Країни G7 вимагають від Росії покарати винних в отруєнні Навального

Напад на лідера опозиції Навального є ще одним серйозним ударом по демократії та політичному плюралізму Росії, йдеться у спільній заяві

Росія мусить швидко знайти та притягнути до відповідальності організаторів отруєння опозиціонера Олексія Навального. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн “Великої сімки”, повідомляє “Укрінформ”.

“Будь-яке використання хімічної зброї будь-де, будь-коли, будь-ким, за будь-яких обставин є неприйнятним та порушує міжнародні норми, що забороняють застосування такої зброї. Ми, міністри закордонних справ G7, закликаємо Росію негайно та сповна прояснити, хто відповідальний за це обурливе отруєння та, пам’ятаючи про зобов’язання Росії відповідно до Конвенції про хімічну зброю, притягнути винуватців до відповідальності”, – зазначається у заяві.

Підписанти наголосили, що “цей напад на лідера опозиції Навального є ще одним серйозним ударом по демократії та політичному плюралізму Росії”.

Міністри закордонних справ G7 також зауважили: “Він становить серйозну загрозу чоловікам й жінкам, залученим до відстоювання політичних та громадянських свобод, які Росія сама зобов’язалася гарантувати. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх зобов’язань, відповідно до Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, й гарантувати громадянам ці права, в тому числі право на свободу самовираження”.

Дипломати пообіцяли “й надалі ретельно стежити за тим, як Росія реагує на міжнародні заклики стосовно обурливого отруєння пана Навального”.

“Ми рішуче налаштовані підтримувати демократію, верховенство права та права людини у Росії та збільшити підтримку російського громадянського суспільства”, – підсумовується у заяві.

Як повідомляв 5.UA, 20 серпня російському опозиціонеру Олексію Навальному стало зле в літаку, на якому він летів із Томська до Москви. Авіалайнер зробив екстрену посадку в Омську, Навального госпіталізували.

22 серпня спецлітаком його доставили до Берліна. Навальний наразі в комі, його стан оцінюється як стабільно тяжкий.

2 вересня стало відомо, що в організмі Навального знайшли речовину з групи “Новачок”.

Залишити відповідь