Політика

Як не витратили антиковідний фонд: 14 млрд грн з 81 не змогли використати

14 мільярдів гривень із загального 81-мільярдного Фонду боротьби з COVID-19 так і не змогли вчасно витратити. Іронічно, що найбільше грошей не освоїли Міністерство соціальної політики та Міністерство охорони здоров’я. Витрати та залишки актиковідного фонду, звіт про які знаходиться на сайті Мінфіну

Йдеться про Фонд, створений Урядом для боротьби з коронавірусом. На кінець року його обсяг сягнув майже 81 млрд (з яких 72 млрд – загальний фонд та 8,9 млрд – спеціальний фонд). Проте не всі відомства, на які виділялися кошти змогли їх вчасно освоїти – а відтак станом на 31 грудня 14 млрд залишилися (8,2 млрд – з загального фонду і 6,1 – зі спеціального).

Як повідомили в Міністерстві фінансів на запит журналістів Bihus.Info на 2021 рік подібний антиковідний фонд не передбачено. Цього року витратити можна тільки залишки коштів, що були передбачені через спецфонд.

Найбільше коштів, які переважно були виділені на фінансову допомогу,  не освоїло Мінсоцполітики. Там з 11 млрд на кінець року залишилось майже 5. Половина неосвоєних коштів виділялася через спецфонд, тож ці кошти можуть бути доступними і цьогоріч .

Крім того, 4 млрд з 22 виділених не витратило МОЗ. Зокрема, частково залишились кошти, які були передбачені на доплати медикам. Так, за підрахунками Рахункової палати, якщо, наприклад, кошти передбачені на доплату працівникам комунальним медзакладам були освоєні майже в повному обсязі (з 5,2 млрд не встигли виплатити 115 млн), то з доплатами медикам підвідомчих МОЗ лікарням – були проблеми. Невикористаними залишились 116 млн з 337 виділених – тобто більше третини. Ще 1,3 млрд грн залишилось за рахунок не закуплених вакцин. Гроші йшли за рахунок спецфонду, тож їх можна буде витратити і у 2021-му році.

Майже в повному обсяг МОЗ провело тільки закупівлі обладнання та, хоч і з затримаками,  засобів захисту для медиків.

Що ж стосується решти відомств, то Укравтодор, який отримав з антиковідного фонду найбільшу суму – 26 млрд, фактично повністю освоїв гроші. Те саме стосується і відомства Арсена Авакова. На доплати копам, військовим та прикордонникам Міністерству внутрішніх справ виділили майже 4,7 млрд і до кінця року практично всі гроші були виплачені.

Міністерство охорони здоров’я у 2020-му році не встигло закупити частину ліків за державні кошти. Відповідно, гроші, які не витратити на ці ліки, повернули до бюджету. А це майже 1 мільярд гривень. Проте в міністерстві проблем з браком бюджетних ліків не бачать, а міністр Максим Степанов оцінив роботу свого відомства за минулий рік, як “дуже добре”. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

 

Акценти

Recent Posts

Андрій Стріхарський — міжнародний відмивач грошей з депутатським мандатом: як “Слуга народу” відмиває мільйони через фіктивну фірму в Німеччині

Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…

3 дні ago

Надежные строительные решения от «Kalenyk & Co»: дорожные плиты и фундаментные блоки ФБС

Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…

4 дні ago

Фіксуючі та обертові ручки як елементи точного керування та надійної фіксації

Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…

4 дні ago

Oktobank: Теневой криптомост Кремля. Как Узбекистан стал хабом для обхода санкций и финансирования войны

Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…

5 днів ago

СГ «ТАС»: тіньові схеми та підрив довіри на страховому ринку

Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…

5 днів ago

Їхніми вустами говорить Кремль: антиукраїнські агенти у медіапросторі

З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…

6 днів ago