Транспортерні стрічки, наприклад такі як стрічки конвеєрні ПВХ https://konvejer.com/goods/lenta-pvc.html, є основною складовою обладнання конвеєра, що складається з двох і більше шківів (роликів) для транспортування великих і малих вантажів.

Некоректно підібраний тип стрічки знижує продуктивність праці, збільшує час робіт транспортування. Даний елемент конвеєра досить різноманітний та цікаво влаштований.
Розглянемо технічні характеристики конвеєрної стрічки.

Властивості

Ця деталь складного механізму схильна до значних механічних навантажень і абразивного впливу. Отже, у виборі транспортерної стрічки слід керуватися цільовим призначенням.
Стрічки застосовують у легкій, харчовій, гірничорудній промисловості, службах аеропорту.

Спочатку конвеєрні стрічки були досить примітивними і застосовувалися для переміщення зерна в мішках на невеликі відстані, а робоча поверхня була виготовлена ​​з деревини.

Конвеєрна стрічка -багатошарова і складається з:

  • робочої поверхні, якою безпосередньо транспортується вантаж як гумової обкладки;
  • тягової прокладки з тканини (каркаса), що служить для міцності та гнучкості;
  • гумового прошарку, що з’єднує шари каркасу.
  • незадіяної у роботі прокладки з гуми.

Полотна з полімерних матеріалів застосовують у різних сферах промисловості.

Подібні вироби забезпечують переміщення вантажу з однієї точки конвеєрної лінії в іншу. Особливою популярністю користується ПВХ-стрічки . Вони складаються з одного або декількох шарів міцної поліефірної тканини та спеціальних елементів, що захищають робочу поверхню від зношування.

Види продукції з полівінілхлориду

Транспортерні доріжки із ПВХ можуть різнитися між собою.

  • Залежно від складу матеріалу, робоча поверхня продукції має одну і наступні властивості: антистатичність; абразивостійкість; стійкість до дії жирових та олійних речовин.
  • Залежно від призначення подібні стрічки також відрізняються різною текстурою поверхні. Наприклад, рифлені перфоровані доріжки забезпечують надійне зчеплення з вантажем, тому дозволяють переміщати його під кутом.

При виробництві полотен для харчової промисловості особлива увага приділяється питанню їхньої безпеки. Вони повинні виготовлятися тільки з якісних та ретельно перевірених матеріалів, які не шкодять людському здоров’ю. У разі пакувальна стрічка з ПВХ є оптимальним вибором.

Переваги полімерних полотен

Транспортна ПВХ-стрічка має ряд переваг: подвоєне плетіння та особлива технологія обробки волокон значно збільшує термін експлуатації виробу; стійкість до дії масел та жиру; гнучкість продукції дозволяє експлуатувати її разом із валами невеликого діаметра; різноманітність структур забезпечує підвищений коефіцієнт зчеплення; експлуатація за різних температурних показників.

Які існують конвеєрні стрічки

Загального призначення

Найбільш поширені та затребувані, для роботи з незначною та середньою навантаженістю, найчастіше виготовляються з трьох марок гуми та відрізняються один від одного кількістю та типом прошарків.

Шахтні

Стрічки, призначені для підземних робіт і на збагачувальних фабриках, у пріоритеті – знижена горючість (самозагасання) та широкий діапазон температурного режиму від -45 до +60°C.

Морозостійкі

Еластичні, що використовуються для роботи при низьких температурах навколишнього середовища від -60°С до 0°С, мають легкий, середній та важкий режими робіт.

Теплостійкі

Полотно стрічок не розтягується або стискається при збільшенні температури ззовні, а також не витримує перегрів самого обладнання. Такі стрічки задіяні в металургії для доставки гарячих вантажів (до 400 ° С) та варіативною абразивністю. Додатково можуть бути оснащені напрямними або металевою сіткою

Харчові

Харчові (ПВХ, поліуретанові, силіконові стрічки) застосовуються там, де згідно з технологією виробництва безпосередньо контактує з продуктами харчування, і характеризуються відсутністю хімічних реакцій не Температура, при якій експлуатується від -20°С до +100°С.

Маслобензостійкі

Хімічно-стійкі та незаймисті, призначені для контакту з різними маслами або паливом. Відштовхуючий склад таких стрічок зменшує забруднення та проникнення різних частинок у текстурні шари стрічки.

Залишити відповідь