Зеленський за рік не виконав 90% своїх обіцянок.

ЗеРік. Що (НЕ) виконано з передвиборчої програми президента

Рівно рік, як президентом було обрано Володимира Зеленського. Пропоную разом згадати, що він обіцяв у своїй виборчій програмі та проаналізувати, що з обіцяного він виконав. Ми розгляне всі пункти програми, в яких були озвучені конкретні пропозиції, а не просто мрії президента чи інсинуації на зразок «так не повинно бути» чи «було б добре».

Народовладдя через референдуми

Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. В сучасній Україні це повинно відбуватись із максимальним використанням новітніх технологій.

Він першим у виконанні президента так і не став. Більше того: законопроекту з такою назвою від президента парламент так і не побачив. Щоправда, є законопроекти про місцеві та всеукраїнські референдуми, які мають ще пройти громадські обговорення.

Висновок – НЕ ВИКОНАНО.

Людина – вища цінність

Моя мета побудувати державу, яка надає своїм громадянам якісний сервіс. Для цього потрібно максимально скоротити кількість функцій держави.

Не скорочено ані бюрократичні процедури, ані держапарат. Натомість збільшилися зарплати і премії топ-чиновникам, а для ФОПів ввели нові правила, які ускладнили ведення бізнесу.

НЕ ВИКОНАНО.

Справедливість і Рівність усіх перед Законом

28 років нам обіцяють суспільство рівних можливостей, натомість щоразу поділяють нас за різними ознаками. Насправді є тільки один поділ: ми і вони. Ми – це Народ України. Вони – це «політичні пенсіонери», які кочують із влади до опозиції, з партії в партію і постійно створюють собі вигідне місце, прикриваючись недоторканністю.

Як виявилося, в команді президента виявилося чимало «політичних кочуючи пенсіонерів» – починаючи від Андрія Богдана, продовжуючи Арсеном Аваковим, закінчуючи нинішнім міністром охорони здоров’я Степановим (губернатор Одещини часів Порошенка) і попереднім Ємцем, який працював ще за Януковича.

НЕ ВИКОНАНО.

Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України».

Прийнято було лише закон про зняття недоторканості з депутатів. Закон про імпічмент робить відставку президента шляхом імпічменту практично неможливою. А про зняття недоторканості з суддів ми такі і не почули.

НЕ ВИКОНАНО.

Вибори до Парламенту та місцевих рад мають відбуватись за відкритими списками. «Кнопкодавство», «депутатські прогули» – автоматична підстава до позбавлення депутатського мандату.

Новий виборчий кодекс і «відкриті списки» прийянто було парламентом минулого скликання. Новий парламент лише вніс деякі корективи.

Щодо кнопкодавства, то вже в перший місяць роботи на цій справі погоріли «слуги народу» Сергій Литвиненко та Олена Копанчу. Ясно, що ніхто їх не покарав, колеги за них лише вибачилися.

НЕ ВИКОНАНО.

Судова гілка влади повинна стати Владою, а не прислужником у Президента, уряду, Парламенту, місцевої влади. Ми повернемо довіру і повагу до суду. Для простих спорів – мирові судді, які обираються народом. Для кримінальних злочинів – ефективний суд присяжних, який складається з народу.

Нічого з озвученого зроблено не було. Натомість ми отримали «портновську реформу» Верховного суду, який фактично може стати інструментом в руках саме президента.

Безпека Людини. Безпека Країни

Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин.

Дії Офісу Президента свідчать про зворотнє. Саме цей пункт Зеленський не те що не виконує – він все робить навпаки. Неодноразові спроби погодитися на російській сценарій з реінтеграції Донбасу спричинили наймасовіші з лютого 2014 року акції протесту.

НЕ ВИКОНАНО.

Рух України до НАТО та інших безпекових об’єднань – запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів.

Нічого з цього не зроблено. Реформи, необхідні для вступу в НАТО саботуються, а новий міністр оборони Таран заявляє, що Україна взагалі «не може досягнути натівських стандартів». Є тенденції до скорочення фінансування армії, досі не затверджено державне оборонне замовлення на цей рік, є проблеми з постачання послуг з харчування для ЗСУ.

НЕ ВИКОНАНО.

Органи правопорядку повинні припинити займатись економічним тиском на бізнес і повернутись до виконання своїх прямих обов’язків із забезпечення безпеки громадян. Час повернути довіру до правоохоронних органів, яку ми плекали на початку реформи. СБУ не буде займатись економічними злочинами.

Не виконано – реформа СБУ так і не проведена, а один з соратників Зеленського Юрій Корявченков намагався з працівниками поліції Кривого Рогу домовитися про кришування бізнесу.

НЕ ВИКОНАНО.

Заможний громадянин – заможна держава

Всі роки влада штучно створювала ситуацію, за якої чесно вести бізнес в Україні для підприємця було практично неможливо. Тому ми запровадимо одноразову «нульову декларацію» для бізнесу. Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти підуть на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених.

Першочергові завдання розвитку економіки: детінізація економіки, свобода конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, довгострокове недороге кредитування. Я, як Президент, буду гарантом кожному великому інвестору, який прийде в Україну.

Податки стануть простими і зрозумілими. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають всі.

Формування прозорого ринку землі.

Україна повинна перейти на забезпечення своїх потреб за рахунок власних енергетичних ресурсів, ставши згодом їх експортером на європейський ринок.

Необхідно впровадити економічний паспорт українця. Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!

Нічого з цього не зроблено, окрім просування в напрямку відкриття ринку землі. Як вже зазначалося вище, умови для ведення бізнесу команда Зеленського навіть погіршила, а енергетику ми взагалі почали імпортувати з РФ і Білорусі.

НЕ ВИКОНАНО.

Не боротьба з корупцією, а перемога над нею

Нульова толерантність до корупції на всіх рівнях. Підозрюваний у корупції не вийде під заставу. Засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону обіймати державні посади. Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення. Я сам не крав і нікому не дозволю!

Все робиться з точністю до навпаки. Останній приклад – корупційні скандали за участі глави ОП Андрія Єрмака. Він не лише не під слідством, а й надалі керує офісом президента.

НЕ ВИКОНАНО.

Моя ціль – повна відкритість діяльності влади, автоматизація публічних процесів онлайн, зведення всього функціоналу держави до розмірів смартфону.

В цьому напрямку були зроблені певні кроки, зокрема мова про онлайн-сервіс «Дія»

Серед величезного переліку амбітних планів президента Здорова та освічена нація та Комфортна країна не виконано нічого.Від слова взагалі.

Коли ж говорити про пункти «Електронна країна», то тут є невеличкі зрушення: про «Дію» вже йшлося вище, плюс є ряд розробок створеним новою владою Міністерством цифрової трансформації України.

Отже, майже за рік, як Зеленський має повноваження президента України, з його програми не виконано понад 90% пунктів. Дещо взагалі робилося з точністю до навпаки й це можна розцінювати або як абсолютну нездатність президента виконувати обіцяне й відповідати за свої слова, або як умисну брехню й дезорієнтацію своїх виборців.

Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра Никонорова

 

Залишити відповідь