Одними з найнебезпечніших, після серцевих, вважаються хвороби легень. Перелік їх досить довгий, проте частота появи та небезпека для життя у захворювань не однакова.
При цьому бути в курсі всіх можливих нездужань і їхніх проявів варто кожній грамотній людині, яка дбайливо до себе ставиться. Адже, як відомо, раннє звернення до хорошого лікаря-пульмонолога вельми підвищує шанси на ефективний результат лікування.
Найпоширеніші хвороби легень у людини
Нерідко люди плутають загальні захворювання системи дихання з тими, що притаманні саме легеням. Але тільки лікар зможе точно визначити вид хвороби легенів. Отже, наводимо перелік легеневих захворювань, які діагностують найбільш часто.
Плеврит
Найчастіше викликається вірусним ураженням. Одне з небагатьох легеневих захворювань, що супроводжуються болем. Як відомо, нервових закінчень у самих легенях немає, і боліти вони не можуть. Неприємні відчуття викликає тертя плеври. У легких формах плеврит минає сам, але звернутися до лікаря не завадить.
Пневмонія
Найчастіше починається як плеврит, але набагато небезпечніша. Глибоке дихання утруднене, кашель дуже болючий. Лікування має бути професійним, інакше – летальний результат.
Емфізема легень
Ознаки: задишка, роздування грудної клітки, звуки дихання ніби у коробці. Первинна емфізема усувається дихальною гімнастикою та киснетерапією. В інших випадках необхідне тривале лікування – медикаментозне або хірургічне.
Туберкульоз
Тут усе зрозуміло: тільки лікарський нагляд, тривале лікування й антибіотики.
На що звертати увагу?
Є низка ознак та симптомів, які проявляються практично за будь-якої хвороби легенів.
- Кашель – може бути сухим або мокрим, безболісним або супроводжуватися болями.
- Запалення слизових ротових оболонок.
- Хропіння – якщо раніше ви на нього не страждали.
- Задуха, задишка, утруднене або поверхневе дихання. Будь-які зміни в ритмі або глибині дихання є сигналом до негайного відвідування пульмонолога.
- Біль у грудині зазвичай спричинений проблемами з серцем. Але це стосується і легеневих хвороб.
- Нестача кисню, аж до збліднення та посиніння шкіри, непритомності та судом.
Усі ці ознаки настійно говорять про те, що візит до лікаря відкладати не можна. Діагноз він поставить після прослуховування, додаткових аналізів, а можливо, і рентгенівського знімка. Тож, відвідуйте лікарів та будьте здорові!