Доступність оздоблювальних матеріалів, світлового обладнання та меблів, велика кількість ремонтних бригад, широкі можливості перепланування – все це, начебто, має спрощувати процес облаштування квартири. Але часом фантазії не хочуть втілюватись у реальність, витрати зростають, а інтер’єр так і не складається. Щоб цього не сталося, потрібний грамотний дизайн-проект, наприклад проект дизайн офісу Київ.

Саме такого логічного висновку приходять багато власників квартир. З чого ж у цьому випадку розпочати?

Навіщо потрібний дизайн-проект і що до нього входить?

Дизайн-проект – це плід спільної роботи замовника та дизайнера. У його створення формулюються відповіді такі базові питання.

  • Чого хоче замовник? Відповідь на це питання включає величезний пласт інформації, що стосується складу сім’ї, способу життя, стильових і колірних переваг, вимог до функціональності тих чи інших приміщень. Квіти, акваріуми, домашні тварини, обладнання для хобі — все це вже може бути у замовника або він збирається цим обзавестися. Для нього ці деталі зазвичай очевидні, але їх варто обговорити, щоб при необхідності врахувати в дизайн-проекті. Крім того, важливо позначити бюджет, до якого потрібно вкластися.
  • Якими засобами можна втілити це у життя? Для початку дизайнер оглядає та обмірює приміщення. Потім пропонує варіанти планування та перепланування, оздоблення, декору, меблів, освітлення, розташування комунікацій та побутових приладів. Все це оформляється у вигляді 3D-візуалізацій, до них додаються списки закупівель з артикулами товарів та зразковий кошторис на ремонтні роботи.
  • Що потрібно зробити? За підсумками погодження візуалізацій та кошторису створюється комплект робочих документів та креслень, які стануть керівництвом до дії для ремонтної бригади.

Проектна документація, дизайн інтер’єру склад проекту, з якою працюватимуть ремонтники, включає:

  • обмірні креслення;
  • план приміщень із розміщенням меблів;
  • плани стель та підлогових покриттів, розгортки стін з укладанням плитки;
  • плани розташування сантехніки, електрики, освітлення.

Також до неї можуть входити плани демонтажу та зведення перегородок. Слід пам’ятати, що перепланування вимагає офіційного узгодження в контролюючих органах.

До речі!

Пошукові системи охоче видадуть вам рекомендації щодо самостійного створення дизайн-проекту квартири. Таку спробу можна зробити, щоб зрозуміти справжній обсяг роботи та необхідність залучення професіонала, якщо вона для вас поки що неочевидна.

Де краще: у студії чи у приватника?

Професія дизайнера інтер’єру в останні роки стала досить популярною, особливо серед тих, хто з тих чи інших причин вирішив перекваліфікуватися та зайнятися творчою роботою. Але отримати сертифікат про проходження короткострокових курсів не означає стати грамотним фахівцем. Крім того, слід розрізняти проектувальника та декоратора інтер’єрів.

Поширена ситуація, коли в портфоліо у приватного фахівця замовник бачить естетичний інтер’єр, але насправді виявляється, що він створений з порушенням правил техніки безпеки — наприклад, на газовій трубі висять декоративні елементи. Або зроблено самовільне перепланування, яке обіцяє господареві квартири цілу низку проблем з офіційними інстанціями. У таких випадках відразу стає зрозумілим, що кваліфікація підрядника була недостатньою, незважаючи на те, що результат подається як «авторський дизайн-проект квартири». Подібних непорозумінь можна уникнути, звернувшись до дизайн-бюро. Перевагами такого рішення будуть:

  • робота за офіційним договором з прописаною відповідальністю виконавця за прострочення та гарантією на виконані роботи;
  • відповідальність підрядника. Солідні дизайнерські бюро є членами професійних організацій, що саморегулюються, мають офіційні допуски до здійснення проектувальних робіт. Ви можете бути впевнені, що із вашим замовленням працюють професіонали;
  • грамотне виконання технічних креслень, розробка планувальних рішень відповідно до чинних стандартів, будівельних та санітарно-технічних норм, склепінь правил. Впевнена робота спеціалістів з контролюючими інстанціями;
  • підбір реально існуючих меблів та декору за доступними цінами. При зверненні до фрілансерів замовник часто отримує візуалізацію, що не має нічого спільного з реальним життям. У ній використовуються фотографії дорогих імпортних меблів, але де і як її придбати, залишається проблемою замовника. Дизайн-бюро часто співпрацюють із магазинами, мають там знижки, володіють інформацією про наявність товарів;
  • послуга авторського нагляду, яку можна включити до договору, щоб дизайн-бюро несло відповідальність не лише за сам проект, а й за його реалізацію.

Іншими словами, йдучи офіційним шляхом, ви заощаджуєте масу ресурсів: моральних, тимчасових і зрештою фінансових.

Вартість проектування дизайну

Вартість дизайн-проекту розраховується залежно від метражу приміщення та обсягу робіт. Виділяються кілька видів проектів, і з кожного призначається вартість квадратний метр. Наприклад:

  • ескізний. Обміркове креслення, варіанти планувальних рішень, демонтажний план стін та монтажний план перегородок. Такий дизайн-проект може бути зроблений за один-два тижні і коштує в середньому 300 гривень за квадратний метр;
  • стандартний . До документації, що входить до ескізного проекту, додаються плани підлог та стель, освітлення та вимикачів, електрики та сантехніки. Також у стандартний проект може входити план із зазначенням меблів та технологічного обладнання, розгортка кухні. На виконання такого проекту потрібно приблизно три тижні, вартість – близько 600 гривень за квадратний метр;
  • повний. Це документація стандартного проекту плюс 3D-візуалізації, а також розгортка стін санвузла. Робиться приблизно протягом місяця, коштує близько 1500 гривень за квадратний метр.

Таке чітке ціноутворення характерне лише для дизайн-бюро. Домовляючись із фрілансерами (як правило, в усній формі), ви не захищені від незапланованих платежів. Крім того, фахівці, здатні розробити всю необхідну проектну документацію, рідко йдуть на фріланс, серед «приватників» ви скоріше знайдете декоратора, ніж дизайнера з інженерною підготовкою.

Дизайн-проект, зроблений окремо, може в результаті обійтися дорожче, ніж замовлений офіційно за договором з дизайнерською компанією. Крім того, слід враховувати ризики щодо якості та безпеки проекту. Їх знижує послуга авторського нагляду. Якщо вам потрібно зробити перепланування квартири, її узгодження в контролюючих органах на практиці можливе тільки за допомогою офіційно працюючого дизайнерського бюро.

Де можна замовити дизайн-проект квартири?

В Україні величезний вибір дизайнерських бюро, і в кожного, крім цін та термінів, свій стиль роботи. Дуже важливим є продуктивний діалог між замовником і підрядником, адже ви довіряєте спеціалістам своє житло, а разом з ним і масу деталей, які впливатимуть на ваш настрій щодня. Не можна залишити без уваги і таке питання, як відповідність реальних витрат кошторису. Так, Майстерня ремонту інтер’єрів «Метер» — це невеликий штат фахівців, ціни нижчі за середні по ринку, можливість замовити готовий пакет послуг або зібрати його індивідуально на сайті. Компанія працює з будь-якими інтер’єрами, включаючи нестандартні за призначенням або плануванням. Дизайн інтер’єру портфоліо є на сайті компанії. Для  майстерні важливо, щоб очікування замовника виправдалися, тому фахівці завжди уважно вивчають його запити, та дають чіткий розрахунок, рекомендуємо виробників та постачальників. Договір підписується після виїзду на об’єкт, обмірів та огляду. У результаті ви отримуєте комфортний та стильний простір, створений у рамках вашого бюджету. З початку реалізації та до здачі проекту в експлуатацію ведеться авторський нагляд.

Залишити відповідь