизації заводу “Більшовик” виграла компанія “Дженерал Коммерс”, афілійована з власником фірми “Войткон” та співвласником Fozzy Group Володимиром Костельманом.
Примітно, що статутний капітал Дженерал Коммерс — 4 000 гривень, при цьому за «Більшовик» компанія запропонувала 1,43 млрд гривень. Але на цьому нюанси правочину не закінчуються. Крім питання, чи зможе “Дженерал Коммерс” сплатити покупку “Більшовика”, виникає ще одне – що вони планують там будувати? Зрозуміло, що землю було викуплено під забудову, але ділянку на Шулявці може використовувати лише для промвиробництва, а її цільове призначення можна поміняти лише рішенням Київради. Ще один цікавий момент — заява голови ФДМ Сенніченка про те, що після приватизації “Більшовика” Київ має викупити у заводу цех №5, який заважає упорядкувати Шулявський шляхопровід за 240 мільйонів гривень. Підсумовуючи все це “Велика приватизація” заводу “Більшовик”, легко може перерости у великий скандал.
Отже в рамках “Великої приватизації” Зеленського відбувся великий договірняк Вирішили навіть не переплачувати багато, лише 2% більше, ніж початковий цінник. Хоча всі експерти оцінили цей об’єкт майже в 2,5 дорожче (наприклад Євген Пахомов із Concorde Capital вважав, що завод можуть продати за $100-200 млн, а не за $53 млн.), але для своїх віддали за копійки. Майже також у 90-ті олігархи розкуповували держактиви. Ви ще питаєте, як в Україні стати мільйонером?
Скандал буде згодом, коли розкриються всі корупційні схеми, але вже зрозуміло, що в нашій країні корупція у вищих ешелонах влади процвітає та кришує це все ОП.
На аукционі майже не торгувалися і вклалися у 10 хвилин і … завод “Більшовик” пішов з молотка кіпрському офшору
Фонд державного майна продав на аукціоні київський завод “Більшовик” поблизу метро “Шулявська” за 1,429 мільярда гривень. Його 27 жовтня придбав кіпрський офшор.