Чимало автовласників стикаються з ситуацією, коли машина не «перевзута» до настання нового сезону. Аби уникнути труднощів, пов’язаних із заміною покришок, в тому числі й витрат на змінні комплекти, були створені всесезонні автомобільні шини, які успішно використовуються у багатьох країнах світу. Вони поєднують в собі риси, притаманні літнім та зимовим шинам. Щоб зрозуміти, у чому полягають особливості таких покришок, слід ознайомитися для порівняння з властивостями та характеристиками зимових та літніх аналогів.
Так, літні покришки виготовляються з твердої гуми. Широкий протектор з різноманітними малюнками не дозволяє виробам надто швидко зношуватися. Завдяки грамотно розробленому узору протектора забезпечується надійне зчеплення з дорогою. Безпечно та комфортно їздити літня гума дозволяє при температурі на вулиці, не нижчій від 7 градусів тепла за Цельсієм. Зимові автошини зроблені з м’якої гуми – еластичніший матеріал добре переносить морози й не «дубіє». Узори протектора глибші, також для покращення зчеплення з дорожнім покриттям та здатності до маневрування шини можуть оснащуватися шипами чи спеціальними липучками. На зимових шинах можна безпечно їздити по засніженій та вкритій кригою трасі. Всесезонні шини на авто мають середню твердість, й за своїми характеристиками займають проміжне місце між літніми та зимовими покришками. Необхідно пам’ятати, що будь-які покришки мають свій експлуатаційний ресурс, й для уникнення небезпечних обставин слід змінювати шини при виявленні критичного рівня зношування.
Характеристика всесезонної гуми: плюси та мінуси
До причин, через які власники авто вирішують придбати такі шини, відносяться:
- Універсальність – не потрібна заміна автомобільної гуми, коли наближається зима чи весна.
- Відсутність необхідності перед початком нового сезону відправлятися на шиномонтаж, створювати правильні умови для зберігання шин, які чекають наступного циклу експлуатації.
- Ефективність в умовах м’якої зими, де сніг часто чергується з дощем. Еластичність гуми та знижений малюнок протектора роблять всесезонну гуму оптимальним варіантом для такого помірного клімату.
- Низька шумність під час їзди по асфальті.
Проте, збираючись купити гуму на авто в Україні для використання у всі пори року, треба зважати й на деякі мінуси. Так, постійна експлуатація сприяє пришвидшеному зношуванню, а значить, термін служби покришок істотно зменшується. При спекотному літі й сильних морозах взимку ресурсу шин може вистачити лише приблизно на пів року. Крім цього, в умовах суворих зим всепогодна гума не забезпечує хорошого рівня зчеплення з поверхнею дороги, оскільки матеріал виготовлення недостатньо еластичний та м’який для від’ємних температур. У будь-яку пору року на всесезонних шинах складно водити машину по бездоріжжю, значно зростає ймовірність втрати керованості машиною в екстремальних погодних умовах та при агресивному стилі водіння. Відповідно, можна зробити висновки, що використання таких шин буде розумним підходом, якщо зимовий період не супроводжується значними морозами, водій керує автомобілем у спокійному стилі й машина пересувається переважно якісним дорожнім покриттям.