Фонд державного майна звернувся до Київського міського голови Віталія Кличка з проханням відкласти розгляд питання затвердження Детального плану території Мінського масиву до ухвалення з цього приводу рішень судовими та правоохоронними органами.

Детальним планом території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова та західного боку лісу в Оболонському районі міста Києва пропонується побудувати новий житловий мікрорайон з 19 будинків, висотою до 26 поверхів.

Раніше на цій території знаходилися теплиці та господарські будівлі Державного підприємства “Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця””, якому дві ділянки площею 32 га належать на праві постійного користування.

Агрокомбінат “Пуща-Водиця” у вересні 2019 року був підпорядкований Міністерству аграрної політики, а після його ліквідації перейшов до Фонду державного майна.

З 18 лютого посаду генерального директора агрокомбінату обіймає Юрій Іонанов, який є шкільним другом мера Києва, а також колишнім керівником благодійної організації Klitschko Foundation (Фонд Кличка) і ТОВ “Північна інвестиційна група” (кінцевий бенефіціар — Володимир Кличко).

Офіційний інвестор розробки ДПТ Мінського масиву — ТОВ “Датоліт”, афілійоване із забудовником ТОВ “СТОЛИЦЯ ГРУП” і його бенефіціаром Владиславою Молчановою, а також із народним депутатом Вадимом Столаром.

Між ТОВ “Датоліт” та агрокомбінатом “Пуща-Водиця” підписано інвестиційний договір, що передбачає використання земель агрокомбінату для житлового будівництва.

Залишити відповідь