Цілком безглуздо сьогодні сперечатися про те, де і коли був приготовлений перший шашлик. І хоча суперечки не вщухають, треба розуміти, що шашлик – це м’ясо, підсмажене на відкритому вогні. А значить, як тільки людина змогла приборкати вогонь, він одразу почав смажити на ньому м’ясо. Якщо дивитися на шашлик як на вишукану кулінарну страву, то, безперечно, батьківщина його на сході. Саме там народилися перші класичні у нашому розумінні рецепти шашлику.

Давня історія шашлику.

Вважається, що батьківщина оригінального шашлику – це Лівія, Іран, Ірак та природно Кавказ.

Де замовити шашлик у Києві?

Шукаєте де замовити шашлик у Києві з доставкою у своєму районі? Підбираєте душевний та затишний сімейний ресторан, з великим гриль меню та справжнім східним шашликом? Якщо обидва ці твердження вірні, то ласкаво просимо до закладів мережі ресторанів “Кавказький очаг”, де можна замовити найкращий шашлик зі свинини, шашлик з телятини, шашлик з курки, шашлик з баранини та багато інших автентичних страв.

Шашлик – міжнародні ласощі.

Смажене м’ясо люблять у будь-якій країні світу. Це по-справжньому ласощі міжнародного рівня. В українську мову слово «шашлик» принесли кримські татари (киримли). Приблизно в 18 столітті і означало воно “шиш” – рожен. А слово “шишлик” означало смажити на рожні. І хоча смажене м’ясо люблять у всьому світі, називається воно скрізь по-різному. Але суть від цього не здається.

Шашлик пахне вітамінами.

Помічали, як манить запах смаженого м’яса. Навряд хтось замислювався, чому людям так подобається запах шашлику. А відповідь дуже проста. Насправді разом із димком у ніс людини потрапляє запах вітаміну В1. Принаймні так стверджують гурмани, які розуміються на смаженому м’ясі, майстри приготування цієї страви, та й самі лікарі. У свою чергу, вітамін В1 дуже корисний. Він покращує мозкову діяльність, зупиняє старіння тіла та навіть допомагає знеболити хворі зуби.

Першу шашличну в Парижі відкрив батько Дюма.

Цікаво, але перший у Європі заклад, де готували шашлик, з’явився в Парижі. І відкрив цей ресторан східної кухні сам батько Дюма. Під час подорожі на Кавказ він був вражений надзвичайним смаком смаженого м’яса та простотою його приготування. І після приїзду на батьківщину відразу вирішив познайомити з цією стравою французів.

Шашлик на поштовій марці.

Багато любителів поштових марок мріють отримати одну цікаву марку. На початку двохтисячних Таджикистан випустив поштову марку, на якій зображено сцену, де старий смажить м’ясо на вогні. Навіть сьогодні ця марка не втратила своєї популярності.

З яким напоєм вживається шашлик.

  • Перше, що стверджують знавці шашличного мистецтва. Категорично не рекомендується запивати м’ясо пивом чи горілкою.
  • Смажене м’ясо краще запивати червоним вином кімнатної температури. Причому червоне вино, скільки б воно не стояло на столі, охолоджувати не можна.
  • Шашлик із птиці співають сухим білим вином. Саме воно чудово підкреслює смак цього м’яса. Причому, на відміну від червоного вина, біле краще пити охолодженим.

Два слова про маринад.

Кожен сам має право вибирати маринад для м’яса. Кращими на наш погляд вважаються такі маринади як: кефір, олія, пиво, мінеральна вода, вино та гранатовий сік.

Дуже важливим моментом у приготуванні м’яса на вогні грає сіль. Вона, як відомо, є консервантом. І якщо солити м’ясо під час маринівки, то вона не дозволить м’ясу ферментуватись. Тому досвідчені шашличники радять додавати сіль лише тоді, коли м’ясо опиниться на вогні.

«Кавказький Очаг» https://www.magazin-shashlyka.com.ua/– це мережа ресторанів кавказької кухні у форматі fast casual. Без пафосу, химерного інтер’єру і високих цін, але з неймовірно смачно їжею, душевністю та щедрістю, яка властива справжньому кавказькому застіллю.

Залишити відповідь