Який принцип роботи штучних зубних коронок, та їх різновиди. Кому можна встановити коронки на зуби? Показання до протезування зубів.

Сучасні стоматології в Києві, та всій Україні пропонують своїм паціентам можливість вирішити практично будь-яку проблему, пов’язану з зубами. Навіть якщо сегменти зубного ряду сильно пошкоджуються, на видалення пацієнтів відправляють в останню чергу. Найчастіше вдається зберегти натуральні зуби шляхом проведення процедури дентального протезування. Протези, які мають назву «зубні коронки», можуть продовжувати життя зруйнованих натуральних сегментів зубного ряду кілька десятиліть. Коронка на зуб сідає зверху, виконуючи роль ковпачка. Вона захищає зубні тканини, підтримує форму сегмента і його жувальну активність.

 

Штучні зубні коронки виготовляють спеціально навчені люди в зуботехнічній лабораторії. До цього процесу підключають високотехнологічне обладнання для того, щоб мінімізувати неточності ортопедичних систем, і зробити протези ідеальними. Установка зубних коронок здійснюються стоматологом-ортопедом. За традицією, до протезування вдаються у випадках відсутності більш ніж половини коронкових тканин зуба. При менших масштабах руйнування застосовуються пломби й вкладки.

До того, як коронка на зуб буде встановлена, цемент готується до протезування. Лікар обточує зубні тканини, щоб форма і розмір одиниці дозволяли зафіксувати протез. В іншому випадку реставрація зубів буде виглядати неприродно великою. Встановити якісні коронки — значить відновити зубний ряд так, щоб реставрації довго служили та виглядали, як натуральні.


Матеріали для виготовлення коронок, які зараз існують в стоматології, досить різноманітні. Якщо раніше всі протези виготовлялися з металу, тепер винайшли естетичні матеріали для дентального протезування і приєднали до виготовлення зубних коронок нові технології. Завдяки цьому протези стали красивими, і довговічними. Соромитися штучних зубів вже не потрібно.

Показання до процедури

Показання до установки коронки на зуб виділяють такі:

  • Руйнування більш ніж п’ятдесяти відсотків коронкової області зубної одиниці. Здебільшого даний пункт відноситься до зубів, з яких раніше витягувалися нерви.
  • Швидке стирання тканин зуба. Коронка оберігає зуб від подальших втрат емалі та вирівнює постраждалу одиницю по прикусу.
  • Порушення розміру, форми або кольору сегмента внаслідок хвороби / травми.
  • Серйозна зубощелепна аномалія. Ставити коронку на зуб в процесі ортодонтичного лікування — стандартна практика, особливо, якщо патологія важко виліковних.
  • Рухливість зуба легкої / середнього ступеня. Поставити коронку на рухливий зуб буває необхідно для того, щоб Одиниця розміщення не занепадала і довше зберігалася в щелепи.
  • Відсутність натурального зуба / зубів в ряду. Коронка на зуб може бути одинарним, а може бути складовим елементом ортопедичної конструкції «зубний міст». Коли коронки збираються в міст, вони стоять один за одним. Такий конструкцією можна відновлювати до чотирьох втрачених зубних одиниць.

Коронки можна ставити не завжди!

Щодо факторів, які є перешкодами для установки коронки, різні фахівці дотримуються неоднакової думки. Протипоказання до установки коронок, з якими погоджуються всі лікарі, виглядають так:

  • Анатомічно занижена коронкова частина зуба.
  • Алергія на компоненти лікувальної системи.
  • Сильна рухливість одиниці.
  • Важка патологія прикусу.
  • Захворювання пародонту в гострій стадії.
  • Витончення стінок сегмента.
  • Вік до 16-ти років.

Які бувають стоматологічні коронки?

Коронка на зуб, виконана машиною, а не природою може мати два призначення. Вона або виготовляється, як тимчасове вирішення проблеми, або повинна функціонувати в довгостроковій перспективі. Ці, а також деякі інші моменти обумовлюються матеріалом виготовлення протезів. Коронки з різних матеріалів відрізняється за ціною та експлуатаційними характеристиками. Існують такі типи коронок:

  • Металеві.
  • Металокерамічні.
  • Суцільнокерамічні.
  • Цирконієві.
  • Пластмасові.
  • Металлопластмассові.

Установка тимчасових протезів

Металлопластмассові коронки протези з пластмаси встановлюються пацієнтові на кілька днів або місяців. Зазвичай тимчасову коронку фіксують на той час, поки не виготовлять постійну, або поки під протезом не приживеться імплантат. Пластмаса дуже крихка для постійного використання і швидко втрачає красу, функціонуючи в ротовій порожнині.

Установка постійних коронок

Протези з металу були винайдені найпершими та широко використовувалися ортопедами в минулому столітті. А зараз металеву коронку встановлюють рідко, тому, що вона відразу впадає в око (очі), демонструючи факт ненатуральності зуба. Єдиний її плюс — низька вартість.

Металокерамічні коронки містять в собі металевий каркас і шар порцеляни, що маскує метал із зовнішнього боку протеза. внаслідок металу забезпечується надійність ортопедичної системи, а в наслідок кераміки — її естетичність. Всі параметри майбутнього протеза ретельно підбираються. Примірка пробної коронки відбувається перед тим, як буде виконаний постійний протез.
Металокерамічні коронки прекрасно підходять для установки в жувальні відділи щелепи. Якщо протез ставиться в зону посмішки, на яскравому світлі можливо просвічування металу крізь фарфор. Так зуби синіють і втрачають природний вигляд.

Суцільнокерамічні коронки володіють непогрішною естетичністю. Фарфор був обраний в якості матеріалу для виготовлення протезів невипадково. Багато з його властивостей збігаються з властивостями зубної емалі. Коронки з кераміки виходять красивими, легкими, біосумісними та гігієнічними. З мінусів керамічних протезів можна відзначити їх відносно високу вартість (приблизно вдвічі дорожче металокераміки) і крихкість. Крихкість не заважає протезів функціонувати, але змушує обмежувати установку конструкцій в жувальному відділі. Також з кераміки не виконуються мостовидні протези.

Цирконієві коронки включають каркас з цирконію та його керамічне облицювання. Вони однаково міцні й естетичні. Цирконій білий, і навіть якщо на передніх зубах він просвічує, це виглядає натурально. Міцність цирконієвого і металевого каркаса в протезах знаходиться приблизно на одному рівні. На жаль, цирконієві коронки дуже дорогі, але вони визнані найкращим варіантом для довгострокового дентального протезування.

Де швидко і якісно поставити зубні коронки?

Необхідна коронка на зуб в Києві? Тоді Вас чекають в стоматології «Elma». м. Позняки. Навіть якщо Київ не є містом Вашого проживання, приїхати сюди на протезування зубів буде вигідно. Чому? Тому що:

  • У стоматології «Elma» працюють професійні лікарі з багатим досвідом роботи.
  • У клініці функціонують новітнє обладнання.
  • Є своя сучасна зуботехнічна лабораторія.
  • Ортопедичні системи відрізняються прекрасною естетикою і довговічністю.
  • Лікування зубів за європейськими стандартами.
  • У клініці створені комфортні умови для кожного пацієнта.
  • Є гарантія на якість.
  • Всі процедури, що проводяться фахівцями, безболісні та безпечні.

Не ризикуйте Вашим здоров’ям — приходьте в стоматологічну клініку “Elma”.

Стоматология в Киеве elma.net.ua

Залишити відповідь