Приборкання норовливих “радикалів”: чому перемога Дубінського може стати пірровою

Розбірки в Київській облраді, схоже, не лише поховають кар’єри деяких представників старого політичного істеблішменту в регіоні, але підмочать і так не надто білосніжну репутацію місцевого керівництва «Слуг народу». Про те, до чого може призвести корупційний скандал, інспірований нардепом Олександром Дубінським, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Минулого тижня нардеп і колишній журналіст «плюсів» Олександр Дубінський не приховував радість від створення депутатської групи в Київській облраді. «Вибори ще не почалися, а в Київській облраді вже формуються сили, що підтримують Президента», – пафосно зазначив він в одному зі своїх постів. От тільки подальші події продемонстрували вкрай слабку політичну підготовку як самого Дубінського, так і його старших компаньйонів з команди одіозного олігарха і ексвласника «Приватбанку» Ігоря Коломойського.

Адже дуже швидко виявилося, що вся красива конструкція, яку описував Дубінський, почала розсипатися як картковий будинок. Як ми вже писали раніше, стало відомо про те, що депутат облради Наталія Бігарі, яка нібито підписала документ про створення депутатської групи, навіть не знала про її існування. Серед 12 членів депутатської групи опинилося чимало скандальних персонажів, як-то депутат облради Олександр Мефодій, якого не так давно визнали винним у корупційних діях.

У Дубінського дуже швидко знайшли винуватого у всіх гріхах. Цапом-відбувайлом став голова облради Микола Стариченко, який, будучи формально «радикалом», завів у депутатську групу на підтримку Зеленського не багато – не мало, а 9 штиків з партії Олега Ляшка. Утім, щось пішло не так. І він блискавично подав у відставку з посади облради, заявивши про складання мандату.

Чому так сталося? Схоже, він зрозумів, що його швидко «з’їдять» нові союзники з Зе-команди. Власне, незабаром удар від Зе-команди прийшовся по одному з найближчих соратників Стариченка – очільнику Узинської ОТГ Віталію Гринчуку, якого у «слуг» звинуватили у корупції. Дубінський несподівано повідомив, що мер міста Узин Віталій Гринчук намагався підкупити виборчий штаб «Слуги народу» в Київській області. Нібито на початку липня під час спільного заходу Віталій Гринчук запропонував афілійованих до нього людей, як потенційних кандидатів на зайняття посад в органах місцевого самоврядування від «Слуги народу». На думку керівника штабу СН в Київській області Дубінського, Гринчук говорив про неправомірну вигоду, тобто про хабар.

Чому Дубінський повідомив про хабар лише зараз, а не одразу – себто на початку липня – питання риторичне. Дехто вважає, що Гринчук просто мало запропонував ставленику Коломойського в області, адже не є секретом, що місця в список облради (і не лише) вже активно наповнюється людьми, які туди заходять не за просто так. Утім, більш схоже, що публічний удар по узинському «радикалу» стався виключно в парадигмі атак на команду Стариченка, чию персону явно вирішили прибрати з політичної дошки.

На перший погляд, жертву – Віталія Гринчука – у Дубінського обрали правильну. Відверто одіозний персонаж – колишній очільник Білоцерківської районної організації «Партія регіонів», якого називали одним з головних організаторів поставок «тітушок» на Антимайдан – разом з ректором Білоцерківського аграрного університету, ще одним «радикалом» і депутатом облради Анатолієм Даниленком… До речі, прізвище останнього також присутнє в списку членів депутатської групи «За демократичні ініціативи Президента України Володимира Зеленського». Якщо додати до цього звинувачення у земельних аферах на Білоцерківщині, скандал з цукровим заводом в Узині, де як раз господарює Гринчук, то виходить досить вдала груша для биття…

Іншими словами, Гринчук – персонаж, якого публічно навряд чи хтось пожаліє. Але є інший вкрай важливий – кулуарний – момент: Дубінський зрадницьким переслідуванням Стариченка та його «радикальної» команди серйозно підставив себе і СН зокрема. Адже політичні «еліти» області побачили, що у Коломойського, намагаючись монополізувати владу на Київщині, готові порушити будь-які домовленості. Адже за великим рахунком саме Стариченко зі своєю командою правдами-неправдами сформував кістяк депутатської групи, лояльної Зеленському, про яку так радісно відзвітувався Дубінський. А те, що відбувалося далі – це очевидний «кидок». До чого може призвести така гра з боку чинного голови осередку СН? Як мінімум, до того, що в політичній «тусовці» області зроблять висновок, що з Дубінським і його командою не варто мати справ. А це зараз, під час кампанії, може послабити «слуг», які  іі так електорально дуже сильно просідають…

Микола Тицький

Залишити відповідь