Більшість телеканалів із моніторингової вибірки «Детектора медіа» не повідомила у новинах 8 вересня про опубліковане розслідування CNN, присвячене зриву спецоперації із затримання російських найманців приватної військової компанії Вагнера. Про це свідчить моніторинг «Детектора медіа». Єдиний телеканал із вибірки, який повідомляв про зміст публікації CNN у новинах — 5 канал.

Народна депутатка від «Європейської солідарності» Вікторія Сюмар із парламентської трибуни заявила, що замовчування інформації з розслідування CNN — це наслідок цензури, запровадженої владою: «Вам дуже хочеться, щоб вся країна замовчала. Ви вчора зробили все можливе, аби жоден телеканал не написав про розслідування CNN про «вагнерівців». Жоден великий телеканал. Це називається, хлопці і дівчата, цензура».

9 вересня «Інтер», ICTV та СТБ повідомили про бійку Гео Лероса та Миколи Тищенка, однак не назвали її конкретної причини. Зокрема СТБ та «Інтер» повідомили, що Лерос «критикував президента», і Тищенко почав відтягувати його від трибуни; ICTV не назвав причини конфлікту взагалі. Насправді перед втручанням Тищенка Лерос говорив саме про зрив спецоперації із захоплення «вагнерівців». Канал «1+1», описуючи ситуацію, повідомив, що Лерос «вимагав пояснити, хто в Офісі президента допустив витік інформації, який призвів до зриву спецоперації затримання бойовиків-вагнерівців».

«Детектор медіа» звернеться до інформаційних служб центральних телеканалів по коментар щодо відсутності в новинах 8 вересня згадок про розслідування CNN.

Розслідування CNN вийшло в ніч із 7 на 8 вересня (за українським часом). На публікацію відреагував голова парламентської фракції «Слуги народу» Давид Арахамія, сказавши, що спецоперації на те й спецоперації, аби не обговорювати їх у медіа. А радник голови Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк розкритикував розслідування CNN, ствердивши, що воно засноване на хибних джерелах.

Нагадаємо, що 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх РФ.

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація Служби безпеки України, яка хотіла виманити російських найманців, що брали участь у бойових діях на Донбасі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. Цю версію підтвердили журналістки Яніна Соколова та Любов Величко.

ЗМІ підозрюють, що в найближчому оточенні президента є люди, які могли «злити» цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.

Залишити відповідь