Бізнес

Яка штукатурка краще – ручна чи механізована?

Серед професійних будівельників не вщухають суперечки щодо того, що краще машинна або ручна штукатурка. Оздоблювальні матеріали, що працюють зі штукатурними станціями, бачать лише достоїнства в механічному (механізованому) нанесенні шару штукатурки. Майстри-штукатури, які працюють по-старому, наводять свої аргументи. Замовнику дуже складно розібратися у цій полеміці.

Зміст

Суть машинної штукатурки

Чим відрізняється машинна штукатурка Київ від ручної праці? Повсюдна автоматизація та механізація виробничих процесів не оминула і штукатурні роботи. Фізичний працю з нанесення розчину взяла він штукатурна станція.

Для роботи в неї заливається вода та засипається суха штукатурна суміш. Спеціальні шнеки добре протирають сухі компоненти та подають у ємність для замішування, звідки під високим тиском через рукав та розчинний пістолет суміш подається на стіну.

Щоб розчин не прилипав до робочих поверхонь машинки (стінок бака та рукава), до нього вносяться спеціальні добавки. Працює станція лише на сухих сумішах заводського приготування. У приміщеннях використовують гіпсові штукатурки, зовні цементно-піщані суміші.

Такий розподіл можна пояснити:

  • Штукатурка, де один із компонентів гіпс, на вулиці не застосовується;
  • Цементно-піщані суміші значно важчі за гіпсові розчини. Тому штукатурній машині набагато складніше з ними працювати, внаслідок чого швидкість подачі штукатурки знижується в 1,5-2 рази.

При цьому зростає зношування шнеків, заміна яких виливається у значні суми. Звичайно, ніхто в приміщенні штукатурити цементним розчином не буде.

Переваги та недоліки машинної штукатурки

Майстри, що працюють на штукатурних станціях, зазвичай відзначають лише позитивні моменти такого методу як механізована штукатурка:

  • відсутність важкої фізичної праці;
  • Швидкість виконання робіт зростає у 3-4 рази;
  • Матеріали для машинного нанесення штукатурки за ціною дешевші, ніж аналогічні суміші для ручного способу роботи;
  • Витрата матеріалів менша, ніж при штукатурці вручну;
  • Сама вартість робіт майже вдвічі нижча (від 220 грн./м 2 під час роботи зі станцією та 550 грн./м 2 при нанесенні 3-х шарів кельмою);
  • Якість робіт вища:
  1. суміш подається під високим тиском, що сприяє кращому зчепленню штукатурки зі стіною;
  2. штукатурний розчин більш однорідний за складом, оскільки перетирається двома шнеками, внаслідок чого поверхня штукатурки практично не тріскається;
  3. виключаються помилки у приготуванні суміші – її консистенція закладена у станцію програмою.

Недоліків фахівці не бачать. На їхню думку, питання — «яка штукатурка краща, ручна чи механізована» — на порядку денному взагалі не має стояти.

Однак якщо уважно вивчити технологію роботи штукатурної станції, можна виявити як прямі, так і відносні недоліки:

  • Високий рівень шуму, що виключає роботу в нічний час, – це відносний недолік, оскільки вдень сусіди зрозуміють і потерплять;
  • Робота на трифазному струмі (є лише у квартирах з електричними плитами);
  • Тривалий період сушіння штукатурки – 7-8 днів;
  • Великий час на обслуговування станції на початку та наприкінці зміни, що обов’язково буде відображено в ціні робіт при різних обсягах штукатурки (підготовка станції до роботи за регламентом має тривати 2 години та ще 2 години йде на миття обладнання після її закінчення);
  • Не можна гіпсом оштукатурювати стіни у ванній та на кухні під плитку. Виробники сухих розчинів пишуть на упаковці, що суміші можна наносити на стіни у вологих приміщеннях, у тому числі у ванній. Але ніде не вказано, що на таку штукатурку можна укладати плитку. Практика показує, що вона рветься та відстає на гіпсовій штукатурці. Штукатури машинної станції виконали роботи і пішли, а що сталося з плиткою потім, вони можуть і не знати;
  • Обов’язкове встановлення штукатурних куточків у внутрішні кути, що підвищує вартість робіт.

Кутник перфорований штукатурний.

Що краще, машинна чи ручна штукатурка

Наведені вище переваги механічної штукатурки, здавалося б, однозначно та беззастережно ховають старий метод штукатурки – ручний. Однак, щоб розібратися не упереджено, яка штукатурка краща, машинна чи ручна, необхідно провести порівняльний аналіз. Тільки тоді можна побачити різницю між цими методами.

Оскільки тут йдеться про індивідуальних замовників, паралельно розглядатимемо індивідуальний будинок та квартиру, тобто замовлення на роботи від 50 м 2 до 250 м 2 .

  1. За ціною суха суміш для штукатурних станцій дешевша, ніж аналогічна для роботи кельмою. Звучить переконливо і у своїй відповідає істині. Але хто сказав, що при ручній штукатурці будуть застосовуватись суміші на основі гіпсу? Вони дуже незручні у роботі та фінансово затратні. Застосування цементу, піску та бетономішалки веде до того, що матеріали при ручній роботі коштують у 2-3 рази менше. І чим товщі штукатурний шар, тим помітніша різниця.
  2. Справді, при застосуванні сухого розчину під час роботи машинної станції на 1 м 2 економиться 3 кг штукатурки (витрата 13 кг проти 16 кг відповідно). Але при заміні її на цементно-піщану штукатурку, ця перевага зникає через низьку ціну штукатурної суміші.
  3. Якість робіт вища. Відмінність машинної штукатурки від ручної, в галузі якості штукатурки, уявна. За дотримання технологій, різниця в якості не спостерігається. Проблема інтенсивнішого розтріскування поверхні в цементній штукатурці вирішується за допомогою фібри зі скловолокна. Її застосування більш ефективно утримує штукатурний шар від усадки та розтріскування, ніж у гіпсовому розчині, нанесеному механізованим способом.
  4. Тільки ручним способом можна штукатурити ванну та туалет через гіпсовий розчин. Оптимальний варіант – довірити ці роботи плиточнику, щоб не виникало згодом проблем з якістю укладеної плитки – не будуть один на одного провину перекладати.

Як бачимо, переваги штукатурних станцій поки що не виявляються. Можливо вони є у вартості робіт, що часто є вирішальним аргументом.

Що дешевше

Ціни на штукатурні роботи машинним способом починаються від 110 грн./м2 при ручній штукатурці – від 250-300 грн./м2 за перший шар через необхідність проведення підготовчих робіт та близько 550 грн./м 2 при нанесенні 3 шарів.

На перший погляд тут все очевидно. Але не все так просто. Якщо з цінником штукатурів з кельмою все зрозуміло, то з іншого боку він формується з урахуванням багатьох чинників.

1. Зазначена ціна застосовується за обсягом робіт від 2 000 м 2 і більше. Зі зменшенням обсягу зростає вартість штукатурних робіт. Замовник може заперечити – машинною станцією роботи виконаються за 5-6 годин. Я за них заплачу і залишусь у виграші. Але тут опускаються важливі моменти:

  • Потрібен час на підготовку поверхні та встановлення маяків. Вони будуть включені до ціни;
  • Залишаються неоштукатурені укоси – вони робляться тільки вручну. У розцінці їх немає і не може бути. Запросити на ці роботи з боку не вийде – професіонали завжди відмовляють, бо мороки багато, а грошей мало. Майстри механізованої штукатурки беруть за такі роботи в 1,5-2 рази більше, тому що їхня робота в цілому цінується значно вище;
  • У розцінку закладається час переїздів, підготовки станції до роботи, миття її після зміни. Ці суми значні, у своїй фіксовані. Одна справа поділити десятки тисяч рублів на 2 000 м2 , та інша, на 50-250 м2 .

2. У ціні роботи не враховується вартість електроенергії. Платити доведеться господареві квартири.

3. Ще одна особливість машинної штукатурки – у розцінку не включаються роботи зі встановлення штукатурних куточків. Вони оплачуються окремо.

Щоб до кінця зрозуміти, що краще – механізована або ручна штукатурка стін, проведемо укрупнений розрахунок вартості робіт на 100 м 2 стіни.

Машинна штукатурка:

  • розцінка – 350 грн. / М 2 ;
  • товщина шару 1 см;
  • норма витрати сухої штукатурки на 1 м 2 – 13 кг;
  • ціна штукатурки – 410 грн. / Мішок («Волма», 25 кг) або 16,4 руб. / кг.

Вартість матеріалів складе 42640 грн. Заробітна плата — 35 000. Решту витрат для простоти розрахунків не враховуватимемо. Усього доведеться викласти із сімейного бюджету 77 640 рублів.

При роботі вручну потрібно:

  • цемент М400 – 350 кг (14 мішків вагою 25 кг за ціною 235 грн./ Упаковка) на суму 3290 грн..;
  • дрібний пісок – 1500 кг на суму 3000 грн. (30 мішків вагою 50 кг за ціною 100 грн. за упаковку);
  • доставка з підйомом у квартиру – 4 000 грн.;
  • фібра зі скловолокна – 200 грн.

Увага: ціни на цемент можуть відрізнятися в залежності від виробника. Для розрахунків вибрано портландцемент із середньої цінової категорії. Є цемент і по 135грн. / Мішок.

Усього закупити будматеріалів потрібно у сумі 10 490 грн. Заробітна плата становитиме 55 000 грн. (100 м 2 х 550 руб. / М 2 ). Усього витрати на штукатурні роботи – 65 490 грн.

Розрахунки без слів показують переваги та недоліки кожного виду штукатурних робіт.

Висновок

Наведені аргументи кажуть – вибір у приватного замовника один: цемент, пісок, бетонозмішувач.

Акценти

Recent Posts

Пакети майки: особливості, використання та переваги

Пакети-майки є одним з найпоширеніших видів пакувальних матеріалів, які використовуються у повсякденному житті. Вони отримали…

6 години ago

Текстильные коврики: выбираем комплект

Выбор такого аксессуара, как текстильные коврики, редко у кого вызывает большие проблемы. И по ассортименту…

1 день ago

Пакет “Банан” с логотипом: Недорогой и эффективный рекламный инструмент

Пакеты "банан" – один из самых распространенных видов упаковочной продукции. Они получили свое название благодаря…

2 дні ago

Як зберегти час школярів при підготовці до школи?

Вивчаєш математику і не знаєш, з чого почати? Зверни увагу на готові відповіді! Давай розберемося…

2 дні ago

Упаковочный двухслойный рулонный гофрокартон – особенности, применение и преимущества

Гофрокартон является одним из наиболее распространенных и востребованных материалов для упаковки благодаря своим исключительным свойствам…

3 дні ago

Клініка “Надія Одеса”: Ваша надія на щасливе материнство

Лікування безпліддя – це важливий аспект сучасної гінекології, спрямований на допомогу парам, які стикаються з…

4 дні ago