У Кремлі заявляють, що нічого не знають про звинувачення

Один з підрозділів російської військової розвідки, пов’язаний з замахами на вбивство і помстою перебіжчикам, а також іншими таємними операціями в Європі, спрямованими на дестабілізацію, пропонувало винагороду бойовикам афганського руху «Талібан» за успішні атаки на військових Сполучених Штатів Америки. Про це, з посиланням на джерела в американській розвідці видання The New York Times, в суботу, 27 червня.

Дані про причетність російської розвідки до вбивств американських військових були отримані, в тому числі, в ході допитів затриманих афганських бойовиків. Вважається, що допитувані отримували винагороду за вбивства американських солдатів.

У 2019 року в Афганістані загинули 20 військових армії США. Зараз поки неясно, за які вбивства виплачувалися гроші.

Джерела журналістів відзначають, що розвідувальна інформація була доведена до відома Дональда Трампа і Ради нацбезпеки, після чого чиновники провели нараду в кінці березня. В ході неї, пропонувалися кілька варіантів відповіді на дії Москви – від подачі дипломатичної скарги до введення ряду нових санкцій. Однак, до теперішнього моменту нічого так і не було зроблено.

Операція по стимулюванню нападу талібів на службовців США і союзників по НАТО може стати першим випадком того, як російський шпигунський підрозділ організовує напади на західні війська.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що йому про подібні звинувачення нічого невідомо, і, якщо вони з’являться, то Кремль обов’язково на них відповість.

Залишити відповідь