Народний депутат Ігор Молоток ініціював у Верховній Раді законопроєкт № 3352 щодо тимчасового звільнення підприємців першої і другої груп від сплати єдиного податку у зв’язку з пандемією COVID-19.

Законопроектом передбачається тимчасово, протягом періоду з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року, звільнити від сплати єдиного податку підприємців першої та другої груп, у разі, якщо вони не використовують працю найманих осіб.

Також передбачається, що суми єдиного податку, сплачені з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року, підлягатимуть зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

На переконання Ігоря Молоток, це зменшить негативні економічні наслідки під час поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Депутат підкреслив, що у більшості країн світу влада намагається усіма силами підтримати підприємців, які постраждали в результаті карантину.

 «Німеччина виділила 156 мільярдів євро на підтримку бізнесу, Франція — 8,5 мільярдів євро, а США — 2 трильйони доларів. Окрім того, у Європейському Союзі вирішили створити гарантійний фонд для протидії економічним наслідкам пандемії COVID-19, в якому буде 25 мільярдів євро», – зазначив він.

Натомість, за словами народного депутата, в Україні  з початком карантину бізнес опинився під загрозою повного вимирання.

 «Більшість ФОПів зараз не працюють, але за час простою змушені платити єдиний податок в повному обсязі», – зазначив Лабазюк.

 Тому, на його переконання, ухвалення цього закону дозволить підтримати ФОПів на час пандемії та дасть їм змогу швидше відновити свою діяльність після завершення карантину.

 Співавторами законопроєкту стали народні депутати Сергій Лабазюк (позафракційний), Роберт Горват (депутатська група «Довіра») та Едуард Прощук (Слуга народу).

Залишити відповідь